با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
آلمان در آیینه فرهنگ

دانلود و خرید کتاب آلمان در آیینه فرهنگ

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب آلمان در آیینه فرهنگ  نوشته  رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در آلمان  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب آلمان در آیینه فرهنگ

کتاب آلمان در آیینه فرهنگ نوشته گروه رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در آلمان است. این کتاب به روابط فرهنگی و همچنین مسائل فرهنگی آلمان، باورها و رویکردهای این کشور می‌پردازد. کتاب آلمان در آیینه فرهنگ کمک می‌کند با دید بازتر و اطلاعات بیشتر به سراغ شناخت این کشور صنعتی و قدرتمند بروید. 

درباره کتاب آلمان در آیینه فرهنگ

ارتباطات فرهنگی، یکی از ماندگارترین و مؤثرترین مناسبات انسانی است که بر پایه گفتگو و تبادل اطلاعات شکل می‌گیرد. اینگونه ارتباطات پایه و مبنایی برای تعامل انسان‌ها با یکدیگر بوده و بر سایر حوزه‌های روابط جوامع، همانند مناسبات اقتصادی و سیاسی نیز تأثیرگذار است. امروزه به رغم رشد و توسعه دانش بشری، به‌ویژه در حوزه ارتباطات و شکل‌گیری دهکده جهانی، بشر بیش از هر زمان دیگر، نسبت به هم‌نوع خود بیگانه است. در این میان ریشه بسیاری از منازعات و چالش‌ها، به درک ناصحیح از یکدیگر و کاستی‌ها و نواقص موجود در فهم و درک مشترک فرهنگی بین جوامع بازمی‌گردد. ازاین‌رو، مطالعات فرهنگی و آشنایی با فرهنگ ملل، یکی از اولویت‌های اصلی در حوزه ارتباطات و تعاملات فرهنگی به شمار می‌آید و کمبود ادبیات پژوهشی فارسی در حوزه مطالعات فرهنگی ملل نیز بر این امر تأکید دارد. نقش دوسویه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در مبادلات فکری و فرهنگی کشورمان با جوامع دیگر، بر ضرورت تولید منابعی برای مطالعه و ارتقای سطح دانش جامعه ایرانی، به‌ویژه نخبگان و دانشگاهیان با فرهنگ سایر ملل تأکید دارد. به منظور تحقق این هدف، مرکز مطالعات راهبردی روابط فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در حوزه ارتباطات فرهنگی ـ بین‌المللی، اقدام به چاپ و نشر مجموعه‌ای از کتاب‌ها با عنوان «مطالعات منطقه‌ای» کرده است. در این مجموعه، ضمن بهره‌گیری از پژوهش‌ها و گزارش‌های رایزنی‌های فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور، از کارشناسان و صاحب‌نظران در حوزه‌های مختلف مطالعات فرهنگی ملل نیز استفاده شده است. مجموعه حاضر، به معرفی ویژگی‌ها و مباحث فرهنگی کشورها می‌پردازد؛ ضمن آن که تلاش دارد با معرفی فرهنگ کشورها یا موضوعات مرتبط به مناسبات فرهنگی جمهوری اسلامی ایران با سایر کشورها، اطلاعات جامع و ارزشمندی ارائه دهد.

آلمان از صنعتی‌ترین کشورهای پیشرفته اروپایی است که دارای جایگاه ویژه‌ای در اتحادیه اروپاست. این کشور تأثیر فرهنگی چشمگیری در تمدن غربی داشته و همچنین از دیرزمان، با فرهنگ شرقی به‌ویژه ایران، آشنایی داشته است. دولت فدرال آلمان فاقد تشکیلات منسجمی تحت عنوان «وزارت فرهنگ» است، لذا اداره اکثریت مراکز فرهنگی و اجتماعی این کشور از سوی «شورای فرهنگی آلمان» صورت می‌پذیرد. وجود قرارداد فرهنگی بین دو کشور که به امضای وزرای وقت ایران و آلمان رسیده، انجمن دوستی آلمان و ایران، استقرار نمایندگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در آلمان، نمایندگی صدا وسیما و خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، بسترهای مناسبی را برای فعالیت‌های فرهنگی در آن کشور پدید آورده‌اند.

مجموعه حاضر، بخشی از رویدادهای اخیر جامعه فرهنگی جمهوری فدرال آلمان است که توسط نمایندگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در آلمان، گردآوری، ترجمه و تدوین شده و بدیهی است که آیینه‌‎ای تمام نما از فرهنگ کشوری مثل آلمان نخواهد بود. 

خواندن کتاب آلمان در آیینه فرهنگ را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام فعالان حوزه‌های فرهنگی و سیاسی و اجتماعی که می‌خواهند کشور آلمان را بهتر بشناسند پیشنهاد می‌کنیم.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲۱ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۱/۲۹
شابک۹۷۸-۹۶۴-۴۳۹-۸۱۴-۸
تعداد صفحات۱۲۱صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۲,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۱/۲۹
شابک۹۷۸-۹۶۴-۴۳۹-۸۱۴-۸