با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
در آستان هشتمین خورشید

دانلود و خرید کتاب در آستان هشتمین خورشید

تاریخ زندگانی، علوم و معارف امام رضا (ع)

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب در آستان هشتمین خورشید  نوشته  محمدباقر پورامینی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب در آستان هشتمین خورشید

کتاب در آستان هشتمین خورشید نوشته محمدباقر پورامینی و نعمت‌الله فیروزی است. کتاب در آستان هشتمین خورشید به تاریخ زندگانی علوم و معارف امام رضا(ع) می‌پردازد. کتاب در آستان هشتمین خورشید را انتشارات معارف منتشر کرده است.

دفتر نشر معارف وابسته به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‏‌ها، در سال ۱۳۷۶ تأسیس شد و در سال ۱۳۷۹ به صورت رسمی آغاز به کار کرد. این انتشارات تلاش می‌کند از دریچه اسلام ناب به بازخوانى، بررسى، نقد و تولید اندیشه در عرصه‌هاى مختلف بپردازد. از جمله این فعالیت‌‏ها می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان به چاپ بیش از ۱۱۰۰عنوان کتاب در زمینه دروس معارف اسلامى دانشگاه‌ها، اندیشه‌‏های امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبرى، پرسش‌ها و پاسخ‌هاى دانشجویى، معارف قرآن و اهل‏بیت (ع)، دین‌پژوهى، اخلاق و عرفان، انقلاب اسلامى و تاریخ معاصر، مسائل جهان اسلام، غرب‏شناسی، شبهات فکری و عقیدتی، مسایل تاریخی و فلسفی، علوم انسانی، مسایل تربیتى، زن، خانواده و نقد فمینیسم و… اشاره کرد. نشرمعارف اخیراً نیز گام‌‏هایی در حوزه ادبیات داستانی برداشته است. این انتشارات با راه ‏اندازی ۳۰ مرکز فروشگاهی با عنوان تجاری «پاتوق کتاب» و همچنین برگزاری ۱۲ دوره مسابقات کتابخوانی «پویش روشنا» در سطح ملی، توانسته است گام‏های مفید و موثری در توزیع و ترویج کتابخوانی کشور بردارد.

آنچه این روزها بیش از هرچیز دغدغه نسل انقلابی است آشنایی جوانان و دانشجویان با حقیقت دین و معارف اسلام است، انتشارات در این زمینه پیشرو است و تلاش دارد پاسخی علمی و دینی برای تمام سوالات این نسل داشته باشد.

درباره کتاب در آستان هشتمین خورشید

دوران امامت امام رضا علاوه بر آنکه از ساحت‌های اعتقادی و فرهنگی، دورانی کم نظیر و بلکه بی‌نظیر است، از جهت سیاسی نیز دورانی ویژه به حساب می‌آید. پیشنهاد ولایت عهدی به حضرت، حضور در ایران، فراوانی مناظره‌ها، مواجه با فرقه انحرافی واقفیه و فراوانی تحرک‌های علویان در آخرین سال‌های امامت آن حضرت و .... از جمله مواردی است که به اهمیت این دوران می‌افزاید.

هدف از این کتاب تبیین صحیح و روان حیات و معارف رضوی است. یک نکته اساسی در خور یاد کرد این است که اساسا تبیین عمیق پژوهشی حیات و معارف امام رضا مطمح نظر نگارنده محترم در این اثر نبوده است بلکه تلاش شده است با تکیه بر منابع اصیل مهم ترین سوالات در سیره و زندگی و معارف امام رضا پاسخ داده شود. استفاده از گفتار عاری از ابهام، ایهام و غموض شرط لازم آگاهاندن مردم از حقایق و رسوخ دادن باورهای رضوی به ذهن و ضمیر آنان است. یک دانشمند و پژوهشگر در حوزه مطالعات دینی، در عین حفظ اصالت و عمق هر رای و فکر می‌تواند آن را به واضح ترین صورت ممکن، یعنی با نزدیک‌ترین بیان به مرتبه فهم توده مردم، به مخاطبان خود انتقال دهد. آن سان که ملاحظه می‌گردد؛ کاربست پرسش و پاسخ برای تبیین هرچه بهتر مطالب در ذهن مخاطب است.

خواندن کتاب در آستان هشتمین خورشید را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به درک زندگی امام هشتم پیشنهاد می‌کنیم. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۳۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۵/۰۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۴۴۱-۱۹۷-۴
تعداد صفحات۴۳۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۵/۰۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۴۴۱-۱۹۷-۴