دانلود و خرید کتاب جان بخشی باورپذیر علی‌اکبر مظلوم
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب جان بخشی باورپذیر اثر علی‌اکبر مظلوم

کتاب جان بخشی باورپذیر

امتیاز:
۴.۰از ۲ رأیخواندن نظرات

معرفی کتاب جان بخشی باورپذیر

کتاب جان بخشی باورپذیر اثری از علی اکبر مظلوم است که در نشر سوره مهر به چاپ رسیده است. این کتاب دربردارنده تجربیات کاربردی برای علاقه‌مندان به متحرک‌ سازی سه بعدی است.

درباره کتاب جان بخشی باورپذیر

جان بخشی باورپذیر سفری جذاب به دنیای انیمیشن ها است. به طور کلی هنر جان بخشیدن به اشیا وموجودات بی جان، انیمیشن نام دارد. انیمشین سبک‌های مختلفی دارد و امروزه بخش عمده کار بر عهده کامپیوتر است. برای ساختن یک انیمیشن سه بعدی باید سه مرحله را طی کنیم: تولید، پیش تولید، پس از تولید.

علی اکبر مظلوم در این کتاب به ما مراحا ساخت انیمیشن سه بعدی را می‌آموزد و درباره برخورد تخصصی با انیمیشن، تفاوت انیمیشن باشغل های دیگر و... نیز صحبت می‌کند.

کتاب جان بخشی باورپذیر را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

خواندن کتاب جان بخشی باورپذیر را به تمام کسانی که دوست دارند در حوزه ساخت انیمیشن فعالیت کنند، پیشنهاد می‌کنیم.

بخشی از کتاب جان بخشی باورپذیر

یکی از فواید مهم این کار این است که با متحرک سازی آشنا میشوید، زیرا فریم به فریم حرکات قبل و بعد این انیمیتها را دنبال میکنید و این کار به تنهایی در ناخوداگاه شما تأثیر میگذارد و ذهنتان تقویت میشود. همچنین این کار باعث میشود تا شما با حجمگذاریهای صحیح و فرمهای خوب در کاراکتر انیمیشنی آشنا شوید و همچنین درک بهتری نسبت به ساختار بدن موجودات فانتزی و حرکت و پوزهای کلیدی و... در انیمیت پیدا کنید

سعی کنید به صورت حسی طراحی کنید، ابتدا با خطوط کمرنگ و با ذهنی رها، بدون اینکه درگیر قوانینی محدود کننده باشید، فقط خط گذاری کنید و سعی کنید چیزهایی که از ذهنتان عبور میکند را با بینهایت خطوط درهم تنیده بر روی کاغذ پیاده ً سازی کنید. دقیقا مانند متنی شاعرانه، پر از کلمات درست و غلط که قرار است در مرحله ویرایش، کلمات درست از لابه‌لای کلمات درهم، بیرون کشیده شوند. بعد از اتمام طرح حسیتان، خطوط خوبی که برای خلق شخصیت ذهنیتان منطقیتر به نظر میرسند را با یک مداد اتود سیاه پیدا کنید و تیره‌ترشان کنید و مرحله به مرحله حجمهای کاراکترتان را بهبود ببخشید و رفته رفته فرمها را تقویت کنید تا به پوز مطلوب و کاراکتری که باب میلتان است برسید.

برای اینکه طرحتان بیش از حد خطخطی و شلوغ نشود، میتوانید اسکیسهایی که زده‌اید را با استفاده از میز نور و یا هر ابزار دیگری بر روی کاغذ تمیزتری کپی کنید. اما هنگام منتقل کردن اسکیس اولیه به کاغذ دیگر، فقط خطهایی را انتقال دهید که خطهای درست هستند و این فرایند انتقال طراحی از کاغذی به کاغذ دیگر را بارها و بارها تکرار کنید، و با هر بار انتقال کمی به آن قوت دهید و فرمهای مختلف را تست کنید، تا بالاخره به کاراکتر دلخواهتان دست پیدا کنید.

شما با انجام این تمرینات از قابلیتهای خودتان استفاده میکنید و به تواناییهای خودتان پی خواهید برد. لزومی هم ندارد که حتما ابتدا طراحیتان را قوی کنید و بعد به انیمیت بپردازید، شما میتوانید انیمیت را شروع کنید و رفتهرفته طراحیتان را بهبود ببخشید. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

حجم

۱۶٫۴ مگابایت

سال انتشار

۱۳۹۸

تعداد صفحه‌ها

۲۱۲ صفحه

حجم

۱۶٫۴ مگابایت

سال انتشار

۱۳۹۸

تعداد صفحه‌ها

۲۱۲ صفحه

قیمت:
۶۳,۰۰۰
تومان