درس نامه اخلاق اسلامی (مبانی و مفاهیم)

دانلود و خرید کتاب درس نامه اخلاق اسلامی (مبانی و مفاهیم)

۳٫۰ از ۲ نظر
۳٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب درس نامه اخلاق اسلامی (مبانی و مفاهیم)  نوشته  عنایت‌الله شرفی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب درس نامه اخلاق اسلامی (مبانی و مفاهیم)

کتاب درس نامه اخلاق اسلامی (مبانی و مفاهیم) اثری از عنایت الله شرفی است که در دفتر نشر معارف به چاپ رسیده است. این اثر مخاطبان را با کلیات، مبانی و مفاهیم اخلاق اسلامی آشنا می‌کند. 

درباره کتاب درس نامه اخلاق اسلامی (مبانی و مفاهیم) 

عنایت الله شرفی کتاب درس‌ نامه اخلاق اسلامی (مبانی و مفاهیم) را در دو بخش مبانی و مفاهیم تالیف کرده است. 

بخش اول کتاب که به کلیات می‌پردازد چهار درس دارد: آشنایی با دانش اخلاق اسلامی، خداشناسی، انسان‌شناسی و اخلاق و دین. 

بخش دوم کتاب که درباره مفاهیم صحبت می‌کند، سیزده درس دارد. این دروس، فضایل و رذایل اخلاقی را بررسی می‌کند و هم از فضایل اخلاقی که در زندگی فردی تاثیرگذارند صحبت می‌کند و هم فضائل اخلاقی تاثیرگذار بر زندگی اجتماعی را مورد بررسی قرار می‌دهد. فضائلی که همگی یک هدف دارند و آن این است که زندگی را بر روی زمین برای ما ساده‌تر و زیباتر کنند. در صورتی که موفق شویم به این کمالات برسیم، نه تنها ما، بلکه تمام موجودات می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

این صفات و فضائل اخلاقی را همگی می‌شناسیم، خودشناسی، خودسازی، حیا، عزت نفس، شجاعت، آراستگی در ظاهر، صبر و صبوری پیشه کردن، پاکدامنی، زهد و قناعت و ... از جمله صفاتی هستند که تلاش می‌کنیم به آن‌ها برسیم و از سوی دیگر، می‌کوشیم تا از رذایلی همچون بخل، هوا، ریا، حسادت،طمع و ... دوری کنیم.

نباید فراموش کرد که خداشناسی، یکی از اهداف اخلاق اسلامی است. به این ترتیب است که ما درمی‌یابیم با خدا، با خود و با دیگران چه رفتاری در پیش بگیریم. چگونه موفق به کسب کمالات شایسته انسانی شویم و در نهایت چگونه می‌توانیم به هدف نهایی خلقت که شناخت و نزدیکی به خداوند است، برسیم.

دفتر نشر معارف وابسته به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‏‌ها، در سال ۱۳۷۶ تأسیس شد و در سال ۱۳۷۹ به صورت رسمی آغاز به کار کرد. این انتشارات تلاش می‌کند از دریچه اسلام ناب به بازخوانى، بررسى، نقد و تولید اندیشه در عرصه‌هاى مختلف بپردازد. از جمله این فعالیت‏ها می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان به چاپ بیش از ۱۱۰۰عنوان کتاب در زمینه دروس معارف اسلامى دانشگاه‌ها، اندیشه‏‌های امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبرى، پرسش‌ها و پاسخ‌هاى دانشجویى، معارف قرآن و اهل‏ بیت (ع)، دین‌پژوهى، اخلاق و عرفان، انقلاب اسلامى و تاریخ معاصر، مسائل جهان اسلام، غرب‏شناسی، شبهات فکری و عقیدتی، مسایل تاریخی و فلسفی، علوم انسانی، مسایل تربیتى، زن، خانواده و نقد فمینیسم و… اشاره کرد. نشرمعارف اخیراً نیز گام‏هایی در حوزه ادبیات داستانی برداشته است. این انتشارات با راه ‏اندازی ۳۰ مرکز فروشگاهی با عنوان تجاری «پاتوق کتاب» و همچنین برگزاری ۱۲ دوره مسابقات کتابخوانی «پویش روشنا» در سطح ملی، توانسته است گام‏های مفید و موثری در توزیع و ترویج کتابخوانی کشور بردارد.

آنچه این روزها بیش از هرچیز دغدغه نسل انقلابی است آشنایی جوانان و دانشجویان با حقیقت دین و معارف اسلام است، انتشارات در این زمینه پیشرو است و تلاش دارد پاسخی علمی و دینی برای تمام سوالات این نسل داشته باشد.

کتاب درس نامه اخلاق اسلامی (مبانی و مفاهیم) را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

خواندن کتاب درس نامه اخلاق اسلامی (مبانی و مفاهیم) را به تمام دانشجویان علوم دینی و تمام علاقه‌مندان به آشنایی با اصول دیانت و اخلاق اسلامی پیشنهاد می‌کنیم.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۹۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۲/۱۴
شابک۹۷۸-۹۶۴-۵۳۱-۷۶۷-۴
تعداد صفحات۲۹۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۲/۱۴
شابک۹۷۸-۹۶۴-۵۳۱-۷۶۷-۴