اخلاق در ورزش

دانلود و خرید کتاب اخلاق در ورزش

اخلاق کاربردی ویژه رشته‌های تربیت بدنی و علوم ورزشی

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب اخلاق در ورزش  نوشته  علی تاج‌بخش  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب اخلاق در ورزش

کتاب اخلاق در ورزش نوشته علی تاج‌بخش، است که در دفتر نشر معارف به چاپ رسیده است. این اثر به بررسی و مرور اخلاق کاربردی ویژه رشته‌های تربیت بدنی و علوم ورزشی می‌پردازد.

درباره کتاب اخلاق در ورزش

ورزش یکی از ارکان جامعه است. ورزش و ورزش کردن جدا از بعد سلامتی آن، به یکی از مهم‌ترین فعالیت‌هایی بدل شده است که هر جامعه‌ای بر روی آن سرمایه‌گذاری می‌کند. ورزش هم می‌تواند به عنوان یکی از فعالیت‌های اقتصادی در نظر گرفته شود و هم می‌تواند جنبه‌های سرگرمی و یا رقابتی داشته باشد. اما آنچه که همیشه مهم بوده، این است که حتی در زمانی که ورزش به چشم مسابقه و رقابت دیده می‌شود، اخلاق در آن حفظ شود. 

اهمیت اخلاق در ورزش از گذشته نیز واضح و مشهود بوده است. تخلق به اخلاق جوانمردانه همیشه یکی از مهم‌ترین ابعاد ورزش بوده و در داستان‌ها و حکایت‌های قدیمی و حتی در زندگینامه ورزشکاران مشهور نیز می‌توان آن را به چشم دید.

به طور کلی نباید فراموش کرد که اخلاق، از جمله مهم‌ترین پایه‌های زندگی بشر در اجتماع است. در حقیقت به وسیله فضائل و صفات والای اخلاقی است که می‌توان یک جامعه را از انحطاط نجات داد و به سوی پیشرفت سوق داد. حال اگر قرار باشد دو عنصر مهم، یعنی ورزش و اخلاق را به هم پیوند بزنیم، چطور باید عمل کنیم؟

علی تاج‌بخش در کتاب اخلاق در ورزش، پاسخ این سوال را می‌دهد. این کتاب مروری است بر جنبه‌های مختلف اخلاق کاربردی در ورزش و رشته‌های ورزشی. در فصل‌های مختلف این کتاب، به بررسی تاریخچه و حیطه‌های اخلاق ورزشی می‌پردازیم. مبانی، اصول، معیارها و روش‌های اخلاق اسلامی را بررسی می‌کنیم. به مرور ویژگی‌ها و اصول نظام اخلاقی می‌پردازیم و ابعاد مختلف اخلاق در ورزش، از جمله، منش، و بینش را نگاهی می‌اندازیم. در فصل‌ انتهایی کتاب نیز، به مرور چالش‌هایی می‌پردازیم که در این مسیر، پیش روی ما قرار دارند.  

دفتر نشر معارف وابسته به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‏‌ها، در سال ۱۳۷۶ تأسیس شد و در سال ۱۳۷۹ به صورت رسمی آغاز به کار کرد. این انتشارات تلاش می‌کند از دریچه اسلام ناب به بازخوانى، بررسى، نقد و تولید اندیشه در عرصه‌هاى مختلف بپردازد. از جمله این فعالیت‏ها می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان به چاپ بیش از ۱۱۰۰عنوان کتاب در زمینه دروس معارف اسلامى دانشگاه‌ها، اندیشه‏‌های امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبرى، پرسش‌ها و پاسخ‌هاى دانشجویى، معارف قرآن و اهل‏ بیت (ع)، دین‌پژوهى، اخلاق و عرفان، انقلاب اسلامى و تاریخ معاصر، مسائل جهان اسلام، غرب‏شناسی، شبهات فکری و عقیدتی، مسایل تاریخی و فلسفی، علوم انسانی، مسایل تربیتى، زن، خانواده و نقد فمینیسم و… اشاره کرد. نشرمعارف اخیراً نیز گام‏هایی در حوزه ادبیات داستانی برداشته است. این انتشارات با راه ‏اندازی ۳۰ مرکز فروشگاهی با عنوان تجاری «پاتوق کتاب» و همچنین برگزاری ۱۲ دوره مسابقات کتابخوانی «پویش روشنا» در سطح ملی، توانسته است گام‏های مفید و موثری در توزیع و ترویج کتابخوانی کشور بردارد.

آنچه این روزها بیش از هرچیز دغدغه نسل انقلابی است آشنایی جوانان و دانشجویان با حقیقت دین و معارف اسلام است، انتشارات در این زمینه پیشرو است و تلاش دارد پاسخی علمی و دینی برای تمام سوالات این نسل داشته باشد.

کتاب اخلاق در ورزش را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

خواندن کتاب اخلاق در ورزش را به تمام فعالان حوزه‌های مختلف ورزشی و تربیت بدنی پیشنهاد می‌کنیم. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۰۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۲/۱۴
شابک۹۷۸-۶۰۰-۴۴۱-۰۳۸-۰
تعداد صفحات۳۰۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۲/۱۴
شابک۹۷۸-۶۰۰-۴۴۱-۰۳۸-۰