با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
مثلث برمودا کجاست؟

دانلود و خرید کتاب مثلث برمودا کجاست؟

۴٫۸ از ۴ نظر
۴٫۸ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مثلث برمودا کجاست؟  نوشته  مگان استین  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب مثلث برمودا کجاست؟

کتاب مثلث برمودا کجاست؟ نوشته مگان استین است. این کتاب با ترجمه ابوالفظل طاهریان ریزی منتشر شده است. مثلث برمودا کجاست؟ از مجموعه کتاب‌های به سوی موفقیت است که برای کودکان و نوجوانان منتشر شده است.

درباره کتاب مثلث برمودا کجاست؟

مثلث برمودا، نامی است که به محدوده مثلثی شکل در اقیانوس، در سواحل فلوریدا داده شده است، جایی که صدها کشتی و هواپیما در آن ناپدید شده‌اند.

برخی از داستان‌ها می‌گویند مثلث برمودا کشتی‌ها را به دریا می‌مکد. برخی دیگر می‌گویند هواپیماها می‌توانند وارد محدوده مثلث برمودا شوند اما هرگز خارج نمی‌شوند. در طول سالها، کشتی‌هایی در آب سرگردان دیده شده‌اند، کشتی‌های رها شده در شرایط عالی که حتی غذا هنوز روی اجاق گاز پخته می‌شد، اما هیچ خدمه‌ای در آنها وجود نداشت! گفته می‌شود کشتی‌های عظیم اقیانوس‌پیما در این دریای بی‌رحم به دو نیم شده بود. در این کتاب با حقیقت این جای عجیب آشنا می‌شوید.

خواندن کتاب مثلث برمودا کجاست؟ را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام نوجوانان که به دنبال دانستن هستند پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب مثلث برمودا کجاست؟

منطقه خطرناکی که - طبق داستان‌ها - عامل این همه فاجعه بوده است دقیقاً کجاست؟ برای مشخص شدن این منطقه توسط یک خط روی نقشه پورتوریکو، میامی و فلوریدا را به هم متصل کنید. این خطوط مثلثی در اقیانوس ایجاد می‌کنند؛ که به مثلث برمودا معروف است.

اقیانوس به طور غیرمعمولی در مثلث برمودا عمیق است. عمق آن در بسیاری از نقاط سه مایل (۴۸۲۵ متر) و در یک نقطه بیش از پنج (۸۰۰۰ متر) مایل است. صدها گونه مختلف از موجودات کوچک دریایی زیر سطح آب در این منطقه زندگی می‌کنند.

کریستف کلمپ اولین شخصی که تاکنون در نزدیکی مثلث برمودا قایقرانی کرده است. در سال ۱۴۹۲، او امیدوار بود که راهی جدید به آسیا (هندوستان) پیدا کند و از اسپانیا به سمت غرب حرکت کرد. در عوض، او به یک جزیره در سواحل فلوریدا رسید- جزیره‌ای به نام سان‌سالوادور که اکنون بخشی از باهاما است.

اما قبل از رسیدن به باهاما، کلمپ در کشتی خود، سانتا ماریا، اتفاق بسیار عجیبی را تجربه کرد. او به منطقه وسیعی رسید که اقیانوس با فرشی ضخیم از علف‌های هرز پوشانده شده بود.

سطح عظیم علف‌های هرز در جهت عقربه‌های ساعت در حال چرخش بود، مثل گردابی آهسته بود. موجودات در سراسر سطح علف‌های هرز می‌خزیدند (لاک‌پشت‌ها، خرچنگ‌ها و مارماهی‌ها). بعلاوه هوا به طرز عجیبی ساکت بود.

کلمپ فکر کرد که او باید نزدیک خشکی باشد؛ زیرا گیاهان زیادی روی آب دیده می‌شدند! قاعدتاً گیاهان در وسط اقیانوس رشد نمی‌کردند و نیاز به خاک و زمین داشتند؛ اما روزها و روزها، او نتوانست زمین خشکی را پیدا کند، خدمه نگران بودند، آنها می‌خواستند که کلمپ برگردد و به سمت اسپانیا حرکت کند. سپس اتفاق دیگری رخ داد تا خدمه بیش از پیش وحشت کنند. قطب‌نمای کلمپ، ابزاری برای پیدا کردن جهت از کار افتاده بود و هیچ جهت ثابتی را نشان نمی‌داد. قطب‌نما چرا کار نمی‌کرد؟ در این قسمت عجیب اقیانوس چه اتفاقی در حال رخ دادن است؟! کلمپ این را نمی‌دانست، اما او به دریایی که اکنون دریای سارگاسو نامیده می‌شود و جزیی از مثلث برمودا است سفر کرده بود

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
س ز
۱۴۰۰/۰۴/۰۶

فوق العاده هست، توصیه می کنم حتما بخونید.

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۹۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۱۲/۲۲
شابک۹۷۸-۶۲۲-۲۸۴-۰۷۶-۱
تعداد صفحات۹۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۱۲/۲۲
شابک۹۷۸-۶۲۲-۲۸۴-۰۷۶-۱