با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
موهبت کامل نبودن

دانلود و خرید کتاب موهبت کامل نبودن

نه به خودآرمانی، بله به خود واقعی

۵٫۰ از ۵ نظر
۵٫۰ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب موهبت کامل نبودن  نوشته  برنه براون  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب موهبت کامل نبودن

کتاب موهبت کامل نبودن نوشته برنه براون و ترجمه سمیه جوادیان است. این کتاب قرار است به ما یاد بدهد تا خودمان را بپذیریم و به این ترتیب یک زندگی جانانه را آغاز کنیم. زندکی که در آن به خود آرمانی نه گفتیم و خود حقیقی‌مان را پذیرفته‌ایم. 

درباره کتاب موهبت کامل نبودن

بسیاری از افراد، همیشه در جدال با خودشان هستند و نمی‌توانند چیزی را که هستند، بپذیرند. آنان ممکن است به طرق مختلف فکر کنند که همه چیز باید در بهترین حالت خودش قرار بگیرد. در این مواقع انسان از تلاش‌هایی که می‌کند راضی نمی‌شود و مدام به دنبال بهتر شدن اوضاع است. البته این موضوع و تلاش برای پیشرفت به خودی خود بد نیست اما زمانی که حالت وسواسی به خود می‌گیرد، زندگی را با مشکل روبه‌رو می‌کند. 

کتاب موهبت کامل نبودن قرار است به ما کمک کند تا به خود آرمانی نه بگوییم و جرات پذیرش چیزی را که هستیم، به دست بیاوریم. این کتاب قرار است به ما نشان دهد که همه ما در شرایطی نگران می‌شویم. آسیب‌پذیر هستیم و ممکن است اشتباه کنیم. اما کافی هستیم. با این کتاب یاد می‌گیریم به خودمان عشق بورزیم و دست از قضاوت خود برداریم. قضاوتی که ممکن است در نهایت به تخریب خود و دوست نداشتنمان منجر شود. 

کتاب موهبت کامل نبودن را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

اگر دوست دارید یک زندگی شاد و پر از آرامش داشته باشید، خواندن کتاب موهبت کامل نبودن را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

درباره برنه براون

دکتر برنه براون استاد دانشگاه هیوستون و مدیر بنیاد هافینگتون است. او کرسی استادی رشته مددکاری اجتماعی را در اختیار دارد. در طول دو دهه گذشته براون درباره مشغول مطالعه و پژوهش در زمینه‌های مختلفی از جمله شجاعت، آسیب‌پذیری، شرم و همدلی بوده است. 

از برنه براون تا به حال چهار کتاب پرفروش جرات بسیار، با اقتدار برخاستن، شجاعانه رهبری کن و موهبت‌ کامل نبودن منتشر شده است. کتاب جرات بسیار در سال ۲۰۱۲ در فهرست پرفروش‌های نیویورک تایمز قرار داشت. همچنین سخنرانی او در برنامه تد (TED Talk) با عنوان قدرت آسیب‌پذیری بیش از سی میلیون بار بازدید داشته است.

بخشی از کتاب موهبت کامل نبودن

عشق و احساسِ تعلق در زندگی بسیار حیاتی هستند. در جریان مصاحبه‌ها دریافتم که تنها یک عنصر متمایز کننده بین انسان‌هایی که عمیقاً عشق و حس تعلق را احساس می‌کنند و کسانی که ظاهراً برای دستیابی به آنها تلاش می‌کنند وجود دارد و آن اعتقاد به خودارزشمندی است. این موضوع در عین سادگی، پیچیده است یعنی: اگر خواهان تجربه کامل عشق و احساس تعلق هستیم باید خود را سزاوار عشق و احساس تعلق بدانیم.

وقتی نظر دیگران برای ما مهم نباشد و داستان خود را بپذیریم به خودارزشمندی دست پیدا می‌کنیم. یعنی احساس کافی بودن و سزاوارعشق بودن و حس تعلق در ما به وجود می‌آید. وقتی تمام مدت عمر خود، سعی می‌کنیم از بخش‌هایی از زندگی خود - که فکر می‌کنیم آن طور که باید باشند نبوده‌اند - فاصله بگیریم بدین معناست که داستان خود را نپذیرفته‌ایم و خود ارزشمندی خود را با رفتارهای عجولانه‌ای چون نقش بازی کردن، کمال‌یابی، راضی کردن و اثبات خود به دیگران از بین می‌بریم. احساس خودارزشمندی که رکن اساسی برای کسب عشق و احساس تعلق است، درون داستان ما جا دارد.

بزرگ‌ترین چالش برای اکثر ما این است که بپذیریم اکنون ارزشمند هستیم. درست همین لحظه! خودارزشمندی پیش شرط ندارد. بسیاری از ما دانسته یا نادانسته فهرست بلندی در مورد پیش‌شرط‌های خودارزشمندی تهیه کرده‌ایم:

آدم ارزشمندی می‌شوم اگر...

- ده کیلو وزن کم کنم

- باردارشوم

- هوشیار بمانم (مست نشوم)

- همه فکر کنند من پدر/ مادر خوبی هستم

- با فروش آثار هنری‌ام زندگی‌ام را بچرخانم

- ازدواج کنم

- دوست پیدا کنم

- بتوانم موافقت پدر و مادرم را به دست آورم

- دوباره زنگ بزند و قرار ملاقات بگذارد

- به راحتی این کار را انجام دهم

هسته اصلی زندگی جانانه عبارت است از: من همین الان با ارزش هستم بدون اگرها و شرط‌ها. ما همین الان سزاوار عشق و احساس تعلق هستیم. همین الان!

برای پذیرش داستان خود و خود ارزشمندی علاوه بر کنار گذاشتن شرط و شروط‌ها به عنصر مهم دیگری، یعنی درک کامل عشق و احساس تعلق احتیاج داریم. عجیب است ما شدیداً به این دو مورد نیاز داریم، اما به ندرت در مورد ماهیت واقعی و کارکرد آنها صحبت می‌کنیم. اجازه دهید نگاهی به این موضوعات بیندازیم.

تعریف عشق و احساس تعلق

سال‌ها از گفتن کلمه عشق در تحقیقاتم خودداری می‌کردم، زیرا نمی‌دانستم چگونه آن را تعریف کنم. علاوه بر این نمی‌توانستم به نقل قول‌ها یا اشعار غنایی تکیه کنم که می‌توانست الهام بخش و بیان‌گوی حقیقت باشد.

ما به همان اندازه که نیازمند وخواهان عشق هستیم، برای مطالعه و فهم معنای آن زمان نمی‌گذاریم. در موردش فکر کنید. ممکن است هر روز بگویید «دوستت دارم» اما آخرین باری که با فردی به طور جدی در مورد معنی عشق صحبت کردید چه زمانی بوده است؟ بله عشق مانند شرم است. هیچ یک از ما خواهان تجربه شرم نیستیم و تمایلی به صحبت در مورد آن نداریم. در حالی که تنها راه حل مبارزه با شرم، صحبت در مورد آن است. شاید از موضوعاتی مانند عشق و شرم می‌ترسیم. اکثر ما مفاهیمی مثل امنیت و اطمینان و صداقت را دوست داریم. شرم و عشق با آسیب پذیری و درد توأم هستند.

یکی دیگر از موضوعات حیاتی برای زندگی که به ندرت به آن پرداخته می‌شود، حس تعلق است. بیشتر ما دو کلمه همرنگی با دیگران (سازگاری) و حس تعلق را به یک معنا می‌دانیم و من مانند بسیاری از شما واقعاً خوب سازگار می‌شوم. ما برای تأیید و پذیرش دیگران تلاش می‌کنیم، می‌دانیم چه بپوشیم، چه بگوییم، چه نگوییم و چگونه مردم را شاد کنیم. خلاصه چطور مثل آفتاب‌پرست هر روز رنگ عوض کنیم تا در جمعی پذیرفته شویم.

کشف هم‌معنا نبودن سازگاری و حس تعلق، یکی از بزرگترین شگفتی‌های این پژوهش است. در واقع سازگاری، مانع از ایجاد حس تعلق است. سازگاری، ارزیابی وضعیت و تبدیل شدن به فردی مورد قبول است، اما حس تعلق به معنای تغییر ماهیت نیست، بلکه پذیرفتن ماهیت خود است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
امید
۱۴۰۰/۰۵/۰۱

حس بسیار خوبی از خوندن این کتاب دریافت میکنید جوری که میتونی زندگی شادو بامطالعش پیدا کنی لذت بردم 😍

Ziba
۱۳۹۹/۱۲/۲۸

با سلام، لطفا این کتاب را به طاقچه بی‌نهایت اضافه کنید. سپاس

کاربر ۱۴۳۳۰۵۱
۱۴۰۰/۰۱/۱۲

لطفا طاقچه بینهایت

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۰)
«من فکر می‌کنم درخواست آن‌چه که نیاز داریم شجاعانه‌ترین کاری است که می‌توانیم انجام بدهیم.
lale shafiee
«مردم مانند شیشه‌های رنگی پنجره‌اند. وقتی خورشید می‌تابد، آنها می‌درخشند و چشمک می‌زنند، اما وقتی تاریکی شب فرا می‌رسد اگر نوری از درون باشد زیبایی‌شان آشکار می‌شود».
lale shafiee
هر دو موافق بودیم که خشونت، هرگز به معنای شجاعت نیست، بلکه واکنشی آسان و بی‌ارزش به خصوص در فرهنگ امروزی است.
Mohsen7080
ای. ای. کامینگز می‌نویسد: «در جهانی که شب و روز سعی می‌کند تا تو را تبدیل به هر کسی غیر از خودت کند، برای خود بودن باید بجنگی؛ این سخت‌ترین نبردی است که هرکسی ممکن است داشته باشد و هرگز نباید از جنگیدن دست بکشی!» «واقعی ماندن» یکی از شجاعانه‌ترین نبردهایی است که در طول عمر خود خواهیم داشت.
lale shafiee
هسته اصلی زندگی جانانه عبارت است از: من همین الان با ارزش هستم بدون اگرها و شرط‌ها. ما همین الان سزاوار عشق و احساس تعلق هستیم. همین الان!
lale shafiee
ایمان، مکانی اسرارآمیز است، جایی که شهامت اعتقاد به آن‌چه که قابل دیدن نیست را پیدا می‌کنیم و ترس از عدم قطعیت و تردید را رها می‌کنیم.
lale shafiee
خدایا: آرامشی به من عطا کن که در پناه آن قبول کنم همه امور را نمی‌توانم تغییر دهم، شهامت تغییر دادن چیزهایی که در توانم هست را به من بده و بینشی که تفاوت این دو را درک کنم. آمین!
lale shafiee
اگر خواهان برقراری ارتباط بر اساس عشق، حس تعلق و پذیرش داستان هستیم باید از همین‌جا شروع کنیم. من باارزش هستم.
Mohsen7080
برای داشتن زندگی جانانه درک و شناخت خود بسیار مهم است، اما مهم‌تر از آن این است که خود را دوست داشته باشیم. شناخت مهم است، اما در صورتی می‌توانیم خودمان را بشناسیم که با خود مهربان باشیم. زندگی جانانه یعنی پذیرفتن ضعف و افزایش شناخت و ادعای قدرت!
lale shafiee
. شادی نیز مانند همه هیجانات منفی، خاردار و تیز است. عشق شدید به دیگری، اعتقاد قلبی، ارزش قائل شدن برای زمان، درگیری بسیار در زندگی بدون ضمانت، خطراتی هستند که آسیب پذیری و درد را به همراه دارند.
امید

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۷۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۱۲/۱۱
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۳۶۹-۱۰-۶
تعداد صفحات۱۷۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۱۲/۱۱
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۳۶۹-۱۰-۶