با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب نسیم سعادت اثر واحد پژوهش نشر نور معارف

دانلود و خرید کتاب نسیم سعادت

چکیده‌ای از فرمایشات عالم ربانی ملا احمد نراقی (قدس سرّه)

۱٫۰ از ۱ نظر
۱٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب نسیم سعادت  نوشته  واحد پژوهش نشر نور معارف  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب نسیم سعادت

کتاب نسیم سعادت، که اثر پژوهشگران پژوهشکده نشر نور معارف است، چکیده‌ای از فرمایشات عالم ربانی ملا احمد نراقی (قدس سرّه) است. 

درباره کتاب نسیم سعادت

کتاب معراج السعاده پرآوازه‌ترین کتاب اخلاق اسلامی به زبان پارسی است. نویسنده کتاب که بی شک یکی از نوادر دانشمندان شیعی است؛ در اثر جاویدان خویش راه عروج به سوی خوشبختی را به خوبی به تصویر کشیده و نسیم جان‌بخش سعادت را به سوی جان‌ها هدایت کرده است. چرا که با علم به اخلاق اسلامی و به کار بستن هدایات آن و قرار گرفتن در مسیری که اخلاق برای انسان‌ها تعیین می‌کند، می‌توان راه خوشبختی و سعادت را پیمود و در زمانی کوتاه به پیشرفتی عظیم نائل شد. پیشرفتی که در تمام زمینه‌ها رخ می‌دهد و  مقام انسان را بالا می‌برد.

 اینک این اثر در لباسی نوین و طرحی جدید به دوستداران اخلاق و تشنگان خودسازی اهداء می‌گردد تا بیش از پیش در مسیر سعادت بکوشند و از نسیم سعادت توشه اندوزند. این کتاب تمام آنچه را که لازم است برای خودشناسی که گام اول در مسیر خودشناسی است، بدانید به شما می‌گوید. نتیجه کار، بعد از شناخت خود، قدم برداشتن در مسیری است که راه به سوی رشد و تعالی دارد و اخلاق صحیح اسلامی را می‌طلبد.

کتاب نسیم سعادت را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

تمام علاقه‌مندان به آشنایی با علم اخلاق و دوست‌داران کتاب‌های مذهبی را به خواندن کتاب نسیم سعادت دعوت می‌کنیم.

درباره ملا احمد نراقی 

احمد بن محمد مهدی فاضل نراقی ۱۴ جمادی‌الثانی سال ۱۱۸۵ یا ۱۱۸۶ ه‍.ق مطابق با ۱۱۵۰ خورشیدی متولد شد. او در عهد سلطنت فتح علی شاه قاجار به دنیا آمد و در سال ۱۲۰۸ خورشیدی از دنیا رفت. ملا احمد نراقی دانشمند و مجتهد شیعه، نویسنده و شاعر بود. او نزد پدرش تحصیل کرد و سپس به مقام استادی رسید و تدریس در حوزه علمیه را آغاز کرد. از جمله فعالیت‌های مهم او می‌توان به صدور فرمان جهاد اشاره کرد؛ ملا احمد نراقی در جنگ دوم با روسیه تزاری فرمان جهاد را صادر کرد و دسته‌ای از اهالی نیز به سرپرستی ملا احمد نراقی نزد فتح‌علی‌شاه آمدند و به تظاهرات پرداختند.

او در شهر کاشان و به دلیل ابتلا به بیماری وبا درگذشت. پیکر او در نجف، در صحن علی بن ابیطالب، در کنار آرامگاه پدرش تدفین شد.

حسن خان نراقی پور از نوادگان سرشناس ملا احمد است. او مستشار دیوان عالی کشور بود که هم در رژیم شاهنشاهی مدال عدالت گرفت و در نظام جمهوری اسلامی نیز به عالی ترین درجات قضایی رسید. او بیش از ۵۰ سال سابقه تدریس و قضاوت داشت و از خاص ترین و عادل ترین قضات ایرانی محسوب میشود. حسن خان نراقی پور شاعر و نویسنده نیز هست و در دانشگاه تهران در دو رشته حقوق جزایی و ادبیات (فلسفه) تحصیل کرده بود.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۱۸ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۱۱/۰۱
شابک۹۷۸۶۰۰۹۷۹۰۷۶۰
تعداد صفحات۲۱۸صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۱۱/۰۱
شابک۹۷۸۶۰۰۹۷۹۰۷۶۰