با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب مثل بابا اثر زهرا علی‌عسکریoff

کتاب مثل بابا

نویسنده:زهرا علی‌عسکریانتشارات:انتشارات جنات فکهسال انتشار:۱۳۹۹تعداد صفحه‌ها:۱۴ صفحهدسته‌بندی:امتیاز:
۴.۷از ۳ رأیخواندن نظرات

سال انتشار۱۳۹۹

تعداد صفحه‌ها۱۴ صفحه

معرفی کتاب مثل بابا

کتاب مثل بابا نوشته زهرا علی‌عسکری است. این کتاب با زبانی کودکانه و در قالب شعر به اهمیت شهید قاسم سلیمانی در زندگی کودکان انقلابی این مرز و بوم می‌پرداز.

درباره کتاب مثل بابا

سردار شهید قاسم سلیمانی در سال ۱۳۳۵ در روستای دورافتاده‌ای از شهر کرمان به دنیا آمد. او از دوازده ‌سالگی در کرمان مشغول به کار شد.

بعد از این‌ که انقلاب اسلامی در ایران پیروز شد، قاسم به عضویت سپاه پاسداران درآمد و در همان ابتدای جنگ، فرماندهی دو گردان از نیروهای کرمانی را برعهده گرفت. وقتی لشکر ۴۱ ثارالله تشکیل شد، قاسم که آن زمان بیست و شش ساله بود برای فرماندهی آن انتخاب شد.

با این‌ که جنگ در سال ۱۳۶۷ تمام شد، اما حاج‌قاسم دوران جدیدی از نبرد با دشمنان اسلام و ایران را شروع کرد و از همه‌ی قدرت و شجاعت و استعدادش برای حفظ امنیت مرزهای ایران استفاده کرد. او در سال ۱۳۸۹ به حکم رهبر انقلاب به خاطر تمام از خودگذشتگی‌ها و زحماتش، درجه‌ی سرلشکری گرفت.

اما این پایان ماجرای قهرمانِ ما نبود. او برای کمک به مردم سوریه و عراق و برای مبارزه با داعش که مردم را بی‌رحمانه می‌کشتند و بی‌اجازه خانه‌های‌شان را می‌گرفتند، خیلی تلاش کرد. دشمنان به او لقب «قدرتمندترین مرد» را داده بودند.

آمریکا که خودش برای نابودی مسلمانان، داعش را به وجود آورده بود در سحرگاه سیزدهم دی سال ۱۳۹۸، سردار قاسم سلیمانی را که مانع بزرگی در برابر خواسته‌های‌شان بود، به دستور شخص رئیس‌جمهور آمریکا به شهادت رساند. بزرگ‌ترین فرمانده ایران به دست بد‌ترین انسان‌های دنیا شهید شد تا پیروزِ اصلی جنگِ خوبی با بدی باشد.

خواندن کتاب مثل بابا را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام کودکان انقلابی این سرزمین و والدینی که دغدغه تربیت انقلابی کودکانشان را دارند پیشنهاد می‌کنیم.

بخشی از کتاب مثل بابا

… آغوش پرمهر پدر بود

آغوش پرمهرش برایم

بابا صدایم می‌زد انگار

وقتی که او می‌زد صدایم...

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است