با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
حفظ قرآن و آثار روان شناختی آن

دانلود و خرید کتاب حفظ قرآن و آثار روان شناختی آن

مباحث نظری به همراه تحقیق میدانی

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب حفظ قرآن و آثار روان شناختی آن  نوشته  مصطفی عباسی‌مقدم  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب حفظ قرآن و آثار روان شناختی آن

حفظ قرآن و آثار روان شناختی آن یک پژوهش روان‌شناسانه و قرآنی درباره آثار آرامش‌دهند حفظ قرآن بر روح و روان انسان است. دکتر مصطفی عباسی مقدم و دکتر محمدرضا تمنایی با همکاری نعمت کاشانی این پژوهش نظری و میدانی را به انجام رسانده‌اند.

درباره کتاب حفظ قرآن و آثار روان شناختی آن

ارزش و اهمیت حفظ قرآن و جایگاه والای حافظ قرآن بر کسی پوشیده نیست. در روایات بسیاری توصیه به تکریم و تعظیم حافظ قرآن شده است. این جایگاه والا و رفیع، فارغ از اهمیت و فضیلت ذاتی قرآن کریم، ناشی از سودمندی حفظ قرآن کریم و تأثیر درونی و برونی آن بر شخصیت، اخلاق و رفتار فرد و جامعه است.

در فرآیند انس با قرآن همچنان که قرائت و تدبر بس مهم و تاثیرگذار است، حفظ نیز نقش برجسته‌ای دارد. همچنین حفظ قرآن در طول تاریخ روش‌ها، فواید و ابعادی داشته است. بخش نخست کتاب حفظ قرآن و آثار روان شناختی آن، به عنوان مباحث نظری و تاریخی به مباحث فوق پرداخته است و بخش دوم در قالب یک پژوهش میدانی، به بررسی تاثیر حفظ قرآن بر سلامت روانی، عزت نفس و سبک‌های مقابله با استرس  پرداخته است.

جامعه آماری پژوهش شامل کلیه افراد حافظ قرآن شهر اصفهان در سال ۱۳۹۰ است. نمونه انتخاب شده ۱۰۴ نفر از حافظان قرآن هستند که با ۱۰۱ نفر از غیر حافظان مقایسه شده‌اند و نتایج حاصل شده در این کتاب منتشر شده است.

 خواندن کتاب حفظ قرآن و آثار روان شناختی آن را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 روان‌شناسان و علاقه‌مندان به مباحث روان‌شناختی قرآن کریم مخاطبان این کتاب‌اند.


نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۲۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۱۰/۱۳
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۰۴-۳۴۰-۸
تعداد صفحات۲۲۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۱۰/۱۳
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۰۴-۳۴۰-۸