با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
پیشگری و درمان کمردرد

دانلود و خرید کتاب پیشگری و درمان کمردرد

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب پیشگری و درمان کمردرد  نوشته  خشایار فخاریان  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب پیشگری و درمان کمردرد

پیشگری و درمان کمردرد کتابی نوشته دکتر خشایار فخریان است که راه‌کارهایی برای پیشگیری از کمرکرد و درمان این بیماری شایع  در میان همه اقشار جامعه دارد.

 درباره کتاب پیشگری و درمان کمردرد

تقريباً همه حداقل  يک بار در طول زندگی خود كمر درد را تجربه كرده‌اند. معمولاً اين دردها به علت فشارهای بيش از حد يا صدماتی كه در كمر ايجاد می‌شود بروز می‌كنند و در اكثر موارد هم به سرعت بهبود می‌يابند.

نقش ستون فقرات، حمايت از كل بدن، توانايی در خم شدن و چرخيدن در تمام مسيرها، و نيز حمايت از ساختمان‌های حياتی بدن مثل اعصاب و نخاع است كه در داخل آن قرار دارند.

وضعيت نامناسب ايستادن، نشستن و خوابيدن، ورزش‌های غلط، ساييدگی مهره‌ها و شغل‌هايی كه به ستون مهره‌ها فشار نامناسب وارد می‌كنند از علل شايع بروز دردهای پشت يا كمر هستند.

كمر درد و گردن درد جدای از ايجاد درد، از اين بابت اهميت دارند كه هزينه و عوارض زيادی را برای فرد ايجاد می‌كنند، كه تأمين دارو، كمترين آنهاست. مرخصی‌های طولانی مدت يا از دست دادن شغل، اعمال جراحی و ناتوانی دائمی از جملی اين هزينه‌ها هستند.

درد كمر و پشت دومين علت غيبت كارگران و كارمندان بعد از مسائل تنفسی است و در كشورهای صنعتی ميزان درد كمر و پشت به ۷۰ درصد می‌رسد. 

خوشبختانه در بيشتر موارد، علت دقيق بروز اين دردها مشكل اساسی نيست و كمر درد علامتی است كه معمولاً به خودی خود و با مراقبت‌ها ساده كه در اين كتاب به آنها اشاره

خواهد شد، درمان و برطرف می‌شود. در بعضی موارد كه شيوع كمتری دارد، علت بروز كمر درد، یک مشكل اساسی است كه احتياج به تكنيک‌های تشخيصی خاص و مراقبت و درمان ويژه دارد.

آشنايي با آناتومی ستون مهره‌ها، عواملی كه موجب بروز كمر درد می‌شوند، پيشگيری از بروز كمر درد و درمان‌های ساده از اهداف كلی اين كتاب است. 

 خواندن کتاب پیشگری و درمان کمردرد را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

خواندن این کتاب برای همه در هر سن و سالی مفید است.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۸۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۴/۰۶/۱۲
شابک۹۶۴-۸۸۹۲-۴۳-۱
دسته بندی
تعداد صفحات۸۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۴/۰۶/۱۲
شابک۹۶۴-۸۸۹۲-۴۳-۱