با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب رایش سوم؛ جلد دوم (گاه شمار تأسیس امپراتوری، 1940-1936) اثر کریستوفر ایلسبیoff

کتاب رایش سوم؛ جلد دوم (گاه شمار تأسیس امپراتوری، 1940-1936)

نویسنده:کریستوفر ایلسبیمترجم:محمد قهرمانیانتشارات:انتشارات آرمان رشدسال انتشار:۱۳۹۷تعداد صفحه‌ها:۲۰۶ صفحهدسته‌بندی:امتیاز:بدون نظر

سال انتشار۱۳۹۷

تعداد صفحه‌ها۲۰۶ صفحه

دسته‌بندی

معرفی کتاب رایش سوم؛ جلد دوم (گاه شمار تأسیس امپراتوری، 1940-1936)

مجموعه سه جلدی رایش سوم اثر نویسنده انگلیسی، کریستوفر ایلسبی شما را به نیمه اول قرن بیستم می‌برد تا با تاریخچه پیدایش رایش سوم، تاسیس امپراطوری آن و گاه‌شمار جنگ جهانی دوم آشنا شوید. کریستوفر ایلسبی از نویسندگان بنام در حوزۀ مطالعات مربوط به رایش سوم و حکومت هیتلر در آلمان نازیست. توانایی او علی الخصوص در تجزیه تحلیل علل وقوع حوادث گوناگون در یکی از پرمخاطره ترین برهه‌های تاریخ اروپا و جهان است.

درباره مجموعه رایش سوم

تاریخ رایش سوم یکی از مهم‌ترین ادوار حیات بشر است که ترجمه آن در سه جلد تدوین شده است. جلد اول «گاه‌ شمار پیدایش» رایش است و به وقایع سال ‌های ۱۹۳۳تا ۱۹۳۵ می‌‌پردازد. در این اثر زندگی آدولف هیتلر، چگونگی رویش نازیسم در جنگ جهانی اول، قدرت‌ گیری حزب نازی و روند تشکیل رایش سوم - آلمان نازی، تلاش هیتلر برای بسط سیطره و اقتدار در آلمان برای ورود به مسیر جنگ جهانی مورد بررسی قرار گرفته است. جلد دوم «گاه‌ شمار تأسیس امپراتوری» است و از به قدرت رسیدن تا ۱ سپتامبر ۱۹۴۰ و تداوم حیات رایش سوم و جلد سوم به «گاه‌ شمار جنگ جهانی دوم» و پایان رایش سوم اختصاص یافته است.

نویسنده در این مجموعه ضمن روزشماری رویدادهای تکوین حکومت نازی در آلمان به بررسی ریشه‌ای چگونگی، طیف زمینه‌ها، عوامل دخیل و مسبین اصلی آنها می پردازد. واکاوی و ریزنگری وی درتمام مسایل تاریخی بی‌شک کتاب را به یکی از آثار باارزش در درک و روشن‌بینی درون مایه‌های رایش سوم بدل کرده است. ضمن اینکه نویسنده سعی در ایجاز و اختصار مطالب انبوه و گوناگون دورۀ تاریخی مورد بحث داشته و از پرگویی و طویل‌نویسی خودداری کرده است. بنابراین مجموعه حاضر برای خواننده‌ای که حوصلۀ ورق زدن یک اثر حجیم با حواشی و الحاقات بسیار را نداشته باشد مورد ایده‌آلی محسوب می‌شود، ضمن آنکه تعداد زیاد عکس‌ها در کنار نوشته‌های مربوط به هر مقطع زمانی به خواننده درک بهتری از ابعاد و چگونگی رویدادها می‌دهد.

در جلد دوم تاریخ رایش سوم سرگذشت ملتی را می ‌خوانیم که در سال ‌های ۱۹۳۶ تا ۱۹۴۰ به تأسی از پیشوای خود آدولف هیتلر پای در مسیری می ‌گذارند که به خلق یک امپراتوری قاره‌ ای در اروپا می ‌انجامد. در دو سال نخست آن هیتلر با زدودن محدودیت ‌های توافق ‌نامه ‌های بین ‌المللی اقدام به ایجاد و توسعۀ ارتش نوین آلمان - ورماخت کرد و در فاصلۀ سال ‌های ۱۹۳۸-۱۹۴۰ به ملل همسایه حمله کرد. در جلد سوم با گسترش جنگ، انبوهی از تحرکات نظامی و سیاسی در مقیاس فراقاره‌ ای واکاوی می ‌شود که منجر به جهانی شدن جنگ و نابودی بخش معتنابهی از بشریت و تمدن شد.

خواندن مجموعه رایش سوم را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

علاقه‌مندان به تاریخ جهان مخاطبان این مجموعه‌اند.

بخشی از کتاب رایش سوم؛ جلد دوم (گاه شمار تأسیس امپراتوری، 1940-1936)

زره‌دار آدمیرال گراف اشپی وارد ناوگان می‌شود. این ناو از بین سه ناو زره دار آلمان از همه معروف تر است و در ۱۹۳۹ با کل ناوگان بریتانیا، رزم حماسی به یادماندنی ایدر اقیانوس اطلس به راه می‌اندازد.

گشتاپو به وسیلۀ هایدریش، رئیس آن، جایگاه ملی پیدا کرد. در ۵ اکتبر ۱۹۳۱ هایدریش عضو اس اس شد و پس از مدت کوتاهی توقف در خانۀ قهوه‌ای مصمم به راه اندازی اس د به دور از انظار جستجوگر شد. یقیناً از این زمان هایدریش که به سرعت در حال کسب تجربه بود به دومین مرد قدرتمند ار اس ها آ بدل شد. اصل و نسب هایدریش در موقعیت‌های تشکیالتی اس اس زیر سوال بود. البته نام پدر وی در فهرست جامع عنوان‌های موسیقی و موسیقیدان‌ها با نام واقعی هایدریش زوس، جای داشت که به طور مشخصی به یهودی بودن شناسایی می‌شد. هرچند تحقیقاتی که بعدا انجام شد، نشان داد که زوس اصلا یهودی نبوده است. به این گفته باید اضافه کرد که هایدریش نام سارا را از روی سنگ قبر مادر خود به دلیل یهودی بودن اسمی زدوده است.نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است