اکولوژی انسانی و سلامت

دانلود و خرید کتاب اکولوژی انسانی و سلامت

مطابق با سرفصل شورای عالی برنامه‌ریزی علوم پزشکی

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب اکولوژی انسانی و سلامت  نوشته  محمد سارانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب اکولوژی انسانی و سلامت

 کتاب اکولوژی انسانی و سلامت تالیف محمد سارانی است که مطابق با سرفصل شورای عالی برنامه‌ریزی علوم پزشکی برای دانشجویان رشته پزشکی و بهداشت تدوین شده است. 

اکولوژی انسانی به عنوان یک علم، مطالعه بین سیستم‌های رابط بین انسان و محیط است، زیرا نقش با اهمیت فرهنگ را در رفتار و جامعه انسانی مورد شناسایی قرار می‌دهد. انسان در دوره تکامل خود روش‌های جدیدی را برای ذخیره و انتقال دانش ابداع نمود و سیستم منحصربه فرد غیرژنیتکی انتقال اطلاعات اکتسابی و ذخیره شده را آغاز نمود. درحالی که انسان ابتدایی گونه‌ا‌ی غالب در اکوسیستم منطقه‌ای خود بوده، امروز جامعه مدرن وابسته به تکنولوژی جزئی از سیستم جهانی و مصرف و عامل پراکندگی وسیع جانوران، گیاهان و میکرو ارگانیسم‌ها است. نوع انسان بر روی زمین مسئول تغییرات ژرفی است که با هیچ گونه‌ای قابل قیاس نیست.

اکولوژی انسانی در قرن‌های پیش در دانشگاه‌های جهان تدریس می‌شده است و در حال حاضر این علم بسیار تکامل یافته است، با توجه به مشکلات محیطی، زیستی، اجتماعی، اقتصادی و در قرن کنونی که بحث توسعه پایدار مطرح است. نیاز به برنامه‌ریزی کوتاه مدت، دراز مدت و استراتژیک دارد.

تمامی فصول این کتاب براساس سر فصل‌های وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی تدوین شده است. در فصل اول دورنمای کلی و حرفه‌ای و مقدمه‌ای را برای فصل‌های بعدی فراهم می‌آورد. فصل دوم تاریخچه و کاربردهای اکولوژی در بهداشت مورد بررسی قرار می‌دهد. این فصل برای کمک به درک دانشجویان از مشکلات بی‌شماری که سلامتی افراد را تهدید می‌کنند و ارائه چشم اندازی از نقش اکولوژی در این زمینه، نگاشته شده است.

 خواندن کتاب اکولوژی انسانی و سلامت را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 دانشجویان علوم پزشکی و بهداشت مخاطبان این کتاب‌اند.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۸۴ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۱۰/۰۷
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۲۵۲-۴۰-۷
تعداد صفحات۲۸۴صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۱۰/۰۷
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۲۵۲-۴۰-۷