با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
ملک‌ بهمن

دانلود و خرید کتاب ملک‌ بهمن

۲٫۷ از ۳ نظر
۲٫۷ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ملک‌ بهمن  نوشته  ابن فریدون  شاه ختایی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب ملک‌ بهمن

«ملک‌ بهمن» که از مجموعه «ادبیات عامه» منتشر شده ، به دست «ابن فریدون شاه ختایی» پدید آمده است. در بخشی از باب دهم این کتاب می‌خوانیم: «ملک‌بهمن مطراق را مرخص کرد و خودش در آن جنگل به گردش درآمد و در انتظار کشتی بود اما از آن جانب ملک اخضر پادشاه شهر خضرا تا روز شنبه منتظر نشست. وزیر عرض کرد: قربانت گردم، شاید شهاب جادو این پسر را کشته باشد. شما یک آدم بفرمایید ببرند بر درخت ببندند، ما ببینیم چطور می‌شود. پادشاه فرمود یک نفر از اهل شهر را گرفتند بردند بر درخت بستند. تا ظهر هرچه به انتظار نشستند اثری از جادو ظاهر نشد. آفتاب غروب کرد و کسی نیامد. پادشاه و امیران و اهل شهر خوشحال شدند و آن جوان را برداشته داخل شهر شدند و آن شب را با دل شاد به سر بردند. صبح پادشاه فرمود کشتی ببرند و آن جوان را بیاورند. پس به فرموده وزیر جوانی را بسته در کشتی گذاشتند و به طرف جزیره روانه شدند. اما همین که چشم ملک‌بهمن از دور به کشتی افتاد، دستمالی را حرکت داد».

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
S
۱۳۹۶/۰۷/۱۷

داستانی اساطیری و افسانه ای از ادبیات عامیانه که خواننده را به خیال پردازی وا می دارد. داستان شاهزاده ای به نام ملک بهمن که به شکار آهو می رود و آهو او را به دنبال خود می کشاند تا

- بیشتر
Sattar Majidi
۱۳۹۶/۰۹/۲۰

ببخشید این مجموعه کامل هست یا بخشی از کل این داستانه?

کاربر ۷۰۵۲۳۲
۱۴۰۰/۰۴/۲۱

میشه این کتابو در بخش بینهایت بگذارید

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۰۷ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۱/۰۱
شابک‎۹۷۸-۹۶۴-۳۱۱-۶۶۱-۳
تعداد صفحات۲۰۷صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۱/۰۱
شابک‎۹۷۸-۹۶۴-۳۱۱-۶۶۱-۳