با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
باد غول

دانلود و خرید کتاب باد غول

نویسنده: مهدی بلوچ
گردآورنده: زهرا هوائی
بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب باد غول  نوشته  مهدی بلوچ  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب باد غول

کتاب باد غول مجموعه نمایشنامه‌هایی از مهدی بلوچ است که زهرا هوایی گردآوری کرده است.

این کتاب شامل نمایشنامه‌ای خواندنی و مقدمه‌ای جذاب درباره تاریخچه نمایش و نمایشنامه‌نویسی در ایران و جهان است. 

کتاب باد غول را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

علاقه‌مندان و دوست‌داران نمایشنامه را به خواندن این اثر دعوت می‌کنیم. 

بخشی از کتاب باد غول

تاریخچه نمایشنامه‌نویسی را می‌توان در تراژدی‌های یونان باستان و از رهنمودهای ارسطو جستجو کرد. حدود دو هزار و پانصد سال پیش ارسطو بر اساس طبقه‌بندی کردن عوامل مشترک در آثار دراماتیکی که تا آن زمان به رشته تحریر درآمده بود، با کشف علل موفقیت عده‌ای و عدم توفیق گروهی دیگر از این آثار، اقدام به تدوین اصول تراژدی کرد.

نوشتن نمایشنامه مثل طراحی و ساخت پل است. شما، مانند مهندس پل ‌سازی، درگیر نقشه‌کشی، طراحی و ساخت هستید به یک معنای واقعی، نمایشنامه‌‌ها بیشتر «ساخته می‌شوند» تا این که «نوشته شوند» و شما روی چارچوب، شکل و سبک تمرکز می‌کنید. نمایشنامه ‌نویس و پل‌ ساز هر دو خیالباف هستند. ارتباطی را تصور می‌ کنند که وجود ندارد. هر دو می‌خواهند افراد را به جایی ببرند که قبلاً هرگز در آن جا نبوده‌اند. هر دو می‌خواهند این سفر‌ چشم و ذهن و روح مسافر را تحریک کند.

درست همان‌طور که طرح‌های پل بسیاری وجود دارد، نمایشنامه‌ها نیز می‌توانند سبک‌ها و روش‌های گوناگون داشته باشند. مهم‌تر از آن، درست همانطور که مقررات اساسی‌ ساخت پلی را هدایت می‌کنند که فرو نخواهد ریخت، مفاهیمی اساسی وجود دارد که در نوشتن نمایشنامه‌ای که صحنه را نگه خواهد داشت نقش دارد. فراگرفتن آن «مقررات» بخش ضروری نمایشنامه‌نویسی موفق است. بعد، شما بنابر نیازتان سبک‌ها و روش‌ها را تغییر می‌دهید یا مقررات را نقض می‌کنید.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۹۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۹/۱۷
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۵۲۹۱۰-۴
دسته بندی
تعداد صفحات۹۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۹/۱۷
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۵۲۹۱۰-۴