با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
تربیت انسانی تمدن اسلامی

دانلود و خرید کتاب تربیت انسانی تمدن اسلامی

منظومۀ بیانات تربیتی برای مجموعه‌های فرهنگی

۵٫۰ از ۴ نظر
۵٫۰ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب تربیت انسانی تمدن اسلامی  نوشته  سید‌علی خامنه‌ای  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب تربیت انسانی تمدن اسلامی

تربیت انسانی تمدن اسلامی، منظومۀ بیانات تربیتی رهبر انقلاب، آیت‌الله سید علی خامنه‌ای، برای مجموعه‌های فرهنگی است که به کوشش وحید حُسنی هنزایی منتشر شده است.

در راه تربیت برای مجموعه‌های تربیتی این سوالات پیش می‌آید که آیا کاری که انجام می‌شود درست است؟ این کار به نتیجه قابل قبولی منتهی می شود یا خیر، آیا کار بهتر یا شیوه بهتری برای انجام کار تربیتی وجود دارد؟ این کاری که انجام می‌گیرد آیا حجیت دارد و ادا کننده تکلیف است؟ بین انبوهی از مفاهیم و معارف کدام معارف اولویت ارائه دارند؟ کدام روش‌ها برای ارائه این مطالب مناسب است؟ مخاطبان چگونه تقسیم‌بندی، جذب و حفظ شوند؟ به چه حوزه‌هایی از تربیت باید ورود کرد و چه حوزه‌هایی را باید مسکوت گذاشت؟ هدف نهایی تربیت چیست؟ چگونه می‌توان فهمید خروجی مطلوب حاصل شده است، یا خروجی مطلوب یک نظام جامع تربیتی چه چیزی می‌تواند باشد؟ این سوالات و ده‌ها سوال دیگر، مجموعه‌های فرهنگی را به پژوهش واداشته است. 

پژوهش پیش رو سند سوم از مجموعه پژوهش‌هایی است که دنبال تدوین یک نظام‌نامه جامع تربیتی بودند. پس از تدوین یک سند چشم‌انداز تربیتی و همچنین برنامه‌ریزی راهبردی برای مجموعه تربیتی مورد مطالعه، که بسیاری از سوالات فوق را می‌توانست پاسخ دهد، یک سوال بدون پاسخ ماند و آن هم حجیت برنامه‌های یاد شده بود.آیا برنامه‌های طراحی شده به روش‌های علمی آنقدر حجت شرعی و عقلی داشتند که بتوانند صرف هزاران نفر-ساعت فرصت طلایی مربیان، متربیان، کادر مجموعه تربیتی و همچنین هزینه‌های خیریه و مردمی اداره مجموعه‌های تربیتی را توجیه کنند؟ این سوال کلیدی تیم طراحی را به سمتی سوق داد که منطبق بر سلسله ولایت خدا، رسول و اولی الامر به بازخوانی منظومه فکری ولی امر مسلمین و ولی فقیه حاضر در حوزه‌های تربیتی بپردازد.

 این کتاب اهداف تربیتی و ارزش‌های محوری و راهبردی کلان تربیت در کلام رهبر انقلاب اسلامی را استخراج کرده است که برای مسئولان فرهنگی و تربیتی بسیار راهگشا است.

 خواندن کتاب تربیت انسانی تمدن اسلامی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

مربیان، متربیان و کادر مجموعه‌های تربیتی.


نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
یوسف
۱۳۹۹/۱۱/۱۷

چه کسی؟ چگونه؟ کجا؟ کی؟ چطور؟ ..... پاسخ هایی به سوالات کلیدی و بنیادی برای کار فرهنگی تمیز و خودجوش

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۴۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۶,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۹/۱۴
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۶۰۹-۰۳-۶
دسته بندی
تعداد صفحات۲۴۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۶,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۹/۱۴
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۶۰۹-۰۳-۶