با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
بررسی و تحلیل موسیقی کلاسیک در قزوین (از دوران صفوی تا اواخر قاجار)

دانلود و خرید کتاب بررسی و تحلیل موسیقی کلاسیک در قزوین (از دوران صفوی تا اواخر قاجار)

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب بررسی و تحلیل موسیقی کلاسیک در قزوین (از دوران صفوی تا اواخر قاجار)  نوشته  سید حسین  میثمی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب بررسی و تحلیل موسیقی کلاسیک در قزوین (از دوران صفوی تا اواخر قاجار)

سید حسین میثمی( -۱۳۴۵) موسیقیدان و نوازنده است. «بررسی و تحلیل موسیقی کلاسیک در قزوین» که بخشی از پایان‌نامه دکترای مولف است به سیر تحولات موسیقی در قزوین از دوران صفوی تا اواخر قاجار می‌پردازد. در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: «دوران ذکرشده را می‌توان به دو صورت‌بندی تقسیم کرد. صورت‌بندی نخستین، بر اساس گفتمان‌های دو نیروی مهم اجتماعی متأثر از مذهب تشیع دوازده‌امامی انجام شد. وضعیت موسیقی در نگرش و رفتارهای اجتماعی این صورت‌بندی در محدودة احتیاط یا ممنوعیت قرار داشت. ممانعت برای لایه‌های برتر اجتماعی کمتر و برای دیگر سطوح اجتماعی بیشتر بود. پارادایم مذکور در شأن اجتماعی اهل موسیقی، طبقه‌بندی اجتماعی، کارکرد موسیقی آوازی و سازی و نظام تئوریک تأثیرات ژرفی را بر جای گذاشت. موسیقی قزوین، در دوران پایتختی و رواج تعزیه در دوران ناصری، از روند دینامیکی برخوردار بود. با شکل‌گیری جنبش مشروطه و تمایل برخی از جریانات این جنبش به مدرن شدن (با تمایل غربی) صورت‌بندی دیگری شکل گرفت. در این صورت‌بندی موسیقی دیگر در گفتمان محدودیت یا ممنوعیت‌های حکومتی قرار نداشت. در نگرش و رفتارهای اجتماعی، روند دیگری در حال شکل‌گیری بود که تأثیرات تدریجی آن بر حیات موسیقایی دوران نیز مشهود بود.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
ainos
۱۳۹۵/۰۶/۲۳

کتاب بسیار عالی و کارآمدی هست.متشکرم که با فرم و صفحه بندی کتاب اصلی قرار داده شده تا قابلیت رفرنس دادن داشته باشه.کارهاتون روز به روز حرفه ای تر میشه.

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۱۸ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۱۲/۱۱
شابک‌‫‭۹۷۸-۶۰۰-۱۷۵-۵۱۵-۶‬‬
دسته بندی
تعداد صفحات۴۱۸صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۱۲/۱۱
شابک‌‫‭۹۷۸-۶۰۰-۱۷۵-۵۱۵-۶‬‬