با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
جهان اسلام؛ آسیای مرکزی و قفقاز

دانلود و خرید کتاب جهان اسلام؛ آسیای مرکزی و قفقاز

کتاب سوم

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب جهان اسلام؛ آسیای مرکزی و قفقاز  نوشته  سیدیحیی صفوی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب جهان اسلام؛ آسیای مرکزی و قفقاز

جهان اسلام؛ آسیای مرکزی و قفقاز نوشته دکتر سیدیحیی صفوی، کتاب سوم از مجموعه هشت جلدی جهان اسلام موسسه آینده پژوهی جهان اسلام است.

مؤسسه‌ی آینده‌پژوهی جهان اسلام مؤسسه‌ای طراز اول در حوزه‌ی مطالعات فرهنگی – هنری، سیاسی، اقتصادی و بین‌المللی جهان اسلام در سطح منطقه است که می‌کوشد ضمن پایه گذاری و ارتقا رشته مطالعات جهان اسلام در سطح تحصیلات تکمیلی و طراحی گروه‌ها و دوره‌های آموزشی- پژوهشی، دیدگاهی واقع گرا- عملگرا را در همگرایی و وحدت جهان اسلام گسترش دهد.

موسسه آينده­‌پژوهی جهان اسلام، با هدف واكاوی مبانی و راهكارهاي ارتقا سطح كيفی و كمی مناسبات كشورهای اسلامی پايه‌­گذاری شده است. اين موسسه به دنبال يافتن بستری تبيني- تحليلی برای بهبود جايگاه كشورهای جهان اسلام در نظام بين ­الملل، فزونی‌­بخشی امنيت،‌ رفاه و آسايش شهروندان اين كشورها و زمينه‌­چينی برای همگرايی و یکپارچگی ميان آن­ها است.

معرفی و ترویج آموزه‌ها و الگوهای توانمندساز برای ایجاد همگرایی و هم‌افزایی میان جوامع اسلامی، مقابله با تحریف چهره‌ی اسلام و تضعیف قابلیت‌های بی‌بدیل جهان اسلام ماموریت این موسسه است و هدف آن تقویت روندها و پیش‌ران‌های مؤثر بر شکل‌گیری آینده‌ی مطلوب برای جهان اسلام در چارچوب بلوک قدرت جهانی بلامنازع از راه افزایش همگرایی و اتحاد میان کشورهای جهان اسلام است.

 درباره کتاب جهان اسلام؛ آسیای مرکزی و قفقاز

کتاب سوم جهان اسلام به بررسی موقعیت سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و جغرافیایی کشورهای مسلمان نشین حوزه آسیای مرکزی و قفقاز شامل آذربایجان، ترکمنستان، ازبکستان، تاجیکستان، قرقیزستان و قزاقستان می‌پردازد. 

کتاب فوق با مقدمه‌ای از تاریخ این منطقه آغاز شده که شامل کشورهای اسلامی آذربایجان، ترکمنستان، ازبکستان، تاجیکستان، قرقیزستان و قزاقستان می باشد و به اهمیت این کشورها در سده‌های گوناگون پرداخته است.

 خواندن مجموعه کتاب‌های جهان اسلام را به چه کسانی پیشنهاد می کنیم

پژوهشگران و علاقه‌مندان مطالعات منطقه‌ای جهان اسلام و دانشجویان و پزوهشگران علوم سیاسی و اجتماعی مخاطبان این کتاب‌اند.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۰۵ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۶/۲۳
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۶۹۵-۲۶-۳
تعداد صفحات۳۰۵صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۶/۲۳
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۶۹۵-۲۶-۳