دانلود و خرید کتاب جهان اسلام؛ آسیای مرکزی و قفقاز سیدیحیی صفوی
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب جهان اسلام؛ آسیای مرکزی و قفقاز اثر سیدیحیی صفوی

کتاب جهان اسلام؛ آسیای مرکزی و قفقاز

معرفی کتاب جهان اسلام؛ آسیای مرکزی و قفقاز

جهان اسلام؛ آسیای مرکزی و قفقاز نوشته دکتر سیدیحیی صفوی، کتاب سوم از مجموعه هشت جلدی جهان اسلام موسسه آینده پژوهی جهان اسلام است.

مؤسسه‌ی آینده‌پژوهی جهان اسلام مؤسسه‌ای طراز اول در حوزه‌ی مطالعات فرهنگی – هنری، سیاسی، اقتصادی و بین‌المللی جهان اسلام در سطح منطقه است که می‌کوشد ضمن پایه گذاری و ارتقا رشته مطالعات جهان اسلام در سطح تحصیلات تکمیلی و طراحی گروه‌ها و دوره‌های آموزشی- پژوهشی، دیدگاهی واقع گرا- عملگرا را در همگرایی و وحدت جهان اسلام گسترش دهد.

موسسه آينده­‌پژوهی جهان اسلام، با هدف واكاوی مبانی و راهكارهاي ارتقا سطح كيفی و كمی مناسبات كشورهای اسلامی پايه‌­گذاری شده است. اين موسسه به دنبال يافتن بستری تبيني- تحليلی برای بهبود جايگاه كشورهای جهان اسلام در نظام بين ­الملل، فزونی‌­بخشی امنيت،‌ رفاه و آسايش شهروندان اين كشورها و زمينه‌­چينی برای همگرايی و یکپارچگی ميان آن­ها است.

معرفی و ترویج آموزه‌ها و الگوهای توانمندساز برای ایجاد همگرایی و هم‌افزایی میان جوامع اسلامی، مقابله با تحریف چهره‌ی اسلام و تضعیف قابلیت‌های بی‌بدیل جهان اسلام ماموریت این موسسه است و هدف آن تقویت روندها و پیش‌ران‌های مؤثر بر شکل‌گیری آینده‌ی مطلوب برای جهان اسلام در چارچوب بلوک قدرت جهانی بلامنازع از راه افزایش همگرایی و اتحاد میان کشورهای جهان اسلام است.

 درباره کتاب جهان اسلام؛ آسیای مرکزی و قفقاز

کتاب سوم جهان اسلام به بررسی موقعیت سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و جغرافیایی کشورهای مسلمان نشین حوزه آسیای مرکزی و قفقاز شامل آذربایجان، ترکمنستان، ازبکستان، تاجیکستان، قرقیزستان و قزاقستان می‌پردازد. 

کتاب فوق با مقدمه‌ای از تاریخ این منطقه آغاز شده که شامل کشورهای اسلامی آذربایجان، ترکمنستان، ازبکستان، تاجیکستان، قرقیزستان و قزاقستان می باشد و به اهمیت این کشورها در سده‌های گوناگون پرداخته است.

 خواندن مجموعه کتاب‌های جهان اسلام را به چه کسانی پیشنهاد می کنیم

پژوهشگران و علاقه‌مندان مطالعات منطقه‌ای جهان اسلام و دانشجویان و پزوهشگران علوم سیاسی و اجتماعی مخاطبان این کتاب‌اند.

دیگران دریافت کرده‌اند

سایر کتاب‌های سیدیحیی صفوی

مشاهده همه

سایر کتاب‌های موسسه آینده پژوهی جهان اسلام

مشاهده همه
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

حجم

۶٫۹ مگابایت

سال انتشار

۱۳۹۲

تعداد صفحه‌ها

۳۰۵ صفحه

حجم

۶٫۹ مگابایت

سال انتشار

۱۳۹۲

تعداد صفحه‌ها

۳۰۵ صفحه

قیمت:
۱۵,۵۰۰
تومان