با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
فیزیک در سینما: فیزیک نابخردانه و توهین‌آمیز فیلم

دانلود و خرید کتاب فیزیک در سینما: فیزیک نابخردانه و توهین‌آمیز فیلم

۴٫۳ از ۳ نظر
۴٫۳ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب فیزیک در سینما: فیزیک نابخردانه و توهین‌آمیز فیلم  نوشته  تام راجرز  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب فیزیک در سینما: فیزیک نابخردانه و توهین‌آمیز فیلم

تام راجرز( -۱۹۵۰)، مشاور رسانه‌ای و مدیرعامل شرکت رسانه‌ای تیوو امریکا است. «فیزیک در سینما» خطاهای فیزیکی را که در اکثر فیلم‌های هالیوودی و در صحنه‌های حادثه‌ای آن رخ می‌دهد، گوشزد می‌کند. نویسنده، با استفاده از قوانین فیزیک که دربرگیرنده قوانین مکانیک نیوتنی، الکتریسیته، مغناطیس، مکانیک سیالات، فیزیک حرارتی، امواج، اپتیک و فیزیک هسته‌ای است، به بررسی فیلم‌های مطرح هالیوودی چون «ماتریس»، «سرعت»، «جنگ ستارگان» «پیش‌تازان فضا» و… که در گیشه فروش بسیار بالایی داشته‌اند، پرداخته است. او، با کمک قوانین فیزیکی، ثابت کرده است که رخداد اکثر صحنه‌های حادثه‌ای این فیلم‌ها یا حتی مضمون اصلی برخی از فیلم‌ها تقریباً ناممکن است و در حد یک سرگرمی فانتزی باقی می‌مانند. در بخشی از کتاب می‌خوانیم: «احتمالاً مشهورترین ضربه در تاریخ سینماست. ترینیتی به هوا می‌جهد،‌ بازوانش را همچون بال‌های یک دُرنای سفید آماده پرواز می‌گشاید. لحظه‌ای زمان از حرکت بازمی‌ایستد و وقتی از سرگرفته می‌شود، او به زمین می‌آید و پایش را به جلو و مختصری پایین متمایل می‌کند و ضربه محکمی به قفسه سینه پلیس فربه وارد می‌کند. پلیس هم بر اثر این ضربه کل اتاق را افقی به عقب پرواز می‌کند و محکم به دیوار می‌خورد(«ماتریس»). این عمل درون یک شبیه‌سازی کامپیوتری رخ می‌دهد و از قرار معلوم ترینیتی در تغییر دادن فیزیک شبیه‌سازی مهارت دارد. اما آن پلیس فربه چطور؟ مسلماً او چنین مهارتی ندارد. او بخشی از این شبیه‌سازی است و باید از جایی که ضربه خورده مسافت کوتاهی را به طور افقی به عقب بچرخد و محکم به زمین بخورد.» افزایش قدرت ضربه می‌تواند پلیس بینوا را محکم‌تر به زمین بکوبد. اما روی مقدارمسافتی که به عقب پرواز کند اثر اندکی دارد. در حقیقت این نیروی اضافی به جای اینکه انرژی جنبشی قربانی را افزایش دهد بیشتر باعث خرد شدن قفسه سینه او و از بین رفتن شش‌هایش می‌شود.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
pejmannavi
۱۳۹۷/۱۱/۳۰

من تازه خوندن کتاب رو شروع کردم. فقط 35 صفحه خوندم. موضوع جالبیه. اما ترجمه کمی مشکل داره. درمورد دانش زبان مترجم نظری نمیدم چون مترجم نیستم اما یه کم اطلاعات عمومی هم خوب چیزیه که آدم داشته باشه. آخه

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۹۶ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۱۲/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۱۷۵-۱۷۱-۴
تعداد صفحات۴۹۶صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۱۲/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۱۷۵-۱۷۱-۴