با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
خدای اطلسی‌ها

دانلود و خرید کتاب خدای اطلسی‌ها

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب خدای اطلسی‌ها  نوشته  فرشته فیضی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب خدای اطلسی‌ها

کتاب خدای اطلسی‌ها اثر فرشته فیضی، کتابی خواندنی و جذاب درباره‌ی عشق و محبت الهی است که تمام بندگان را در بر گرفته است. 

درباره‌ی کتاب خدای اطلسی‌ها

کتاب خدای اطلسی‌ها اثری خواندنی درباره‌ی عشق و محبت الهی  است. همان عشقی که سبب اولیه آفرینش تمام موجودات و علی‌الخصوص انسان‌ها است. فرشته فیضی در کتاب خدای اطلسی‌ها ابتدا به توضیح لغات و اصطلاحات مهم در این باره می‌پردازد و سپس از راه‌های نظری و عملی کسب محبت خداوند صحبت می‌کند. 

کتاب خدای اطلسی‌ها را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

علاقه‌مندان به مطالعه کتب مذهبی از خواندن کتاب خدای اطلسی‌ها لذت می‌برند. 

بخشی از کتاب خدای اطلسی‌ها

حب خداوند به بندگان ناشی از حب او به ذات خویش بوده و چون مخلوقاتش نتیجه فعل اویند پس آن‌ها را نیز دوست دارد، در واقع محبت همان عنایت و توفیقی اولیه‌ایست که از جانب خداوند به بندگان تعلق می‌گیرد. در واقع ودیعه‌ای است که خداوند نزد همه قرار داده تا از این موهبت به طرق گونان و با اراده خود استفاده کنند و ثمره ان طاعت و اتصاف به صفاتی است که خداوند می‌پسندد و سبب توانمندی‌های بنده بر طاعت خداوند می‌شود، در سیطیه پیشینه موضوع محبت الهی باید بیان کرد که به طور عام از دیر زمان مورد توجه اندیشمندان بوده و به صورت‌های مختلف مورد بحث قرار گرفته تا انجا که بیشتر علما و فلاسفه در کتاب‌های خود باب خاصی را به محبت و راه‌های کسب آن اختصاص داده‌اند ،از آن‌جا که هر انسانی با محبوب خود شناخته می‌شود بهترین حبی که در زندگی انسان عیان می‌شود محبت الهی است. اما آنچه حقیر را مشتاق به بررسی این مهم کرد لمس محبت خدواند در تمام طول عمرم بود که باعث شو همچو دژی محکم در برابر طغیان مشکلات مستحکم بمانم و از هم فروپاشیده نشوم زیرا هماره خداوند را در رفتارهای شخصی و اجتماعی خویش در نظر گرفته و در دایره بایدها و نبایدهای الهی با کمال دقت راه رشد و بالندگی را پیموده‌ام حتی وقتی از روی جهالت و غفلت و سهوا دچار گرباد عصیان و خطا گردیدم و راه را به بیراه رفتم آنچه مرا به صراط مستقیم بازگرداند همان حب ذاتی الهی بود که سبب شد با کوله باری از ندامت و عاجزانه به سوی مقصد رضوان الهی جان را فدا کنم،زیرا در تمام لحظات زندگی دریافتم دل حرم امن الهی است که باید از هر غیری زدوده شود از این رو مصم گردیدم تا در تبیین رابطه محبت بین خالق و مخلوق و راه کسب این فیض کثیر کوشا باشم و ماحصل روزها تحقیق و بررسی شد این سطوری که در پیش روست، باشد که شناخت راه کسب محبت الهی اشتیاق مخاطب را برگزیند تا جایی که جز خدا را نبینیم و این حاصل نمی شود مگر آنکه بدانیم محبت الهی یعنی تطهیر باطن از غیر خدا و خالی نمودن وجود از هر مانعی که بین انسان و مولایش حائل می شود تا جز حق نبیند و از حق نشنود و نپسندد. 

در این نگارش خواهیم خواند که در واقع محبت الهی آن است که انسان‌ها می‌توانند با بدست آوردن آن، از رحمت و لطف خداوند در ابعاد مختلف زندگی بهره‌مند شوند. از آنجا که همه انسان‌ها به دنبال زندگی بهتر و سعادتمندانه‌ای بوده و هرگونه سعادت و تکاملی تنها در سایه توجهات خداوند و کسب محبت الهی صورت می پذیرد: بنابراین ضوروری است بنده بداند.

فهرست

  • مفهوم شناسی و مبادی بحث
  • راهکارهای نظری کسب محبت الهـی از دیدگاه علـم اخلاق
  • راهکارهای عملی کسب محبت الهـی از دیدگاه علم اخـلاق
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۹۱ صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۶/۰۴
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۳۴۳۶۲-۵
تعداد صفحات۹۱صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۶/۰۴
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۳۴۳۶۲-۵