با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
ماجراجو در زنجان

دانلود و خرید کتاب ماجراجو در زنجان

جاذبه‌های گردشگری در زنجان

۴٫۷ از ۳ نظر
۴٫۷ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ماجراجو در زنجان  نوشته  موسی زمان‌زاده  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب ماجراجو در زنجان

کتاب ماجراجو در زنجان نوشته موسی زمان‌زاده دربان و محمد جولایی تهرانی یکی از کتاب‌های مجموعه ماجراجو است. این مجموعه به معرفی استان‌های مختلف کشور و ویژگی‌های آنها می‌پردازد. استانی که پیش رو دارید استان تاریخی و سیاحتی زنجان است.

درباره کتاب ماجراجو در زنجان

کاوش‌های باستان‌شناسی حکایت از قدمت تاریخی استان زنجان دارد. این استان آب و هوای سرد کوهستانی دارد. اکثر مردم آن دیار به زبان ترکی آذربایجانی صحبت می‌کنند. جاذبه‌های تاریخی و گردشگری این استان  قابل توجه است و از معروف‌ترین صنایع دستی آن، چاقوسازی، چاروق دوزی، ظروف مرصع و ...است

از سوغات زنجان می‌توان به زیتون، فندق، بادام، انگور، گردو و ... اشاره کرد. مردم این منطقه غذاهای محلی خوشمزه‌ای درست می‌کنند. 

برای آشنایی بیشتر با این استان زیبا، کتاب ماجراجو در زنجان را بخوانید.

خواندن کتاب ماجراجو در زنجان را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به گردشگری و ایران‌شناسی پیشنهاد می‌کنیم.


نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲)
آتشکده الزین یا الیز بنایی در محدوده شهرستان طارم است که قدمت آن به دوره ساسانیان می‌رسد. این بنا در زمان ساسانیان مقدس بود و به عنوان عبادتگاه مورد استفاده قرار می‌گرفت. آتشکده الزین از سنگ و گچ ساخته شده و روی چهار تاقی سنگی در محوطه‌ای به نام قبرستان که قدمت آن به دوره‌های اسلامی باز می‌گردد، قرار دارد. این بنا با شماره ۹۸۵ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.
|قافیه باران|
در سال ۱۲۱۳ در زمان فتحعلی شاه قاجار خاتمه یافته و مساجد و سراها و گرمابه‌ها در سال ۱۳۲۴ به آن اضافه شده است. مجموعه بازار قدیمی به صورت یک خط مستقیم به عنوان بازار بالا و پایین به دو قسمت شرقی و غربی تقسیم شده است.
|قافیه باران|

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۰ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۶/۰۱
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۴۶۷-۱۲-۳
تعداد صفحات۴۰صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۶/۰۱
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۴۶۷-۱۲-۳