با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
غرور خوب، غرور بد

دانلود و خرید کتاب غرور خوب، غرور بد

مراقب حریم زندگی‌ات باش

۱٫۰ از ۱ نظر
۱٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب غرور خوب، غرور بد  نوشته  سیدرضا طباطبایی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب غرور خوب، غرور بد

کتاب غرور خوب، غرور بد، نوشته سیدرضا طباطبایی از مجموعه کتاب‌های روان‌شناسی زندگی‌ام را دوست دارم نشر تزکیه است.

 درباره کتاب غرور خوب، غرور بد

غرور، کلمه‌ای است که همه ما بارها با آن و به اشکال مختلف مواجه شده‌ایم و هربار حسی مثبت یا منفی را در ما القا کرده است. گو اینکه غرور، واژه‌ای است دو وجهی و هر وجه آن کاردکردی متفاوت دارد.

حتما شنیده‌اید پدر و مادری که در مورد فرزندشان می‌گویند:

من از داشتن تو، احساس غرور می‌کنم.

یا اینکه یک ملت بگویند:

صنایع ما یا اقتصاد ما یا محیط زیست ما یا سیستم آموزشی ما یا رفاه مردم ما باعث غرور هستند؛

یا اینکه موفقیت تیم والیبال ما در مسابقات جهانی، غرورآفرین بود.

و از سویی دیگر حتما شنیده‌اید که می‌گویند: فلانی آدم مغروری است. غرور او کار دستش داد و باعث شکستش شد. اگر او غرورش را کنار بگذارد، بسیاری از مشکلاتش با دیگران؛ مخصوصا همسرش مرتفع خواهد شد. غرور را باید کنار گذاشت و با مردم متواضعانه برخورد کرد.

هرکدام از این دو غرور که اسمشان را غرور خوب و غرور بد می‌گذاریم، دارای آثار و تبعات متفاوتی هستند که هرکدامشان را در جای خودش باید بررسی کرد. از یکی باید اجتناب کرد و دیگری را باید در خود تقویت کرد و مراقبش بود.

 کتاب حاضربه معرفی و بررسی این دو نوع غرور در انسان پرداخته و دلایل تقویت غرور خوب و کنار گذاشتن و دوری کردن از غرور بد را تشریح کرده است.

 خواندن کتاب غرور خوب، غرور بد را به چه کسانی یپشنهاد می‌کنیم

همه علاقه‌مندان به کتاب‌های خودیاری و موفقیت را به خواندن این کتاب دعوت می‌کنیم.

 بخشی از کتاب غرور خوب، غرور بد

غرور خوب، چیست؟ آیا همان عزت نفس است؟ همان اعتماد به نفس است؟ همان است که از آن با کلماتی نظیر شخصیت، صلابت و ارزش ها یاد می کنیم؟

می‌خواهم بگویم، خیر! یا لااقل در تعریفی که اینجا ارائه می‌دهیم، اینطور نیست. غرور خوب می‌تواند دایره ای وسیع، اعم از همه این کلیدواژ های مثبت باشد.

غرور خوب یک حس یا یک تعهدی است که هر انسانی به خودش دارد و در قبال آن تعهد به خودش و نهایتا به خدای خودش باید پاسخگو باشد. غرور خوب، همان تعهدی است که «من» از آنچه خداوند در تملیک «من» قرار داده، حراست می‌کنم؛ بدون آنکه از ابزارهای غیر اخلاقی استفاده کنم.

غرور خوب، شما را به سمتی می‌برد که از خودتان، عزیزانتان و ملیت و باورهایتان حراست و حفاظت کنید و اجازه ندهید هم خودتان و هم دیگران به آنها ورود کنند و بدون اجازه شما دخل و تصرف کرده، حتی بدون اجازه شما نظر بدهند.

روزی که غرورتان را از دست بدهید یا مراقب غرورتان نباشید، آن روز درب خانه تان را باز گذاشته اید تا مردم در مورد دکوراسیون خانه شما، شما را شماتت کنند و شما تمام تلاشتان را خواهید کرد تا آنها را متقاعد کنید که این دکوراسیون عالی است؛ خواهش می‌کنم قبولش کنید!


نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۶,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۶/۰۲
شابک۹۷۸-۹۶۴-۹۱۵۸۷-۷-۸
تعداد صفحات۵۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۶,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۶/۰۲
شابک۹۷۸-۹۶۴-۹۱۵۸۷-۷-۸