با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
عرفان شرقی در اندیشه‌ی سهراب سپهری

دانلود و خرید کتاب عرفان شرقی در اندیشه‌ی سهراب سپهری

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب عرفان شرقی در اندیشه‌ی سهراب سپهری  نوشته  فریبا خیراله  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب عرفان شرقی در اندیشه‌ی سهراب سپهری

کتاب عرفان شرقی در اندیشه‌ی سهراب سپهری نوشته فریبا خیراله است. سهراب سپهری یکی از چهره‌های ماندگار هنر معاصر ایران است که در دو زمینه شعر و نقاشی فعالیت داشته و شعرهایش به زبان‌های بسیاری از جمله انگلیسی، فرانسوی، اسپانیایی و ایتالیایی ترجمه شده است. این کتاب رویکرد او به عرفان شرقی را بررسی می‌کند.

درباره کتاب عرفان شرقی در اندیشه‌ی سهراب سپهری

سپهری با اشعارش به شیوهای متفاوت، توانسته است کشف، شهود و اشراق خود را به مخاطبانش نشان دهد. او در زمان خود، اسرار و احوالی را ترسیم کرد که کمتر شاعری از عهدە آن برآمده است. وی در جهان فکری خود، بین قرآن، انجیل و متون عرفانی شرقی پل می‌زند و می‌توان گفت عرفان جاری در آثارش، تلفیقی از عرفان اسلامی و عرفان شرقی است. سپهری با به کارگیری آموزه‌هایی چون، معرفت، خلوت و تنهایی، سکوت و خاموشی، نفی خود، نفی اراده و طلب و زیاده خواهی، مراقبه و شهود، منطق گریزی و دوری از ذهنیت، ارتباط با طبیعت و یکی شدن با روح هستی، جستجوی آرامش با بی کنشی، نگاه زیبا به مرگ و ...، در اشعارش، تاثیر پذیری خود را از عرفان‌های شرقی نشان می‌دهد.

خواندن کتاب عرفان شرقی در اندیشه‌ی سهراب سپهری را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به ادبیات معاصر پیشنهاد می‌کنیم


نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۹۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۵/۱۵
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۴۶۸۷-۳-۷
تعداد صفحات۱۹۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۵/۱۵
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۴۶۸۷-۳-۷