با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب تحلیل تکنیکال بازار سرمایه اثر جان مورفی

دانلود و خرید کتاب تحلیل تکنیکال بازار سرمایه

راهنمای جامع استراتژی‌های معاملاتی

۲٫۸ از ۱۳۸ نظر
۲٫۸ از ۱۳۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب تحلیل تکنیکال بازار سرمایه  نوشته  جان مورفی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دیگران دریافت کرده‌اند

معرفی کتاب تحلیل تکنیکال بازار سرمایه

کتاب تحلیل تکنیکال بازار سرمایه نوشته‌ی جان مورفی است. به گفته نویسنده، تحلیل تکنیکی ترکیبی از روش‌های مختلف تحلیل بازار است. این کتاب، شامل ۱۸ فصل و دو پیوست است که به صورت جامع و کامل به بررسی اصول کلی تحلیل تکنیکال پرداخته است.

درباره کتاب تحلیل تکنیکال بازار سرمایه

روش جان مورفی به کار گرفتن چند تکنیک است. هر تکنیک در بازار مخصوص به خودش، کاربرد دارد. این روش‌ها با هم هم‌پوشانی دارند و مجموعه این روش‌ها به تحلیلگر کمک می‌کند. تحلیلگر مدام باید قت و حواسش به حرکات بازار باشد و دنبال سرنخ‌هایی برای افزایش سرمایه خود باشند. این سرنخ‌ها به او کمک می‌کند تا جهت قیمت را بدرستی تعیین کند. جان مورفی در کتاب تحلیل تکنیکال بازار سرمایه، درمورد روندها، سطوح حمایت و مقاومت، شکاف‌های قیمتی، الگوها، اسیلاتورها و رفتارهای درست معامله‌گران برای ما صحبت می‌کند. او عقیده دارد نحوه عکس‌العمل بازار به اخبار بنیادی، می‌تواند یک نشانه خوب و تکنیکال باشد. همین‌طور بعضی از حرکات غیرعادی در نمودارهای قیمتی می‌توانند هشداری درمورد بنیاد سهم باشند. سرانجام او در کتابش کلید موفقیت در هر معامله‌ای را صبر و نظم می‌داند.

کتاب تحلیل تکنیکال بازار سرمایه اثر جان مورفی تا به امروز به زبان‌های مختلفی ترجمه شده است.قبل از اینکه شروع به خواندن این کتاب کنید ابتدا باید مشخص شود که تحلیل تکنیکال چیست؟ باید تفاوت‌های بین تحلیل تکنیکال و بنیادی را درک کنید. تحلیل تکنیکال، تجزیه و تحلیل فنی عملکرد بازار، در درجه‌ی اول از طریق استفاده از نمودارها، به منظور پیش‌بینی روند قیمت‌های آینده است.

چرا باید کتاب تحلیل تکنیکال بازار سرمایه را مطالعه کنیم؟

تعداد زیادی از افرادی که در بورس موفق هستند کتاب تحلیل تکنیکال بازار سرمایه را به‌عنوان یکی از بهترین کتاب‌های موجود در بازار برای تحلیل تکنیکال معرفی کرده‌اند. جان مورفی در این کتاب از ابتدا موضوع تحلیل تکنیکال بررسی کرده و ردباره همه فرضیه‌های ابتدایی و الگوهای بررسی و پایش بازار گفته است. برای همین به یکی از محبوب‌ترین کتاب‌ها در زمینه تحلیل تکنیکال تبدیل شده است.

خواندن این کتاب را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

با توجه به گستردگی و کامل بودن مطالب می‌توان این کتاب را مرجعی کامل برای همه تحلیل‌گران در نظر گرفت. هم‌چنین علاقه‌مندان و متخصصان موضوعات اقتصادی، سرمایه‌گذاری و بازار بهتر است این کتاب را مطالعه کنند و با مبانی و فرضیات پایه‌ای تحلیل تکنیکال آشنا شوند.

درباره جان مورفی

جان مورفی یکی از تحلیلگران معروف بازار بورس است که دارای مدرک کارشناسی اقتصاد و کارشناسی ارشد مدیریت تجاری از دانشگاه فوردهام آمریکا است. او چندین سال به عنوان تحلیل‌گر شبکه سی ان بی سی و مدیریت ارشد موسسه مریل لینچ امریکا و شرکت جی جی ام را بر عهده داشتند. و بیشتر از ۴۰ سال در مبحث تحلیل تکنیکال فعالیت دارد. جان جی مورفی سه کتاب در زمینه تجزیه و تحلیل فنی منتشر کرده است. او تجربیات چهل‌ساله خود در زمینه تحلیل تکنیکال را در کتاب‌های مختلفی منتشر کرده است که یکی از کتاب‌های پرفروش وی، کتاب تحلیل تکنیکال بازار سرمایه می‌باشد. این کتاب به مدت ۱۰ سال بین کتاب‌های پرفروش در حوزه‌ی سرمایه‌گذاری در بازارهای بورس اوراق بهادار بوده و همچنین به زبان‌های مختلفی نیز ترجمه شده که همین موضوع نشان‌دهنده اعتبار این کتاب در کشورهای مختلف است.

نخستین کتاب جان مورفی پیش‌بینی بازار است که به بررسی بازارهای آینده می‌پردازد. کتاب دومش درباره تجزیه و تحلیل فنی بین بازارهای مختلف است که شیوه‌ای جدید به شمار می‌رود. سومین کتابش به نام سرمایه‌گذاری ویژوال به شیوه استفاده از روش‌های تکنیکال در بازار بزرگ سرمایه‌داری پیش از بورس اشاره دارد.

در سال ۱۹۹۶ جان مورفی به همراه گرگ موریس که از بزرگ‌ترین و حرفه‌ای‌ترین برنامه‌نویسان جهان است، شرکتی را برای ارائه محصولات آموزشی و تحلیل و بررسی آنلاین برای سرمایه‌گذاران راه‌اندازی کردند.

بر اساس نظریه جان مورفی استفاده از یک روش و ابزار در تحلیل تکنیکال، به تنهایی نیاز معامله‌گر را برطرف نمی‌سازد و در واقع مسیر سود‌دهی را مشخص نمی‌کند. برای جلوگیری از بروز مشکلات کمتر، استفاده از چندین ابزار در تحلیل تکنیکال توصیه می‌شود که فرآیند سوددهی را نیز تسهیل می‌بخشد. جان مورفی جوایز زیادی نیز دریافت کرده است برای مثال او در سال ۱۹۹۲، اولین جایزه خود را از فدراسیون بین المللی تحلیلگران فنی، به منظور مشارکت برجسته در تحلیل فنی جهانی دریافت کرد و هم‌چنین در سال ۲۰۰۲، جایزه سالیانه انجمن فنی کارشناسان بازار را نیز دریافت کرد.

فهرست کتاب تحلیل تکنیکال بازار سرمایه

1. فلسفه تحلیل تکنیکال

2. نظریه داو

3. ساحتار نمودار

4. الگوهای مهم برگشتی

5. الگوهای ادامه دهنده

6. حجم معاملات

7. نمودارهای بلند مدت

8. اسیلاتورها

9. نمودار نقطه و رقم

10. نمودارهای شمعی ژاپنی

11. نظریه موج الیوت

12. چرخه های زمانی

13. کامپیوترها وسیستم های داد وستد

14. مدیریت مالی وتاکتیک های معامله

15. شاخص های بازار سرمایه

تکه هایی از کتاب تحلیل تکنیکال بازار سرمایه

همان‌طور که می‌دانید در تحلیل تکنیکال تمرکز بر روی تغییرات قیمت است. در تحلیل بنیادی عوامل اقتصادی مانند عرضه و تقاضا مؤثر واقع می‌شوند و باعث می‌شوند که قیمت‌ها بالا، پایین یا ثابت بمانند. ارزش ذاتی در اینجا همان چیزی است که اصول بنیادین از آن با نام قانون عرضه و تقاضا یاد می‌کنند. اگر ارزش ذاتی چیزی زیر قیمت موجود در بازار باشد پس گران‌قیمت است و ارزش فروختن دارد و برعکس این موضوع هم امکان‌پذیر است.

هردوی این رویکرد‌ها درصدد حل یک مشکل هستند و آن هم این است که بدانند روند در چه جهتی در حال حرکت است. درواقع این دو نگرش یک مشکل را با دو راه‌حل متفاوت حل می‌کنند. یک تحلیل‌گر یا یک تکنسین فاندمنتال یا بنیادی علت‌های تغییر قیمت را بررسی می‌کند، درحالی‌که یک تحلیل‌گر تکنیکال نتیجه و تأثیرات آن مسئله برایش مهم است.

بسیاری از بازرگانان خود را یک تکنسین یا یک تحلیل‌گر بنیادی در نظر می‌گیرند، چراکه نقاط مشترک زیادی با یکدیگر دارند. همان‌طور که بسیاری از اصول‌گرایان یا همان تکنسین‌های بنیادی می‌خواهند مقدماتی از تکنیک را بیاموزند، بسیاری از تحلیل‌گرایان تکنیکال هم می‌خواهند اطلاعاتی اساسی و بنیادی داشته باشند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۵۰)
سعید منصوری
۱۳۹۹/۰۴/۱۱

واقعا گرانی کتاب های الکترونیکی هیچ توجیهی ندارد. کتاب های چاپی بدلیل گرانی کاغذ گران تر می شوند .. اما صفحات پی دی اف نیز گران تر می شوند؟؟؟!! در یک سال پیش حداکثر قیمت این کتاب ها ۵ الی ۱۰

- بیشتر
hosein
۱۳۹۹/۰۴/۰۳

دوستان این کتاب تا دو روز پیش 20 هزار تومان بود و الان که دیدن تقاضا زیاده دقیقا دو برابرش کردن. لطف کنید نخرید تا کسی که قیمت گذاره کرده بفهمه که سرگردنه نیست.

مهدی ابراهیمی
۱۳۹۹/۱۰/۱۸

قطعا کاربردی ترین و پایه ای ترین کتاب تحلیل تکنیکال هست اما بهترین ترجمه این کتاب ترجمه کامیار فراهانی نشر چالش هست و قطعا کتابی با این حجم رو به سختی بشه PDF درک کرد و بهتره نسخه فیزیکی رو

- بیشتر
کاربر ۲۰۶۱۹۸۳
۱۳۹۹/۰۵/۰۲

وقتی مقدمه کتاب ترجمه شده را با متن انگلیسی آن مقایسه کردم متوجه شدم که مترجم نه تنها آشنایی متوسط با زبان انگلیسی را نداشته بلکه زحمت پاکنویس کردن ترجمه اش را به خودش نداده. نمیدانم مجوز نشر این کتاب را

- بیشتر
A. Mozafary
۱۳۹۹/۰۵/۱۸

واقعا ترجمه بده. اگر میشد بریده ی متن را بذاریم براتون می ذاشتم خودتون اشتباهات را ببینید. حتی ۲۰ هزار تومن هم ارزش نداره. فقط به رقیب نگاه می کنن که اون چند گرفته منم همون اندازه بگیرم. ضمنا بهتره

- بیشتر
mohammad hossein
۱۳۹۹/۰۴/۰۵

بسیار بسیار گرانه. امتیاز این مطالب از جانب انتشارات نیست که می‌خواهند این کتاب رو 40 بفروشند. گرونی کتاب‌های کاغذی الان بیشتر مربوط به گرانی کاغذه نه مطالب. با چه فرمولی حساب کتاب کردید؟؟؟ اصلا پیشنهاد نمیدم. این مطالب و

- بیشتر
Ali
۱۳۹۹/۰۴/۱۴

ترجمه کتاب خیلی سلیس و روان نیست . بخصوص برای افراد مبتدی ! تا حدی که خیلی مطالب گنگ و نامفهوم باقی میمونه. قیمت کتاب هم بسیار بالاست و با توجه به این شیوه نگارش و ترجمه خیلی توصیه نمی کنم . نسخه چاپی

- بیشتر
💚Book lover💚
۱۳۹۹/۰۶/۲۳

بله این کتاب اصلا ترجمه خوبی نداره پیشنهاد بنده ترجمه همین کتاب از نشر چالش یا نشر کاسپین هست بنده چاپی نشر چالش رو گرفتم طراحی جلد بسیار زیبا کاغذ سفید و نه کاهی و ترجمه بسیار عالی از اقای

- بیشتر
yones
۱۳۹۹/۰۵/۱۰

در اینکه این کتاب یکی از بهترینهاس شکی نیست اما ترجمه فارسیش کمی گنگه و نیاز به بازبینی داره تا جایی که بعضی از جمله هارو بعد از چند بار خوندن هم متوجه نشدم و باید به متن زبان اصلی مراجعه

- بیشتر
vahid karimi
۱۳۹۹/۰۹/۱۵

ترجمه افتضاح

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۳۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۹,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۳/۲۶
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۶۷۳-۵۵-۶
تعداد صفحات۴۳۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۹,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۳/۲۶
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۶۷۳-۵۵-۶