با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کشش برای ۵۰+

دانلود و خرید کتاب کشش برای ۵۰+

یک برنامه‌ی سفارشی جهت افزایش انعطاف‌پذیری، جلوگیری از آسیب و لذت بردن از یک سبک زندگی فعال

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب کشش برای ۵۰+  نوشته  کارل ناپف  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب کشش برای ۵۰+

کتاب کشش برای ۵۰+ نوشته کارل ناپف با ترجمه ندا بوداغی و زینب شاکری و سهیلا باقری منتشر شده است. این کتاب از مجموعه کتاب‌های نشر مبانی است که با هدف آموزش مفاهیم صحیح ورزش و سلامت و تندرستی برای تمام افراد جامعه تألیف شده است. این کتاب با نگاهی دقیق و صحیح ورزش افراد میانسال را بررسی می‌کند.

درباره کتاب کشش برای ۵۰+

با توجه به مزایای قابل توجه یک برنامه ورزشی برای جمعیت سالم، مهم است که نسخه های ورزشی مبتنی بر شواهد علمی، برای رده های سنی بالاتر نیز ارائه گردد. با این وجود، اطلاعات کمی در مورد نقش انعطاف پذیری در حفظ یا بهبود توانایی های عملکردی افراد سنین بالا در دسترس است. انعطاف پذیری ممکن است با افزایش سن، کاهش یابد. کاهش انعطاف پذیری، توانایی عملکردی در فعالیت های عادی روزانه را تحت تاثیر قرار می دهد. این درحالی است که افراد سالخورده، توانایی بهبود انعطاف پذیری را از طریق تمرینات کششی دارا هستند. با افزایش سن، عضلات ما کوتاه تر می شوند و حالت کشسانی خود را از دست می دهند. میزان فعالیت بدنی افراد مسن شهرنشین روز به روز کمتر می شود و حتی در بعضی موارد، سالمندان به علت بیماری و یا از دست دادن قدرت، قادر به راه رفتن نیستند. هنگامی که بدن حرکت نمی کند، رو به ضعیف شدن می رود. ماهیچه ها کوچکتر و حرکت های پایه، غیر ممکن می گردند و همچنین شیوع درد مفاصل که بعضی از سالمندان به طور روزانه از آن رنج می برند افزایش می یابد. هدف از برنامه های کششی، بهبود انعطاف پذیری در طیف وسیعی از حرکات در گروه های بزرگ عضلانی و تاندون هاست که مطابق با اهداف فردی است. برای افراد با سنین بالاتر، این اهداف ممکن است به عملکرد ورزشی مرتبط نباشد، بلکه در ارتباط با افزایش توانایی های عملکردی در اجرای فعالیت های زندگی روزمره باشد. در افراد سالمند، فواید افزایش انعطاف پذیری، بیشتر بر فعالیت های زندگی روزمره فعال و ایمن تمرکز دارند. پیشگیری از آسیب و افتادن نیز از انگیزه های رایج برای توصیه برنامه های انعطاف پذیری برای بزرگسالان سالمند است. تمرینات انعطاف پذیری ممکن است ثبات و تعادل موضعی را افزایش دهد. تحقیقات بسیاری، تاثیرات مثبت بهبود انعطاف پذیری به عنوان یکی از اجزای تناسب اندام و یک عامل مهم و کلیدی در بهبود کیفیت زندگی افراد (برای مثال از طریق کاهش درد ناحیه پایین کمر، شانه ها، گردن) را نشان داده‌اند. 

خواندن کتاب کشش برای ۵۰+ را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به ورزش و کسانی که دوست دارند زندگی پرنشاط‌‌ ‌تری داشته باشند پیشنهاد می‌کنیم


نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۵۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۲/۱۵
شابک۹۷۸-۶۲۲-۹۵۶۰۹-۳-۸
تعداد صفحات۱۵۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۲/۱۵
شابک۹۷۸-۶۲۲-۹۵۶۰۹-۳-۸