با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب مربع‌های قرمز اثر زینب عرفانیان

دانلود و خرید کتاب مربع‌های قرمز

خاطرات شفاهی حاج‌حسین یکتا از دوران کودکی تا پایان دفاع مقدس

۴٫۴ از ۲۵۳ نظر
۴٫۴ از ۲۵۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مربع‌های قرمز  نوشته  زینب عرفانیان  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب مربع‌های قرمز

کتاب مربع‌های قرمز، نوشته‌ی زینب عرفانیان، شامل خاطرات شفاهی حاج‌حسین یکتا از دوران کودکی تا پایان دفاع مقدس است.

درباره‌ی کتاب مربع‌های قرمز

کتاب مربع‌های قرمز، یا خاطرات شفاهی حاج‌حسین یکتا از دوران کودکی تا پایان دفاع مقدس، کتابی درباره‌ی زندگی، کارها و فعالیت‌های حسین یکتا است. حسین یکتا در سال ۱۳۴۶ در قم متولد شد. او در جنگ ایران و عراق حضور داشت و یک چشمش را در جریان جنگ از دست داد. یکتا در حال حاضر عضو شورای مرکزی قرارگاه عمار است و سابقه فرماندهی قرارگاه خاتم الاوصیا را هم در کارنامه‌ی خود دارد. اما شهرت حسین یکتا به دلیل برگزاری اردوهای راهیان نور است که برای بازدید دانشجویان و دانش‌آموزان از مناطق جنگی ترتیب داده می‌شود.

در کتاب مربع‌های قرمز درباره‌ی فعالیت‌های او، خانواده‌ و اعتقادات خانوادگی که او را به این مسیر کشاند، نگاه حسین یکتا به مساله‌ی روحانیت و توجه به شهدا و الگو گرفتن از آنان می‌خوانیم.

کتاب مربع‌های قرمز را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

کتاب مربع‌های قرمز برای کسانی که دوست دارند با کارها و فعالیت‌های حسین یکتا آشنا شوند، خواندنی است. این کتاب یکی از کتاب‌های پیشنهادی رهبر برای مطالعه است.

بخشی از کتاب مربع‌های قرمز

- کمک می کنی؟

طوری حرف زد، مثل این که خیلی وقت است مرا می‌شناسد. نتوانستم نه بگویم. یک سنگ گذاشتم لای در حیاط و معطل نکردم. یادم رفت قرار است ماست بخرم. آفتاب تیرماه قم انگار لب جوی کنار خیابان نشسته بود. گرمای چسبنده‌اش را می‌پاشید به سر و صورتمان و داغمان می‌کرد. دانه‌های عرق تا وسط کمرم سر می‌خوردند. نردبان را دو دستی چسبیده بودم. از ترس افتادن جعفر حتی نمی‌توانستم خودم را بخارانم. با چشم های تنگ شده از نور تیز آفتاب نگاهش می‌کردم. رو ی آخرین پلۀ نردبان کش و قوس می‌آمد و به پلاکارد میخ می‌کوبید. با هر چکشی که می‌زد دلم می‌ریخت. می‌ترسیدم با سر، وسط پیاده‌رو سقوط کند. با خواندن نوشتە روی پلاکارد یاد شهادت آقای بهشتی افتادم. دلم سوخت. اسم آقای بهشتی وسط پارچۀ سفید نوشته شده بود؛ با رنگ سرخ و قطره های خون که از حروف «ش»، «ه» و «ی» چکه می‌کرد. به نظرم آمد همە کلمات دور بهشت جمع شده اند و تماشا می کنند.

دو سال پیش آقای بهشتی را درست همین جا دیدم؛ جلوی بقالی حسن آقا. سر کوچه‌مان از یک بلیزر سیاه پیاده شد. با ذوق به سمتش دویدم. سلام کردم و اسمم را پرسید. پر عبایش را روی شانه کشید و با قدم های بلندش رفت و در پیچ کوچه گم شد.

فهرست

alef-jim
۱۳۹۹/۰۸/۲۳

کتاب خوبیه ولی بهتر از کتابش، نسخه صوتیش میشه اگه با صدای گرم و مخملی خود حاج حسین یکتا تولید بشه، واقعا محشر میشه...

زهرا جاویدی
۱۳۹۹/۰۸/۲۹

حاج حسین یکتا خیلی زیبا خاطرات رو روایت کردند به طوری که به راحتی خیال پرواز می کند و خودمان رو وسط ماجرا می بینیم کتاب فوق العاده جذابی بود و به همه توصیه می کنم حتما بخونند

𝓝𝓸𝓸𝓻𝓸𝓵𝓱𝓭𝓪
۱۳۹۹/۰۷/۲۵

کتاب درباره خاطرات حاج حسین یکتا از دورانی کودکی تا ..... است خیلی عالی بود و تاثیر گذار

کاربر الهام
۱۳۹۹/۰۷/۳۰

بعضی کتاب ها از بس که روان و صمیمی نوشته شدن، وقتی میخونی، انگار خودت یکی از کاراکتر های اون کتاب شدی. مربع های قرمز از اون کتاب هاست. اگه میخواین حال و هوای شب های عملیات و حال معنوی

- بیشتر
sepideh
۱۳۹۹/۰۷/۲۴

🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤میشه رایگانش کنید 🥺🥺

شهـــ گمنام ــــید
۱۳۹۹/۰۶/۳۱

نسخه چاپی کتاب رو خوندم ، واقعا بی نظیره 👌👍 با روایتگری های جذاب حاج حسین یکتا و قلم فوق العاده ی نویسنده حتماااا بخونید، عاشق این کتاب میشید... یاد و خاطره ی شهدای دفاع مقدس تا همیشه گرامی باد🌹

Z
۱۳۹۹/۰۱/۲۴

لطفا در کتابخانه همگانی قرارش بدید

parisa
۱۳۹۹/۰۶/۳۱

آخه چرا pdf??!!

💜𝐍𝐚𝐳𝐚𝐧𝐢𝐧 𝐳𝐚𝐡𝐫𝐚💜
۱۳۹۹/۰۸/۰۷

کتاب زیبایی هستش😊 من از خوندن این کتاب لذت می برم👌🏻😘 توصیه می کنم😊

✓✓
۱۳۹۹/۰۷/۲۳

خیلی کتاب قشنگیه من این کتاب را رایگان خوندم و به نظرم خیلی کتابش زیبا بود.🌹 توصیه می کنم😘💕

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۴۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۲/۰۵
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۸۵۷-۵۰-۱
تعداد صفحات۵۴۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۲/۰۵
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۸۵۷-۵۰-۱