با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
آیین نیکو سخن گفتن

دانلود و خرید کتاب آیین نیکو سخن گفتن

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب آیین نیکو سخن گفتن  نوشته  محمد جبروتی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب آیین نیکو سخن گفتن

آیین نیکو سخن گفتن نوشته محمد جبروتی کتابی درباره راه و رسم خوب سخن گفتن است.

 درباره کتاب آیین نیکو سخن گفتن

 هر انسانی به اندیشه‌ها و عقاید خود علاقه‌مند است و دوست دارد آنها را به بهترین شکل به زبان بیاورد. ابراز عقیده به بهترین شکل نیازمند سخن تاثیرگذار قوی است که شاید همه از این مهارت یا به عبارتی فن بیان برخوردارد نباشند. به همین دلیل محمد جبروتی در این کتاب برآن شده تا راه و روش‌های زیبا و اثرگذار سخن گفتن را آموزش دهد. در واقع جبروتی در این کتاب درباره فن بیان سخن گفته است.

 در این کتاب علاوه بر این که با پیشینه سخنوری در یونان و نزد فلاسفه آشنا می‌شوید و از اصول سخنوری در گذشته نکته های جالبی می‌آموزید با چند و چون و شیوه سخن گفتن و چگونگی تمرین سخنوری و اماده شدن برای سخن‌رانی هم آشنا می شوید.

خواندن کتاب آیین نیکو سخن گفتن را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 همه در هر سنی از جوانی تا کهنسالی به نیکو سخن گفتن نیاز دارند، پس خواندن این کتاب را به همه پیشنهاد می‌کنیم.

 بخشی از کتاب آیین نیکو سخن گفتن

سخنرانی علمی، که در سطور پیش نیز بدان اشاره شد، امروزه در اکثر مجامع مورد توجه خاصی قرار گرفته است و علما و دانشمندان و پژوهشگران از این روش برای ادای نظرات خود درباره موضوع و مطلب موردنظر، استفاده شایان می‌برند که یکی از بهترین انواع سخنوری است، چرا که تنها برای بیان مطلب علمی و تحقیقی به کار می‌رود و هدف آن کمک به توسعه و پیشرفت بخشی از علوم است و به هیچ روی، منافع شخصی و مادی سخنور را در برنمی‌گیرد. این گونه سخنوری، برای خود فرد نیز شایان توجه است، زیرا می‌تواند بدون هیچ شرطی، فقط به جهت بیان مطالب علمی دامنه سخن را وسعت دهد و با بیان مطالب سودمند علمی و تحقیقی به توسعه و پیشرفت مسایل علمی کمک کند. به هنگام بیان مطالب چون علاقه‌مندان بخصوصی پای منبر این سخنور جمع شده و گوش فرا داده‌اند، گفتار جالب سخنور محیطی دلپذیر فراهم می‌آورد و شنونده سراپا گوش و هوش خواهد شد. در اینجا باید اضافه کرد که تنها احاطه سخنور به مطالب گفته شده، رونق بسزایی به مجلس خواهد داد.

اگر چنین محفل و مجلسی به خوبی به تمام نرسد، کوتاهی از سخنور است. بنابراین آنان که در پی سخنوری به سبک تحقیقی و علمی هستند، باید از پیش با صرف وقت کافی، مطالب خود را آماده و آراسته کنند. این مطالب باید بر پژوهشهای دقیق علمی استوار باشد و آمار و ارقام صحیح از مراکز نشر علوم گرفته شده و مورد قبول جوامع علمی و بین‌المللی است، مورد استفاده قرار گیرد و به حضاری که قبول نموده و در این اجتماع جمع شده‌اند، تقدیم گردد.

تا مرد سخن نگفته باشد

عیب و هنرش نهفته باشد


نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۵۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۱/۱۱/۲۴
شابک۹۶۴-۷۷۵۱-۰۲-۸
تعداد صفحات۱۵۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۱/۱۱/۲۴
شابک۹۶۴-۷۷۵۱-۰۲-۸