با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
جاسوس استورم؛ جلد اول

دانلود و خرید کتاب جاسوس استورم؛ جلد اول

خاطرات جوان دانمارکی از قاچاق، مسلمان شدن و سلفی‌گری تا ارتداد، جاسوسی و کشتن بزرگان القاعده

۴٫۰ از ۷ نظر
۴٫۰ از ۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب جاسوس استورم؛ جلد اول  نوشته  مورتن استورم  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب جاسوس استورم؛ جلد اول

کتاب جاسوس استورم؛ جلد اول، نوشته‌ی مورتن استورم و ترجمه وحید خضاب، خاطرات جوان دانمارکی از قاچاق، مسلمان شدن و سلفی‌گری تا ارتداد، جاسوسی و کشتن بزرگان القاعده است.

درباره‌ی کتاب جاسوس استورم؛ جلد اول

کتاب جاسوس استورم؛ جلد اول شرح زندگی و خاطرات مورتن استورم، جوانی دانمارکی از قاچاق، مسلمان شدن و سلفی‌گری تا ارتداد، جاسوسی و کشتن بزرگان القاعده است. مورتن استورم در خانواده‌ای پرتنش به دنیا آمده، روند تحصیلی بسیار ناموفقی داشته، پس از آن در نوجوانی وارد گروه‌های خلافکار شده، کارش به زندان کشیده، بعد طی اتفاقی با اسلام آشنا و مسلمان شده است. شاید به نظر برسید که این می‌تواند پایان ماجرا باشد اما داستان جاسوس استورم اینجا پایان نمی‌پذیرد. کمی بعد مسیر زندگی او را به انگلستان و بعد به یمن می‌کشاند. اما این هم پایان ماجرا نیست، استورمِ بدون دین، که مسلمان شده، به زودی سلفی، و سپس تکفیری می‌شود اما باز هم ماجرایش طوری پیش می‌رود که با شبهه‌ای بسیار سست (که می‌شود آن را کاملا «آبکی» نامید) مرتد می‌شود. ارتداد هم باعث تغییر موضع او می‌گردد و دست او را در دست چند سرویس اطلاعاتی می‌گذارد و «مراد استورم تکفیری» تبدیل می‌شود به «جاسوس استورم»، و کار همکاری اطلاعاتی هم، به همکاری امنیتی و کمک به ترور یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین شخصیت‌های القاعده، انور العولَقی، منجر می‌شود.

کتاب جاسوس استورم؛ جلد اول را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

اگر به کتاب‌هایی که درباره‌ی زندگی جاسوسان و فعالیت‌های گروه‌های تکفیری است، علاقه‌مند هستید، کتاب جاسوس استورم؛ جلد اول را از دست ندهید.

بخشی از کتاب جاسوس استورم؛ جلد اول

من فقط به این خاطر توانسته بودم با ماشینم به این ناکجاآباد (جایی که حضور القاعده مدام بیشتر و قدرت حکومت مدام کمتر می‌شد) بیایم که همسر یمنی جوانم، فدیه، کنارم نشسته بود. در آن مسیر خطرناک رو به جنوب کشور، به هر ایست بازرسی که می‌رسیدیم می‌گفتیم داریم می‌رویم برادر او را ببینیم و با همین بهانه، ایست‌های بازرسی را یکی بعد از دیگری رد می‌کردیم.

می‌دانستم با تلاشم برای تماس مجدد با انور العولَقی (یک روحانی آمریکایی-یمنی که آن روزها تبدیل به یکی از تأثیرگذارترین و کاریزماتیک‌ترین شخصیت‌های القاعده شده بود) دارم زندگی‌ام را به خطر می‌اندازم. ارتش و دستگاه‌های اطلاعاتی یمن اخیرا مبارزه با «القاعدهٔ جزیرة العرب»، یکی از فعال‌ترین و خطرناک‌ترین شاخه‌های سازمان اسامه بن لادن، را تشدید کرده بودند. (هر لحظه) امکان یک کمین، تیراندازی در ایست‌های بازرسی یا خیلی ساده یک سوءتفاهم مرگبار وجود داشت.

ضمنا این خطر هم وجود داشت که انور العولَقی (که حالا از طرف روزنامه‌های غربی، «ستارهٔ القاعده» خوانده می‌شد) دیگر به من اعتماد نداشته باشد. این سفر داشت به درخواست او انجام می‌شد. ما (طبق قرار) یک ای‌میل مشترک داشتیم، او (برای اینکه من متن را بخوانم و به من پیغام برساند) یک ای‌میل پیش‌نویس کرده و در آن نوشته بود: «بیا یمن، می‌خوام ببینمت.»

از آخرین باری که عولقی را دیده بودم تقریبا یک سال می‌گذشت و در این مدت، او بی‌وقفه مسیر شومی (که در آن حرکت می‌کرد) را ادامه داده بود. آن خطیب تندروی هم‌دل با القاعده (که عضو القاعده نبود) حالا (نه تنها عضو القاعده، بلکه) تبدیل به یکی از شخصیت‌های تأثیرگذار در بین رهبران این سازمان شده و از نقشه‌های این سازمان برای گسترش وحشت و تروریسم آگاه، و خود در آن دخیل شده بود.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۵)
دایه مکفی
۱۳۹۹/۰۷/۲۴

نگارش و ترجمه مطلوبی داشت، مشتاقانه منتظر جلد دوم کتاب هستم... ولی کاش تک جلدی بود، حالا بعدها که به جلد دوم دسترسی پیدا کنم با توجه به تعدد اسامی اشخاص و ماجراها در جلد اول و حافظه نه چندان

- بیشتر
محمدجواد
۱۳۹۹/۱۰/۰۵

با خواندن چند کتاب مشابه، یکی از اصلی ترین مشکلات، نبود فلسفه سیاسی مناسب در این فرقه هاست. فلسفه جهاد و حکومتی که اصول ثابت و اخلاقی خود را داشته باشد، از قتل غیرنظامی و انسان بی گناه بپرهیزد و

- بیشتر
Shalgham Zadeh
۱۳۹۹/۰۵/۳۱

کتاب خوبیه مترجم متن رو بدون کم و زیاد کردن وارد کرده اما غلط املایی نسبتا زیادی داره اول کتاب یک جریانی از آخرین حرکت نویسنده رو نصفه نیمه برای مخاطب بیان می‌کنه و تا آخر کتاب دیگه چیزی دربارش نمیگه و باید

- بیشتر
محمدحسین
۱۴۰۰/۰۴/۱۳

خیلی کتاب خاصی بود البته این کتاب رو باید مکمل کتاب از لندنستان تا کابلستان دونست.. اگه این دو کتاب رو باهم مطالعه کنین خیلی کامل تفکر القاعده و تکفیری رو می‌فهمید... داستان مسلمونهایی که از اروپا جذب اسلام شدن

- بیشتر
کاربر ۱۷۹۹۲۰۲
۱۴۰۰/۰۲/۲۶

از دستش ندید حتمااااا بخونید

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۴)
در اسلام دستورالعملی وجود داشت (به نام توبه) که هم بخشایشگرانه بود، هم مهربانانه و هم راه‌حلی برای (پاک شدن) گناهان ارائه می‌داد. (اسلام) مسیری بود برای یک زندگی موفق‌تر. اسلام می‌توانست به من کمک کند تا غرایزم را کنترل کنم و مقداری انضباط و خویش‌کنترلی داشته باشم.
رعــنا
سوال بزرگ روز این بود: مسلمان‌ها کی و چطور باید در دفاع از دین خود وارد جهاد شوند؟
محمدجواد
از زمان پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، سعودی‌ها به صورت بی‌حساب و کتاب پول خرج می‌کردند نسخهٔ «معتبر و اصیل» خودشان از اسلام را در مقابل چالشی که آیت‌الله خمینی ایجاد (و اسلامی که او مطرح کرده) بود، ترویج کنند.
محمدجواد
اغلبشان هم پس‌زمینه‌ها (و سوابق) مشترکی داشتند: دوران کودکی سخت یا تحت خشونت، تحصیلات ناچیز، بدون اینکه چشم‌اندازی (برای زندگی موفق) پیش رو داشته باشند، بی‌کار، مجرد و با خشم‌هایی فروخورده.
محمدجواد

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۴۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۱/۲۳
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۶۰۹-۸۴-۵
تعداد صفحات۲۴۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۱/۲۳
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۶۰۹-۸۴-۵

تجربه بهتر در اپلیکیشن