با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
برادران قریب

دانلود و خرید کتاب برادران قریب

خاطراتی از تعامل شیعیان و اهل تسنن

۵٫۰ از ۲ نظر
۵٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب برادران قریب  نوشته  حامد رضایی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب برادران قریب

کتاب برادران قریب نوشته حامد رضایی خاطراتی از تعامل شیعیان و اهل تسنن است به دور از قضاوت‌های ذهنی‌ای که سال های سال در ذهن ما شکل گرفته است و آن را با خود می‌بریم.

درباره کتاب برادران قریب

 این مجموعه خاطرات، تلاشی برای ثبت خاطرات روحانیون شیعه فعال در عرصه تبلیغی در مناطق زندگی مشترک شیعه و سنی است که سرتاسر آن را قصه‌هایی جالب توجه از تغییر نگاه شیعه یا سنی، پس از ارتباط برادرانه و بدون پیش‌فرض تشکیل می‌دهد. نویسنده با ترس و لرز به منطقه سنی نشین می‌رود و متوجه می‌شود آن چیزی که در ذهنش ساخته است حقیقت واقعی نیست.

خواندن کتاب برادران قریب را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام کسانی که در زمینه اسلام و برادری مذهب‌های اسلام پژوهش می‌کنند پیشنهاد می‌کنیم

بخش‌هایی از کتاب برادران قریب

این‌قدر با برادران اهل‌سنت چفت شده بودیم که دیگر چیزی به اسم گروه اهل‌سنت یا شیعه معنی نداشت! کنار هم می‌نشستیم و کنار هم کار می‌کردیم، فارغ از اینکه چه کسی شیعه است و چه کسی سنی. حتی مسئولان رده‌بالای جهاد از اهل‌سنت بودند. الآن هم مسئول جهاد کردستان سُنی است.

یکی از وظایف جهاد در کردستان، ساختن جاده برای رساندن نیروها به خط مقدم جبهه بود. جهاد می‌توانست جاده‌ها را طوری بسازد که مسیر کوتاهی تا خط مقدم طی شود؛ اما اولویتش کشیدن جاده‌ها از کنار روستاها و وصل‌کردن روستاها به یکدیگر بود تا علاوه‌بر کمک به جبهه، خدمتی هم به مردم منطقه شود. الآن هم مشاهده می‌کنید که همان جاده‌هایی که جهاد ساخت بازسازی و استفاده می‌شود.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۹۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۱۱/۲۰
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۰۷۷-۷۷-۲
تعداد صفحات۱۹۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۱۱/۲۰
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۰۷۷-۷۷-۲