دانلود و خرید کتاب ما و پاریس امیرسعید الهی
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب ما و پاریس اثر امیرسعید الهی

کتاب ما و پاریس

انتشارات:آبادبوم
امتیاز:
۴.۲از ۶ رأیخواندن نظرات

معرفی کتاب ما و پاریس

از سال ۱۷۱۵ میلادی که نخستین سفیر دربار صفوی به پایتخت فرانسه و دربار لویی چهاردهم رفتا تا امروز که درست سه سده از آن تاریخ می‌گذرد، شهر پاریس ایرانیان بسیاری را در لباس دیپلماتیک، جهانگرد، دانشجو، نظامی، مهاجر، روشنفکر، دولتمرد و نیز فعال سیاسی شیفته فرهنگ و انقلاب‌های سنت شکن خود کرد. بسیاری از آنها در بازگشت به میهن یا به قدرت رسیدندو یا به اپوزوسیون پیوستند. از سوی دیگر از جنبش مشروطه به بعد، پاریس مهم‌ترین پایگاه مخالفان سیاسی دولت‌های ایران در آن سوی مرزها شد و همزمان با رویدادهای سیاسی درون کشور، در فرانسه نیز هر گروه جای خود را به گروه دیگری می‌داد. در همین یکصد سال اما بسیاری از شاهان و شاهزادگان و دولتمردان و روشنفکران و فعالان سیاسی ایران یا در پاریس غنودند، یا از پاریس آمدند و یا به پاریس گریختند، آن‌چنان که خاک فرانسه صحنه‌ای از تاریخ معاصر ایر ان و میدان برخوردهای سیاسی میان ایرانیان شد و حتی در برهه‌هایی با خشونت و خونریزی نیز همراه بود. "ما و پاریس" تنها سایه‌ای از این ماجراهاست، ماجراهای ایرانیان در فرانسه.

نظرات کاربران

sahra
۱۴۰۰/۱۰/۰۵

نویسنده جناب امیر سعید الهی از فرهیختگان سرزمین ما هستند . قلمی شیوا دارند و کلیه آثار ایشان خواندنی و جذاب و واقعی ست .قلم جناب الهی نادر و ارزشمند و در تاریخ همواره جاودان و ماندگار است .

حمید
۱۴۰۲/۱۰/۲۰

اطلاعاتی راجب شخصیت ها از دوران قاجار تا پایان حکومت پهلوی دوم میدهد و اشنایی با فرهنگ و جایگاه کشور فرانسه نزد ایرانیان در کل ارزش یک بار خواندن دارد ،

mojtaba
۱۳۹۴/۰۱/۱۶

کتابی خواندنی و جذاب پر از اطلاعات و متن روان و آمیخته به طنز با عکسهای کمتر دیده شده

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

حجم

۷٫۳ مگابایت

سال انتشار

۱۳۹۳

تعداد صفحه‌ها

۴۰۰ صفحه

حجم

۷٫۳ مگابایت

سال انتشار

۱۳۹۳

تعداد صفحه‌ها

۴۰۰ صفحه

قیمت:
۴۰,۰۰۰
تومان