با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
رساله‌ی استفتائات؛ پرسش‌ها و پاسخ‌های فقهی (جلد اوّل)

دانلود و خرید کتاب رساله‌ی استفتائات؛ پرسش‌ها و پاسخ‌های فقهی (جلد اوّل)

۵٫۰ از ۲ نظر
۵٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب رساله‌ی استفتائات؛ پرسش‌ها و پاسخ‌های فقهی (جلد اوّل)  نوشته  آیت‌الله العظمی مظاهری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب رساله‌ی استفتائات؛ پرسش‌ها و پاسخ‌های فقهی (جلد اوّل)

این کتاب جلد اول رساله استفتائات یا پرسش و پاسخ‌های فقهی مرجع عالیقدر حضرت آیة‌الله العظمی مظاهری (مدّظلّه‌العالی) است که در موسسه فرهنگی مطالعاتی الزهرا (سلام‌الله علیها) منتشر شده است. 

«استفتاء» به معنای طلب فتوا و نوعی پرسش فقهی، از جمله راه‌های ارتباط میان مردم باایمان و مراجع تقلید است که مصداقی از عمل به آیهٔ شریفهٔ (فَسْئَلُوا أَهْلَ الذِّکرِ إِنْ کنْتُمْ لا تَعْلَمُونَ)۱ به‌شمار می‌رود. طرح پرسش‌های فقهی از علما و بزرگان دین، از زمان ائمّهٔ معصومین (ع) مرسوم بوده است و در دوران غیبت حضرت ولی‌عصر (عج) این نیاز گسترده‌تر شد و امروزه نیز علیرغم وجود همهٔ وسائل ارتباطی، همچنان مورد نیاز مؤمنین و عاملان به دستورات دینی است.

کتاب‌های استفتائات، بیشتر ناظر به مسائلی است که به دلیل گستردگی دامنهٔ مباحث فقهی، کمتر در رساله‌های توضیح‌المسائل، مجال بروز و بسط می‌یابد یا از مسائل مستحدثه و نوپدید است که مقلّدین، درخواست پاسخ آن مسائل را از مراجع تقلید می‌نمایند.

درباره رساله‌ی استفتائات؛ پرسش‌ها و پاسخ‌های فقهی (جلد اوّل)

پرسش‌ها و پاسخ‌های این کتاب، از بین ده‌ها هزار استفتاء واصله به دفتر معظّم‌له از طرق مختلف، گردآوری شده و پس از موضوع‌بندی، تلخیص سؤالات و هماهنگ‌سازی عبارات، به شکل حاضر تنظیم گردیده است. لازم به ذکر است که استفتائات مجموعهٔ حاضر، بیشتر به رئوس مسائل شرعی و فقهی مبتلابه پرداخته و از بیان مسائل نادر و شخصی، خودداری کرده است. همچنین در این مجموعه، حتّی‌الامکان از بیان سؤالات تفصیلی نیز اجتناب شده است.

 خواندن کتاب رساله‌ی استفتائات؛ پرسش‌ها و پاسخ‌های فقهی (جلد اوّل) را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

مقلدان مرجع عالیقدر حضرت آیة‌الله العظمی مظاهری (مدّظلّه‌العالی) و مومنانی که به دنبال پاسخ پرسش‌های شرغی خود هستند می‌تواندد از این کتاب استفاده کنند.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۸۲ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۱۰/۰۶
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۹۸۵-۳۴-۰
دسته بندی
تعداد صفحات۵۸۲صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۱۰/۰۶
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۹۸۵-۳۴-۰