با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
به سمت پرواز

دانلود و خرید کتاب به سمت پرواز

خاطرات برادر آزاده‌‌ ابراهیم اعتصام

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب به سمت پرواز  نوشته  ابراهیم اعتصام  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب به سمت پرواز

کتاب به سمت پرواز نوشته حنانه بابایی خاطرات مبارز آزاده ابراهیم اعتصام پس از پایان دوران اسارتش در عراق است.

درباره کتاب به سمت پرواز 

به سمت پرواز روایت آزاده‌ای است که سال‌ها مقاومت و ایستادگی را در غربت زندگی کرد و لحظه‌های تلخ و شیرینی را پشت سر گذاشت، روزهایی که هیچ‌گاه در پس آخرین برگ این روایت درس آموز، پایان نمی‌پذیرد.

ابراهیم اعتصام معلم ساده‌ای بود که از روستای سَدَکی زابل و در میان خانواده‌ای گرم و صمیمی، به جبهه‌های جنگ پیوست و از خاک‌های داغ شلمچه سفری «به سمت پرواز» را آغاز کرد. ابراهیم اعتصام، در مدت اسارتش توسط صلیب، ثبت نام نشد و بدین ترتیب تا زمان بازگشت، راز اسارتش در اردوگاه تکریت از همه پنهان ماند. آلام پدر، مادر، همسر و فرزندان منتظرش، در تمام این مدت به سکوت سپری شد. سرانجام او در بی‌خبری بازگشت و قبل از آمدنش هم کسی نمی‌دانست این رزمنده شجاع سیستانی کجاست.

خواندن کتاب به سمت پرواز را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

اگر به سرنوشت آزادگان و اتفاقات جنگ تحمیلی علاقه‌مند هستید این کتاب را به شما پیشنهاد می‌کنیم

بخش‌هایی از کتاب به سمت پرواز

به فکرم رسید اگر از این قفس رها شوم چگونه باید به زندگی نگاه کنم؟ درس‌ها و عبرت‌های پیش آمده را چگونه در زندگی پیاده کنم؟ قدر نعمت آزادی را چگونه باید شکرگزار باشم؟ و....

به ذهنم آمد به هر شکل ممکن کاغذ و قلمی پیدا کنم تا نکاتی را به عنوان منشور زندگی بعد از اسارت به یادگار بنویسم و همراه بیاورم. نوشته‌ای برای روزهایی که نعمت‌ها سراسر زندگی را فرا می‌گیرد، خوشی‌های روزگار بر زندگی حاکم می‌شود، پوشیدنی‌ها، نوشیدنی‌ها، جمع خانواده و دوستان و آنچه باعث می‌شود تا غفلت و فراموشی به ما روی بیاورد!

تبادل اسرا شروع شده بود و هر روز خبر جدیدی از جنگ عراق و اعراب و لشکرکشی آمریکا و متحدانش به منطقه می‌رسید. نگهبانان بیچارهٔ عراقی با یأس و ناامیدی حرف می‌زدند، نگاهشان به اسیرانی که روزها و ماه‌های زندانی انواع شکنجه‌ها و توهین‌ها را از آنان دیده و شنیده بودند، مانند شجاعان پیروزی بودند که قرار است به خانه برگردند. 

خواندن کتاب 

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۶۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۱۰/۱۶
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۲۲۰-۰۱-۵
تعداد صفحات۲۶۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۱۰/۱۶
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۲۲۰-۰۱-۵