با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
رؤیای صادقه

دانلود و خرید کتاب رؤیای صادقه

خاطرات روحانی آزاده حسین مروتی

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب رؤیای صادقه  نوشته  سیدحبیب حبیب‌پور  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب رؤیای صادقه

رؤیای صادقه دفتر خاطراتی از روحانی آزاده، حسین مروتی به قلم سیدحبیب حبیب‌پور است که در انتشارات پیام آزادگان به چاپ رسیده است.

درباره کتاب رؤیای صادقه

حسین مروتی روحانی متعهدی است که در دوران ده سالهٔ اسارت خود زحمات زیادی کشید و تلاش ارزنده‌ای در خدمت به آزادگان سرافراز در زندان‌های رژیم بعثی به‌عمل آورد. کتاب حاضر بخشی از خاطرات او از دوران ده سالهٔ مقاومت خود است. این خاطرات را حبیب حبییب پور بازنویسی کرده است. 

خواندن کتاب رؤیای صادقه را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 علاقه‌مندان به ادبیات دفاع مقدس و خاطرات آزادگان جنگ تحمیلی

 بخشی از کتاب رؤیای صادقه

صبح روز سوم مهر ماه، همهٔ اسرا را در محوطه جمع کردند و گفتند: "ارتشی‌ها یکطرف، و پاسدارها طرف دیگر و شخصی‌ها هم درجای خود بمانند". من و دوست طلبه‌ام خود را شخصی معرفی کردیم و همان جا ماندیم.

در حالی که دست‌هایمان از پشت بسته شده بود، مورد بازجویی قرار گرفتیم. از نام و نام پدر و شغل و شهر می‌پرسیدند. گفتم: "من شخصی هستم". این را در چندین بازجویی متعدد در همان جا که توسط افراد مختلفی انجام می شد، تکرار کردم.

نمی‌دانم بار سوم یا چهارم بود که یکی از افسران میانسال عراقی که از این پاسخ من به شدت عصبانی شد، رفت و چند لحظه بعد با دو نفر دیگر آمد. دو نفر هیکلی‌تر و خشمگین‌تر از خودش. یکی از آنها در برابرم ایستاد. موی سرم را کشید. پایین شلوارم را بالا زد و شلوار گرمی را که به پا داشتم نشان داد و گفت: "تو افسری؟"

نگذاشت پاسخ بدهم و مرا کشان کشان به جمع اسرای ارتشی برد. چند دقیقه در آنجا ایستادم و وقتی کمی از من فاصله گرفت، به آهستگی، خودم را به صف افراد شخصی رسانیدم و قاطی آن‌ها شدم.

چند ساعت بعد، ما را سوار خودروهای باری کردند تا به محل دیگری انتقال دهند.نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۹۶ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۶/۱۰/۱۵
شابک۹۶۴-۹۴۶۵۰-۱۹-۱
تعداد صفحات۹۶صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۶/۱۰/۱۵
شابک۹۶۴-۹۴۶۵۰-۱۹-۱