با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
انقلاب مشروطیت ایران

دانلود کتاب صوتی انقلاب مشروطیت ایران

۳٫۲ از ۵ نظر
۳٫۲ از ۵ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی انقلاب مشروطیت ایران

انقلاب مشروطه یکی از مهم‌ترین جنبش‌ها در تاریخ تحولات سیاسی ایران محسوب می‌شود. این رویداد برای ایران عصر قاجاری به خصوص برای طبقه متوسط جامعه بسیار امیدوارکننده بود چراکه آنان در مجاورت با دنیای مدرن بسیاری از مفاهیم تمدن و جامعه مدنی را دریافته بودند. آنها هر روز ورود کالاها و مظاهر دنیای مدرن را به کشورشان می‌دیدند اما درمی‌یافتند که تنها مصرف کردن محصولات خارجی کافی نیست بلکه چیزی در زیربنای جامعه باید دگرگون شود. بنابرین به تدریج داد سخن درباره آزادی مطبوعات، قانون، حکومت مشروطه و آزادی‌های فردی نمودند.

روزنامه‌های فارسی زبان چاپ خارج از کشور شروع به تحریک مردم و نوشتن مقالات بر ضد دیکتاتوری کردند، رجال سیاسی تجدد طلب شروع به حمایت از این مفاهیم و بیزاری جستن از سلطنت مطلقه کردند و در این میان روحانیون هم در بسیاری موارد از این فضا در جهت آگاه‌سازی مردم نسبت به ظلم طبقه حاکم سود جستند؛ در نهایت این جنبش به ثمر نشست و مظفرالدین‌شاه در حالی که در بستر بیماری به سر می‌برد فرمان مشروطیت را در سال ۱۳۲۴ ه.ق امضا کرد.

در کتاب گویای «انقلاب مشروطیت ایران» فراز و فرودها و روند شکل‌گیری و پیشرفت این انقلاب و دستاوردها و نقاط ضعقف و قوت آن را با صدای اکرم پریمون خواهید شنید.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی