با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
آداب روزانه؛ روز بزرگان چگونه شب می‌شود

دانلود و خرید کتاب آداب روزانه؛ روز بزرگان چگونه شب می‌شود

۳٫۶ از ۱۵ نظر
۳٫۶ از ۱۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب آداب روزانه؛ روز بزرگان چگونه شب می‌شود  نوشته  میس کاری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب آداب روزانه؛ روز بزرگان چگونه شب می‌شود

کتاب « آداب روزانه » میسن کاری، ترجمه مریم مومنی، شرح احوال و عادات کاری یک‌صد و شصت‌ویک شخصیت مشهور است. در میان این شخصیت‌ها، هم هنرمند و فیلسوف دیده می‌شود، هم موسیقیدان و نقاش و مجسمه‌ساز و هم کارگردان و دانشمند. هم می‌توان از آدم‌های معروف چند قرن گذشته ردی پیدا کرد و هم از بزرگان معاصر.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۸)
n e g a r
۱۳۹۹/۰۲/۱۱

کتاب خسته کننده ای بود و اطلاعات مفیدی رو منتقل نمی کرد . من از اسم کتاب ترغیب به خوندنش شدم و چون حتما باید کتابی که می خونم رو تموم کنم ، ساعات کسالت باری رو گذروندم ، بنابراین

- بیشتر
Dexter
۱۳۹۸/۰۲/۰۷

چاپیش رو دارم...کتاب جالبیه در مورد برنامه ی روزانه ی افراد مشهور مثل بتهون ،همینگوی و.... اینکه روزشون رو چه طور شروع می کردند ، عادات کاری و تفریحیشون چه طور بود و غیره.

Percival
۱۴۰۰/۰۲/۱۵

کتاب شرح خیلی مختصر از روتین های روزانه صد و خورده ای نفر از افراد مشهوره که بیشترشون نویسنده و موزیسین و نقاش و کارگردان بودن و کمتر دانشمند و فیلسوف. چیزی که بین تقریبن همشون مشترک بود این بود

- بیشتر
میم.یزدان
۱۳۹۸/۰۲/۱۵

انتظارم بیشتر بود. درباره هر فرد به طور متوسط 2 الی 3 صفحه شرح داده شده که در مواردی کم هست. آداب ذکر شده از برخی افراد کاربردی, جالب و مفید نیست.

anhedonia
۱۳۹۹/۰۹/۰۴

شاهکار

امیرحسین
۱۳۹۸/۰۲/۱۴

جالب و سرگرم کننده بود 👍

شهیـ…ـد
۱۳۹۸/۰۴/۲۱

غربگرایی یعنی این که ما کتاب هایی را داریم که : تمام زندگی را به دقت توضیح و تفصیل داده و برای همه دستورالعمل دارد + به همراه اینکه نه تنها آداب است بلکه ثواب و اجر و پاداش هم دارد مثل : مفاتیح

- بیشتر
فاطمه سادات واحدی
۱۳۹۹/۰۱/۱۲

جالبه که بیشترین بهره‌وری کاری اکثر این آدم‌ها از سپیده‌دم تا قبل از ظهر بوده و به همین دلیل حتی اگر دیر می‌خوابیدند، صبح زود بیدار می‌شدند و کار می‌کردند. و یه نقطه‌ی اشتراک دیگه‌شون هم پیاده‌روی بوده برای باز شدن

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳۰)
بتهوون سپیده‌دمان بیدار می‌شد و بی‌آن‌که وقت تلف کند، به کار می‌پرداخت. صبحانه‌اش فنجانی قهوه بود که خودش با وسواس آن را آماده می‌کرد. اعتقاد داشت که برای هر فنجان، شصت دانهٔ قهوه لازم است و اغلب آن‌ها را یکی‌یکی می‌شمرد تا کم وزیاد نباشد. بعد پشت میزش می‌نشست و تا ساعت دو یا سه بعدازظهر کار می‌کرد. در میانهٔ کار، گاهی به خود استراحتی می‌داد و برای پیاده‌روی از خانه بیرون می‌زد. این کار خلاقیتش را شکوفا می‌کرد. (شاید از این روی بود که قدرت خلاقهٔ او در ماه‌های گرم سال فزونی می‌گرفت.) نیمروز غذایی می‌خورد و عازم پیاده‌روی سخت و طولانی‌ای می‌شد که تا دم غروب ادامه می‌یافت.
امیرحسین
شست‌وشو و استحمام واجب‌ترینِ ضروریات زندگی بتهوون بود. از این لحاظ به شرقی‌ها می‌مانست: از دید او، محمد (ص) حق داشت این‌همه وضوی روزانه را واجب کند.
امیرحسین
«برنامهٔ روزانهٔ منظم نشانهٔ جاه‌طلبی یک انسان هوشمند است.»
joe more
مطمئن‌ترین راه برای نظم‌دادن به احساس، نظم‌دادن به وقت است
پرستو
یک برنامهٔ روزانهٔ منسجم و استوار عادات کهنه را به سود توان ذهنی فرد می‌پروراند و وی را قادر می‌سازد از سیطرهٔ خلق‌وخوی خویش رهایی یابد.
پرستو
«آدم خویشتندار امروزی می‌داند که مطمئن‌ترین راه برای نظم‌دادن به احساس، نظم‌دادن به وقت است: تصمیم بگیرید که در طول روز مایل یا مجبور به انجام چه کاری هستید، بعد آن کار را هر روز سر ساعتش انجام دهید، آن‌وقت خواهید دید که احساستان مایهٔ دردسرتان نخواهد شد.»
کاربر ۱۰۱۷۸۶۷
از دید ناظر بیرونی، استعداد بیکن در بی‌نظمی شکوفا می‌شد. آتلیه‌اش بسیار آشفته بود. به در و دیوارش رنگ پاشیده بود و کپه‌ای از کتاب، قلم‌مو، کاغذ، اثاثهٔ شکسته و خرده‌ریزهای دیگر روی زمین انباشته شده بود و تا زانو می‌رسید. (معتقد بود فضای داخلی مطبوع‌تر خلاقیتش را سرکوب می‌کند.) وقتی نقاشی نمی‌کرد، لذت‌جویی را به افراط می‌رساند؛ روزی چند وعده غذای سنگین می‌خورد، بی‌اندازه الکل می‌نوشید و هر داروی محرکی که دستش می‌رسید مصرف می‌کرد. درمجموع بیش‌تر از همهٔ معاصرانش به مهمانی می‌رفت و تا دیروقت بیرون می‌ماند. با این‌همه، همان‌طور که زندگی‌نامه‌نویس او، مایکل پپپات، نوشته، بیکن «اساسآ بندهٔ عادات بود»، با برنامهٔ روزانه‌ای که در طول زندگی حرفه‌ای‌اش تغییر چندانی نکرد. نقاشی برایش در صدر امور بود
پرستو
«برنامهٔ روزانهٔ منظم نشانهٔ جاه‌طلبی یک انسان هوشمند است.»
n e g a r
خودش می‌نویسد: «در بولینگن درست میان زندگی راستینم هستم... خود خودمم... بدون برق سر می‌کنم و اجاق و شومینه را خودم سامان می‌دهم. شب‌ها چراغ‌های کهنه را روشن می‌کنم. خبری از آب لوله‌کشی نیست و آب را با پمپ دستی از چاه می‌کشم. هیزم می‌شکنم و غذا می‌پزم. این کارهای سادهْ آدم را ساده می‌کند، و چقدر ساده‌بودن دشوار است.»
میم.یزدان
معنای اصلی نبوغ این است که قدم‌های کوچکت را چنان برداری که آهسته و پیوسته بر دشواری‌ها و موانع بزرگ راه فائق آیی و سرانجام ببینی، بی‌آن‌که خودت متوجه باشی، پای بر قله‌ای نهاده‌ای.
n e g a r

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۹۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۲/۰۹
تعداد صفحات۲۹۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۲/۰۹