با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
مشاوره و روان‌درمانی گروهی با کودکان و نوجوانان (نظریه، پژوهش و عمل)‬

دانلود و خرید کتاب مشاوره و روان‌درمانی گروهی با کودکان و نوجوانان (نظریه، پژوهش و عمل)‬

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مشاوره و روان‌درمانی گروهی با کودکان و نوجوانان (نظریه، پژوهش و عمل)‬  نوشته  کیومرث فرحبخش  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب مشاوره و روان‌درمانی گروهی با کودکان و نوجوانان (نظریه، پژوهش و عمل)‬

هدف از تالیف کتاب «مشاوره و روان درمانی گروهی با کودکان و نوجوانان» کمک به ارتقاء سلامت روانی کودکان و نوجوان است. خانه، مدرسه و جامعه مکان‌هایی هستند که کودکان بیشترین تجارب معنادار زندگی را بدست می‌آورند و گاهی به محیط های تهدید کننده و ناسالمی تبدیل می‌شوند. گاهی حمایت عاطفی از کودکان و نوجوانان در این محیط‌ها از بین رفته و موجب آسیب و رنجش آنان از سرزنش ها، طرد شدن و سوء رفتار اجتماعی و عاطفی می‌گردد و در فرایند کنار آمدن با مشکلات موقعیتی یا رشدی که برایشان پیش می‌آید تنها هستند. برخلاف بزرگسالان که هنگام رویارویی با مشکلات، ممکن است در جستجوی کمک و حمایت حرفه‌ای باشند، کودکان و نوجوانان دوست ندارند، چنین کاری را انجام دهند و وقتی چنین مشکلاتی برای آنان پیش می‌آید اغلب در مقابل آن مقاومت می‌کنند. اگر چه از بزرگسالان انتظار زیادی دارند که آنها را در زندگی مورد حمایت قرار دهند، ولی به دلایل مختلف واقعی یا ذهنی اغلب ناامید می‌شوند. این مشکل در مورد کودکان و نوجوانانی که مشکلات هویتی دارند، بیشتر صدق می‌کند. بسیاری از کودکان معمولی در کشمکش با عوامل فشارزا و حوادث زندگی تنها می‌مانند. زیپُرا شچمن در این کتاب، مشاوره و روان‌درمانی گروهی را به عنوان یک شیوه قابل قبول و عملی که بسیاری از مسائل آنها را مورد توجه و رسیدگی قرار می‌دهد، پیشنهاد می‌کند. مشاوره و روان‌درمانی گروهی فرایندهای روانی و اجتماعی هستند که به طور همزمان در سطوح فردی و بین فردی عمل می‌کنند. تمرکز خاص این گروه‌ها بر احساسات و عواطف است، بطور موفقیت آمیزی در مدارس مورد استفاده قرار می‌گیرند. این گروه‌ها همانند دیگر گروه‌ها در محیط مدرسه اداره می‌گردند، معمولاً به صورت کوتاه مدت هستند و از کودکان تشکیل شده‌اند که بواسطه معلمان و دیگر کادر مدرسه برای مشکلات مختلف رفتاری، عاطفی و اجتماعی ارجاع داده می‌شوند. نکته اساسی در رهبری و آموزش گروه قبل از اینکه از آنان انتظار داشته باشیم رفتارشان را تغییر دهند این است که این باور را تقویت و منعکس کنیم که کودکان قبل از هر چیز باید مورد پذیرش و احترام قرار گیرند، به آنان گوش دهیم، آنها را حمایت کنیم. این گروه‌های فرایند- مدار به رهبری ماهر و آموزش دیده نیاز دارند. شچمن امیدوار است در این کتاب حداقل تا حدودی به این هدف دست یابد.
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
در مرحله کار، مشاوران گروهی مسئول کمک به مراجعان برای شناسایی و تعریف مشکلات، بیان افکار و احساسات‌شان هستند. آنان در فرآیند شناسایی به مراجعان کمک می‌کنند، عمل شناسایی و مشارکت متقابل را تقویت می‌کنند، به آنان کمک می‌کنند آگاهی و بینش خود را افزایش دهند، راه‌های جایگزین رفتاری را به آنان پیشنهاد می‌کنند، و همه اعضای گروه را به شرکت در این فرایند تشویق می‌کنند. در گروه‌های بزرگسالان نیل به این اهداف از طریق یک رویکرد مستقیم مانند، سؤال پرسیدن درباره اهداف و مشکلات آسان‌تر است. بنابراین، کودکان حتی در مرحله کار به فعالیت‌های ساخت‌یافته‌ای نیاز دارند و کودکان کم سن و سال‌تر به فعالیت‌های ساخت‌یافته‌تری نیاز دارند (ام.اس.کوری و کوری، ۲۰۰۶).
کاربر ۲۴۸۷۲۲۲

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۰۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۱۲/۱۵
شابکundefined
تعداد صفحات۴۰۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۱۲/۱۵