با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
با دعای ندبه در پگاه جمعه؛ نقد و بررسی اشکالات سندی و محتوایی دعای ندبه

دانلود و خرید کتاب با دعای ندبه در پگاه جمعه؛ نقد و بررسی اشکالات سندی و محتوایی دعای ندبه

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب با دعای ندبه در پگاه جمعه؛ نقد و بررسی اشکالات سندی و محتوایی دعای ندبه  نوشته  علی‌اکبر مهدی‌پور  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب با دعای ندبه در پگاه جمعه؛ نقد و بررسی اشکالات سندی و محتوایی دعای ندبه

چرا دعای ندبه در اعیاد چهارگانه خوانده می شود؟

مستحب است که دعای ندبه در چهار عید بزرگ: جمعه، غدیر، عید فطر و عید قربان خوانده شود. دلیل اختصاص این دعا به اعیاد چهارگانه بیان امام، علیه السلام است و شاید یکی از حکمت‌های اختصاص آن به این چهار روز این باشد که این چهار روز بزرگترین اعیاد اسلامی در طول سال هستند و بر اساس روایات، در هر روز عیدی غم و اندوه خاندان عصمت و طهارت تجدید می‌شود. چنانکه امام باقر (ع) می‌فرمایند:

«هیچ روز عیدی برای مسلمانان نیست، نه عید فطری، و نه عید قربانی، جز اینکه غم و اندوه آل محمد، صلی الله علی و آله، در آن تجدید می‌شود.»

راوی از علت آن جویا شد، فرمود: زیرا می‌بینند که حق آنها در دست دیگران است.

امام سجاد (ع)، در اشعاری که به آن حضرت نسبت داده شده، در این رابطه می‌فرمایند: «این مردم در ایام عید به جهت فرا رسیدن اعیادشان شادی می‌کنند، ولی ما خاندان اعیادمان روزهای سوگواری‌مان است.

در میان اعیاد چهارگانه روز جمعه جایگاه خاصی دارد؛ زیرا اختصاص به حضرت بقیة الله دارد و ظهور حضرت در این روز واقع خواهد شد.

«با دعای ندبه در پگاه جمعه» تفسیری از دعای ندبه نیست؛ بلکه بررسی سندها و شبهات راجع به این دعای گرانقدر است. در این کتاب، نظر علمای بزرگی چون سید بن طاووس، علامه مجلسی، محدث نوری و محدث قمی درباره سند و راوی این دعا آورده شده و شبهات مختلفی پاسخ داده شده است.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۱۷ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۰/۱۰/۱۷
شابک۹۷۸-۹۶۴-۶۹۶۸-۱۶-۵
تعداد صفحات۲۱۷صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۰/۱۰/۱۷
شابک۹۷۸-۹۶۴-۶۹۶۸-۱۶-۵