با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کانتینر؛ دنیا را کوچک‌تر و اقتصاد جهانی را بزرگ‌تر کرد

دانلود و خرید کتاب کانتینر؛ دنیا را کوچک‌تر و اقتصاد جهانی را بزرگ‌تر کرد

۳٫۰ از ۱ نظر
۳٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب کانتینر؛ دنیا را کوچک‌تر و اقتصاد جهانی را بزرگ‌تر کرد  نوشته  مارک لونسون  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب کانتینر؛ دنیا را کوچک‌تر و اقتصاد جهانی را بزرگ‌تر کرد

گاهی رخدادی کوچک، تحولی بزرگ می‌آفریند. یکی از این رخدادها در ۲۶ آوریل ۱۹۵۶ در دنیای اقتصاد شکل گرفت. بارهایی که تا آن روز به صورت نامنظم در کشتی‌ها بارگیری می‌شد، در آن روز مهم با جعبه‌هایی حمل شد که چندی بعد معلوم شد سرعت بارگیری و تخلیه را چند برابر کرده و هزینه حمل‌ونقل را به شدت کاهش داده است. این ابداع کوچک و ساده جعبه‌ای بود که بعدها کانتینر نامیده شد و حتی بر طراحی کامیون‌ها و انبارها و اسکله‌ها اثر گذاشت. این ابداع از درون تحقیقات دانشگاهی یا اتاق‌های فکر کمپانی‌ها بیرون نیامد. بلکه ابتکار ساده یک راننده کامیون به نام مالکوم مک.لین بود. کسی که با رانندگی وارد دنیای کسب‌وکار شد، پس از ۲۰ سال وارد دنیای کشتیرانی شد و با مشکلات حمل‌ونقل کالا در زمین و دریا به‌خوبی آشنا بود. او برای حل این مشکلات، کانتینر را ابداع کرد و تلاش بسیاری برای به‌کارگیری آن در همه عرصه‌ها نمود و در این راه موفقیت‌ها و شکست‌های زیادی را تجربه کرد. کتاب «کانتینر؛ دنیا را کوچک تر و اقتصاد جهانی را بزرگ تر کرد» نوشته مارک لوینسون، نشان می‌دهد که این جعبه ساده چگونه به جعبه جادویی تولید و تجارت تبدیل شد به‌طوری که اقتصاد امروزین جهان وامدار خالق آن است. در بخش‌های مختلف این کتاب، به وضعیت کارگران، کارفرمایان و نهادهای ناظر دولتی، جاده‌ها و کامیون‌ها، راه‌آهن‌ها و خطوط ریلی، کشتی‌ها و بنادر پرداخته می‌شود و مثال‌های بسیاری از آمریکا و کشورهای مختلف ارائه می‌شود. این کتاب مطالب بسیاری برای فعالین در بخش‌های مختلف تولید، تجارت، اقتصاد، حمل‌ونقل، کار و کارگر، استاندارد و ... دارد و خواندن آن برای این گروه‌ها می‌تواند سودمند باشد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
Amin D
۱۳۹۷/۱۲/۱۴

چه کسی به ذهنش می‌رسد تا درباره اثر کانتینر یا همان "جعبه" بعنوان یک تکنولوژی انقلابی در تجارت دنیا کتابی بنویسد؟ بله؛ کسی که در این صنعت استخوان خرد کرده و با سازوکارش به خوبی آشناست نویسنده این آشنایی را به

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۲۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۹/۱۹
شابکundefined
دسته بندی
تعداد صفحات۴۲۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۹/۱۹