واقعیت؛ ده دلیل برای اینکه درباره جهان اشتباه فکر می‌کنیم
۴٫۱از ۴۹ نظر

دانلود کتاب واقعیت؛ ده دلیل برای اینکه درباره جهان اشتباه فکر می‌کنیم

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه
۴٫۱از ۴۹ نظر
۴٫۱از ۴۹ نظر
۴٫۱از ۴۹ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب واقعیت؛ ده دلیل برای اینکه درباره جهان اشتباه فکر می‌کنیم

کتاب واقعیت؛ ده دلیل برای اینکه درباره جهان اشتباه فکر می‌کنیم نوشته هنس روسلینگ، آنا روسلینگ و اولا روسلینگ است که با ترجمه بهار رحمتی منتشر شده است.

درباره کتاب واقعیت؛ ده دلیل برای اینکه درباره جهان اشتباه فکر می‌کنیم

کتاب واقعیت؛ ده دلیل برای اینکه درباره جهان اشتباه فکر می‌کنیم یکی از پرفروش‌‌ترین کتاب‌های نیویورک‌تایمز به این می‌پردازد که دنیا چندان هم جای بدی نیست و ۱۰ دلیل می‌آورد که به ما ثابت می‌کنند درباره جهان اشتباه فکر می‌کنیم. نویسندگان در این کتاب، جهان‌بینی بدبینانه را حاصل چند روش مختلف عملکرد مغز انسان می‌دانند و می‌گویند رسانه‌ها، تبلیغات و اخبار جعلی کمترین تاثیر را دارند. آنها از ده غریزه منفی‌گرایانه حرف می‌زنند که عاملان اصلی تفکر تراژیک و منفی‌ درباره دنیا هستند. نویسندگان این اثر، ابزارهای تفکر به دور از منفی‌نگذری را برای شما برمی‌شمارند. این ابزارها کمک خواهند کرد که تصویر واقعی و درستی از جهان داشته باشید، بر جهل خودخواسته غلبه کنید؛ بدون آن که نیاز داشته باشید تمام جزئیات را یاد بگیرید. آن‌ها از شما می‌خواهند دست از تفکر بیش از حد بدبینانه خود درباره دنیا و اتفاقات آن بردارید و جهان‌بینی مضطرب کننده و نادرست را دور کنید. کمی خوشبینانه‌تر به جهان نگاه کنیدو بخواهید که واقعیت‌ها را بدون دخالت غرایز منفی‌گرایانه خود بفهمید.

خواندن کتاب واقعیت؛ ده دلیل برای اینکه درباره جهان اشتباه فکر می‌کنیم

این کتاب را به تمام کسانی که می‌‌خواهند زندگیشان را تغییر دهند و دنیا را مثبت‌تر ببینند پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب واقعیت؛ ده دلیل برای اینکه درباره جهان اشتباه فکر می‌کنیم

زمانی که نخستین بار نگاه گذرایی به این حجم از ناآگاهی کردم، در اواسط دههٔ ۱۹۹۰، خشنود شدم. تازه شروع به تدریس دورهٔ سلامت جهانی در مؤسسهٔ کارولینسکا۸ در سوئد کرده بودم و کمی نگران بودم. دانشجویان به‌شدت باهوش بودند؛ آیا قبل از آنکه تدریس را شروع کنم، همه‌چیز را می‌دانستند؟ در کمال شگفتی متوجه شدم که دانشجویانم در مقایسه با شامپانزه‌ها اطلاعات کمتری درباره جهان دارند.

اما هرچه بیشتر از مردم آزمون می‌گرفتم، بیشتر به آگاهی نداشتن‌شان پی می‌بردم، نه‌فقط در میان دانشجویانم، بلکه همه‌جا. متوجه شدم که ناامیدکننده و نگران‌کننده است که مردم تا حد زیادی درباره در اشتباهند. زمانی که در ماشین‌تان از GPS استفاده می‌کنید، بسیار مهم است که GPS از اطلاعات درستی استفاده کند. اگر حس کنید شما را از مسیر متفاوتی راهنمایی می‌کند، و بدانید که به مکان اشتباهی خواهید رسید، به آن اعتماد نخواهید کرد. بنابراین تصمیم‌گیرندگان سیاسی و سیاست‌مداران، اگر بخواهند با اطلاعات نادرست عمل کنند، چگونه می‌توانند مشکلات جهانی را حل کنند؟ فعالان اقتصادی اگر دید جهانی درستی نداشته باشند، چگونه می‌توانند برای سازمان‌های‌شان تصمیمات منطقی بگیرند؟ و چگونه هرکسی بداند که درمورد کدام مسائل زندگی بایستی نگران باشد؟

تصمیم گرفتم که از آزمون دانش و نشان دادن ناآگاهی افراد فراتر بروم. تصمیم گرفتم که بفهمم چرا؟ چرا این ناآگاهی درباره جهان بسیار شایع است و همواره وجود دارد؟ همهٔ ما برخی اوقات اشتباه می‌کنیم، حتی من، اما چگونه است که اکثریت مردم تا این حد در خصوص جهان ناآگاهند؟ چرا بسیاری از مردم از شامپانزه‌ها نمرهٔ کمتری می‌گیرند؟

شبی تا دیروقت در دانشگاه مشغول کار بودم، و چیزی را کشف کردم. متوجه شدم مشکل فقط فقدان دانش افراد نیست، زیرا می‌توانستند به‌جای پاسخ‌های بدتر از پاسخ‌های تصادفی (یعنی پاسخ‌هایی که به‌طور سیستماتیک اشتباه است)، پاسخ‌های نادرست تصادفی – مثل پاسخ‌های شامپانزه‌ها- بدهند. متوجه شدم که فقط «دانشِ» اشتباه می‌تواند به چنین امتیازاتِ بدی منتج شود.

آها! متوجه شدم! مسئله‌ای که با آن روبه‌رو شده بودم، یا برای سال‌های متمادی به آن فکر می‌کردم، مسئله‌ای ارتقایافته بود: دانشجویانم و تمامی کسانی که طی سال‌ها به آزمون‌هایم پاسخ داده‌اند، دانش را داشته‌اند، اما دانش آن‌ها قدیمی و معمولاً متعلق به چند دهه پیش بوده است. اطلاعات افراد مربوط به زمانی است که معلم‌های‌شان مدرسه را تمام کرده بودند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲۷)
نسیم
۱۳۹۹/۰۵/۲۵

این کتاب درک و بینش جدیدی از جهان به ما میدهد. در واقع با اعداد و ارقام و مقایسه بین حال و گذشته نشون داد که وضعیت دنیا نه تنها رو به بد شدن نیست بلکه در مقایسه با گذشته

- بیشتر
رضا د.ب
۱۳۹۹/۰۴/۱۲

کتاب خیلی جالبی بود و نشون داد که هیچی از دنیا نمیدونستم. ترجمه یک جاهایی ایراد داشت به نظر من، فرصت نکردم متن اصلی کتاب را پیدا کنم یا با ترجمه انتشارات دیگر مقایسه کنم. در کل منظور را میگیرید

- بیشتر
Amirreza Nouri
۱۳۹۹/۰۱/۲۳

کتاب خوبی است اما با توجه به متحوایی که داشت حجیم بود می تونست خیلی کوتاه تر باشه

محمد جواد یاوری
۱۳۹۹/۰۱/۱۱

کتابی که میتونه نگاه آدم رو عوض کنه ، ممنون از علی بندری برای معرفی این کتاب

mojtaba mehravar
۱۳۹۸/۱۲/۱۲

محتوای عالی و پر مغز و مفهومی داره .عایه

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۴۴)
هدف درآمد بالاتر، تنها داشتن پول بیشتر نیست. هدف زندگی طولانی‌تر، تنها داشتن زمان بیشتر نیست. هدف نهایی، داشتن آزادی برای انجام دادن هر کاری است که دوست دارید انجام دهید.
Raadmehr
تمایل ما برای دیدن بدی بیشتر از خوبی است. این غریزه دومین تصور نادرست و بزرگ ما از جهان است.
Raadmehr
اگر نتوانید پیشرفت کار را ثبت کنید، نمی‌دانید که فعالیت‌هایتان در حال به ثمر نشستن است یا خیر.
Raadmehr
عامل اصلی در تأثیرگذاری بر زندگی مردم، مذهب‌شان، فرهنگ‌شان یا کشوری که در آن زندگی می‌کنند نیست، بلکه سطح درآمدشان است
Raadmehr
پیش از آن که ادامه دهید، آرامش خود را حفظ کنید. وقتی که می‌ترسید، جهان را طور دیگری می‌بینید. تا زمانی که وحشت از بین رود، تصمیمات کمتری اتخاذ کنید.
Raadmehr
همیشه باید آمادگی زیر سؤال بردن فرضیات گذشته و ارزیابی مجدد و پذیرش اشتباهات‌مان را داشته باشیم.
Raadmehr
تا زمانی که مسائل وحشتناکی مانند حوادث هوایی، مرگ‌های قابل پیش‌گیری کودکان، گونه‌های در معرض خطر انقراض، منکران تغییرات آب و هوایی، مردان میهن‌پرست متعصب، دیکتاتورهای دیوانه، ضایعات سمی، روزنامه‌نگاران در زندان و دخترانی که به خاطر جنسیت‌شان از تحصیل محروم هستند، وجود دارند، نمی‌توانیم آرام باشیم.
Shanti
اگر واقعاً می‌خواهید که جهان تغییر کند، باید نحوه کارکرد آن را بدانید، و مشت زدن به صورت افراد را فراموش کنید.
Raadmehr
اگر ما هر داده‌ای را غربال کرده و هر تصمیمی را به صورت منطقی تجزیه و تحلیل کنیم، زندگی عادی غیرممکن می‌شود.
marian
ارزش‌ها همیشه تغییر می‌کنند.
Raadmehr

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۲۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۴,۰۰۰ تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۶/۰۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۷۳۸-۵۳-۴
تعداد صفحات۳۲۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۴,۰۰۰تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۶/۰۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۷۳۸-۵۳-۴