با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
روند شکل‌گیری داروخانه در ایران

دانلود و خرید کتاب روند شکل‌گیری داروخانه در ایران

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب روند شکل‌گیری داروخانه در ایران  نوشته  فاطمه پرندین  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب روند شکل‌گیری داروخانه در ایران

کتاب «روند شکل‌گیری داروخانه در ایران» نوشته‌ی «فاطمه پرندین» پژوهشگر در زمینه تاریخ ایران اسلامی است. این کتاب در چهار فصل و چندین بخش تنظیم شده است و از ابتدا، زمینه‌سازی در دولت قاجار، برای پذیرش طب نوین در ایران را مورد بررسی قرار می‌دهد. در ادامه چگونگی نظارت دولت، بر داروخانه‌ها و تاثیر افراد مختلف بر این روند را با ذکر مستندات تاریخی ذکر می کند؛ و در نهایت نگاهی دقیق به روند تشکیل داروخانه به سبک نوین در ایران دارد. در روزگاران گذشته، داروخانه به مفهوم امروزی وجود نداشت. در ابتدا بیماران، داروهای مورد نیاز خود را از حکیم باشی‌ها دریافت می‌کردند سپس عطارها که نقش داروساز را ایفا می‌کردند وظیفه فروش دارو را به بیمار بر عهده گرفتند. عطاری‌ها ابتدا دکان‌هایی بودند که عطر و بخور می‌فروختند سپس به دلیل افزوده شدن گل و ریشه و ادویه معطر به اجناس آن‌ها و دیگر گیاهان دارویی به تدریج به صورت محلی به شکل داروخانه درآمدند. تا سال‌های پایانی سلطنت ناصرالدین شاه عطاری‌ها تنها مکان فروش دارو به بیماران به شمار می‌رفتند. تا این زمان مردم نسبت به داروهای اروپایی آشنایی چندانی نداشتند. اولین داروی خارجی که به ایران آمد، گنه گنه با نام علمی چینوچونا بود.
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
زکریای رازی به کشف الکل و جوهر گوگرد نائل گردید و استحصالات شیمیایی را در طب وارد کرد. چنانچه وی در زمرهٔ اولین ردیف شیمیدان‌های زمان خود بود و مؤلف آثار مهمی ازجمله کتاب الحاوی بود. این کتاب در حکم یک دایرة‌المعارف بزرگ بود که بعدها توسط شاگردان رازی به چاپ رسید.
ادریس

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۴۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۳/۰۱
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۸۷۰۱-۷۲-۹‬‬
تعداد صفحات۲۴۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۳/۰۱
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۸۷۰۱-۷۲-۹‬‬