با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
تمنای نثار در بیان فضایل زیارت عاشورا

دانلود و خرید کتاب تمنای نثار در بیان فضایل زیارت عاشورا

۵٫۰ از ۶ نظر
۵٫۰ از ۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب تمنای نثار در بیان فضایل زیارت عاشورا  نوشته  عباس  خواجه پیری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تمنای نثار در بیان فضایل زیارت عاشورا

منابع اصلی زیارت عاشورا، دو کتاب معتبر ومورد وثوق علمای شیعه است که هر یک اسنادی را دال بر صحّت نقل این زیارت ارائه نموده اند: قدیمی ترین نقل مربوط به جعفر بن محمّد بن قولویه قمی (صاحب کتاب کامل الزیارات) است و قول دیگر مربوط به شیخ طوسی (ُصاحب کتاب مصباح المتهجّد)، که در این کتاب به آنها اشاره شده‌است. فصل‌های دیگر این کتاب به مباحثی مانند فضایل زیارت عاشورا در کلام بزرگان، کرامات و معجزات توسل به حضرت با زیارت عاشورا، توصیه امامان به مداومت در خواندن این زیارت، سیره بزرگان در انس با زیارت عاشورا و آدب قرائت این زیارت است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۵)
کاربر ۲۲۱۲۶۷۷
۱۳۹۹/۰۶/۲۹

عالی . روان . زیبا

F313
۱۳۹۷/۰۶/۲۲

میشد در این ساعتها جایِ بهتری بود مثلِ حرمت ... صلی الله علیک یا اباعبدالله...💚💔

....
۱۳۹۷/۰۶/۲۱

"ما را سری است با تو که گر خلق روزگار دشمن شوند و سر برود هم بر آن سریم" مسجد برای زاهد و کعبه برای خلق بگذار با حسین بگویند کافریم علامه ایم گاهی و گاهی رسول ترک یک روز روضه خوان تو یک روز

- بیشتر
سیّد جواد
۱۳۹۷/۰۶/۱۵

کتاب صد و‌ پنجاهم برنامه مطالعه از طرح کتابخانه همگانی ، مختصر و‌ مفید

delfan
۱۳۹۹/۰۶/۰۸

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین. بسیار کتاب خوب و حاوی مطالب ارزشمندی است .

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۶)
اللّهم ارزقنی شفاعة الحسین (ع) یوم الورود
F313
بی تردید دلهای اولیای الهی و تمامی شیعیان و موالیان خاندان پیامبر (ص) آکنده از محبّت حضرت ابا عبدالله (ع) است، و همواره دل و دیده آنان بر مصیبتی که با کشتن آنان به آسمانها و زمین وارد شده است، گریان است، و این مصیبت چنانست که گذشت زمان از شعله آن نمی کاهد، چنانکه پیامبر اکرم (ص) فرمود: انّ لقتل الحسین (ع) حرارة فی قلوب المؤمنین لاتبرد ابداً. (کتاب مستدرک الوسایل – جلد دهم – صفحه ۳۱۸)
سیّد جواد
در روایات متعدد من جمله روایت منقول از حضرت ابوالحسن الرضا امام هشتم (ع) آمده است، انتقام خون امام حسین (ع) از نسل به جای مانده از قاتلان کربلا که به جنایت پدران خویش راضی هستند، گرفته خواهد شد. (سیمای مهدی (عج) در قرآن – سید هاشم بحرانی – ص ۲۲۷) و یا از قاتلانی که در زمان ظهور حضرت صاحب الزّمان رجعت می کنند تا به سزای جنایات خود برسند گرفته می شود.
سیّد جواد
حضرت امام باقر (ع) در تعبیری عجیب فرموده اند که:‌(اگر مردم می دانستند در زیارت امام حسین (ع) چه فضیلتی است، از شوق آن می مُردند، و حسرت رسیدن به آن پاداش ها جسم و روح آنها را پاره پاره می کرد). (بحار الانوار – علامه مجلسی – جلد ۱۰۱ – ص ۱۸۸)
سیّد جواد
ای کاش من با شما بودم و با نثار جان خویش به رستگاری عظیم می رسیدم
F313
یکی از معجزات عظیم زیارت عاشورای امام حسین (ع)، رفع مشکلات و برآوردن حوائجی است که دوستداران آن حضرت به محضر ایشان عرضه میدارند
F313
زیارت عاشورا از احادیث قدسیّه است: مرحوم محدث نوری (ره) استاد مرحوم حاج شیخ عباس قمی (صاحب مفاتیح الجنان) در خصوص فضیلت و اهمیّت زیارت عاشورا فرموده است: (در فضل و مقام زیارت عاشورا همین بس که از سنخ دیگرزیارت ها نیست، که به ظاهر از انشاء و املای معصومی باشد، هرچند که از قلوب پاک ایشان جز آنچه از عالم بالا به آنها برسد بیرون نمی آید، ولی این زیارت ولعن و سلام و دعا از خداوند متعال به جبرئیل امین و از او به خاتم النبیین رسیده است). (رجوع شود به کتاب تحیّة الزائر – محدث نوری) علاوه بر مرحوم میرزا حسین نوری، بزرگان دیگری از علمای شیعه، من جمله مرحوم علاّمه مجلسی (ره) به قدسی بودن زیارت عاشورا تأکید ورزیده اند. (بحارالانوار – جلد ۱۰۱ – صفحه ۲۹۶)
سیّد جواد
السلام علیک یا ثار الله و ابن ثاره... واژه «ثار» هم به مفهوم «انتقام و خون خواهی» است، و هم به معنای «خون» و منظور کسی است که خون او طلب می شود. (کتاب مجمع البحرین – الطریحی -جلدیکم – ص ۲۳۷) جمع بین معانی مختلفی که درباره واژه «ثارالله» بیان شده اینست که خداوند متعال ولیّ خون حضرت سید الشهدا (ع) است، که در کربلا بر زمین ریخته شد، زیرا تمامی امامان معصوم و اهل بیت پیامبر اکرم (علیهم السلام) آل الله نامیده می شوند، لذا تعرّض به حریم ایشان، تجاوز به حرمت الهی محسوب می شود، و خون بهای امام حسین (ع) متعلًق به خداوند است و اوآن را تقاص خواهد کرد. (درسهایی از زیارت عاشورا – جواد محدّثی – صفحه ۱۴) در قرآن کریم نیز به صراحت آمده است: و من قتل مظلوماً فقد جعلنا لولّیه سلطاناً. (سوره إسراء- آیه ۳۳) یعنی: آن کسی که مظلوم کشته شده، برای ولیّش سلطه (حق قصاص) قرار دادیم. در فرهنگ شیعه، خون امام حسین (ع) نماد ظلم ستیزی، حق طلبی و عزّت خواهی شناخته شده است.
سیّد جواد
در نخستین فراز زیارت عاشورا که به سلام بر وجود مقدّس حضرت ابا عبدالله (ع) اختصاص یافته است، عنوان «الوتر الموتور» به آن حضرت داده شده است: (سلام بر تو باد،‌ ای کشته ای که خون کسانش نیز ریخته شده است). «وتر» بلحاظ لغوی در معانی: تنها، جنایت، یگانه، نقص و خون بکار رفته است، و آن به کسی اطلاق می گردد که نزدیکان وی کشته شده، ولی انتقام اوگرفته نشده است. بنابراین می توان حضرت سید الشهداء (ع) را آن یگانه ای دانست که خودش و نزدیکانش مورد جنایت قرار گرفتند، لیکن انتقام خون آنان هنوز گرفته نشده است و مقرّر گردیده تا حضرت امام عصر (عج) منقتم خون آن حضرت و یاران با وفایش باشد، چنانکه در ادعیّه و زیارات متعدّد، از جمله فرازهای همین زیارت شریف و زیارت ناحیه مقدّسه و دعای ندبه، بدان تصریح و تأکید گردیده است.
سیّد جواد
السلام علی الحسین (ع) و علی علی بن الحسین و علی اولاد الحسین و علی اصحاب الحسین (ع)
F313

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۸۷ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۷/۲۰
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۴۴۱-۴۳-۵
تعداد صفحات۸۷صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۷/۲۰
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۴۴۱-۴۳-۵