با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
تاریخ فرهنگی قبیله‌ی لعنت، جلد پنجم: (ادوار رفته بر مسیحیت)

دانلود و خرید کتاب تاریخ فرهنگی قبیله‌ی لعنت، جلد پنجم: (ادوار رفته بر مسیحیت)

۴٫۳ از ۶ نظر
۴٫۳ از ۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب تاریخ فرهنگی قبیله‌ی لعنت، جلد پنجم: (ادوار رفته بر مسیحیت)  نوشته  اسماعیل شفیعی سروستانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب تاریخ فرهنگی قبیله‌ی لعنت، جلد پنجم: (ادوار رفته بر مسیحیت)

پیش از میلاد مسعود و مبعث فرخنده حضرت عیسی(ع)، شرایط تاریخی حاکم بر امپراتوری «روم» و «یونان» و غلبه فرهنگ‌های شرک‌آلود، زمینه‌های ظهور پیامبری آسمانی و مصلحی الهی را فراهم آورده‌بود. از این رو، همه همّت حضرت مسیح(ع) مصروف بازگرداندن مردم به فطرت پاک، احیای سنّت‌های فراموش شده انبیای پیشین، ممانعت از تداوم جریان انحرافی و بزهکارانه کاهنان معبد و سرانجام، نوید فرا رسیدن ملکوت خداوند متعال شد. این همه به مذاق اشرار یهود خوش نمی‌آمد و بر آن شدند از اقدامات ایشان جلوگیری کنند. در جلد پنجم «تاریخ فرهنگی قبیله لعنت»، به اجمال، به مهم‌ترین نقطه‌عطف‌های رفته بر مسیحیّت و مسیحیان، از روز نخست تا قرون معاصر پرداخته و با تکیه بر منابع اصلی و مهم،‌ مستندسازی شده‌است. در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: از آنجا که هر روز، بر تعداد پیروان حضرت عیسی(ع) در «بیت‌المقدّس» افزوده می‌شد، یهودیان در بیم افتادند و پادشاهان یهود را برای متوقّف کردن فعّالیت‌های تبلیغی و تبشیری حضرت و یارانش (حواریّون) تحریک کردند. قوم یهود و ساکنان «فلسطین»، پیوسته منتظر بودند تا ماشیح ظهور کند و قوم خود را نجات بخشد... عیسی(ع) پس از ورود به «اورشلیم»، مستقیماً به معبد رفت و همه‌روزه به تعلیم و تعلّم ‌پرداخت. به همین دلیل، سران کاهنان و ملّایان یهود، سعی کردند او را از میان بردارند. در زمان ظهور مسیح(ع)، مردی به نام «پونتیوس‌پیلاطس» (۲۶-۳۶م.) والی و حکمران رومی سرزمین یهودا بود و هرودوس، فرمانداری کلّ استان جلیل را به عهده داشت. سخنان رهایی‌بخش مسیح(ع)، برای زمانه کور و کر و «روم» مرده‌دل و ستمگر و کاهنان فرصت‌طلب زمان، گران می‌آمد؛ به طوری که به سعایت او برخاستند و به آزار و ایذائش کمر بستند. پیلاطس، با آن‌که مردی ستمگر بود، امّا راضی به از بین بردن مسیح نبود. شورای سنهدرین، یعنی پرقدرت‌ترین شورای یهود در آن زمان، عیسی(ع) را به مرگ محکوم نمود. پیلاطس بر اثر فشار مخالفان که فریاد می‌زدند: مصلوبش کن! مصلوبش کن! بالأخره حکم اعدام او را صادر کرد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
mahdi.ch73
۱۳۹۷/۰۲/۲۹

عالی

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۵)
خود او نیز در پایان کار، به دست سپاهیان رومی به صلیب آویخته شد [به زعم جان بی.ناس] و یکی از جماعت غیرتمندان، به نام «براباس» را به جای او آزاد ساختند.
یا حیدر کرار
تجدید بنای اورشلیم توسط رومیان مهاجم به «فلسطین»، از افتخارات او به شمار می‌آید و به همین دلیل نیز، به عنوان هرودوس کبیر شهرت یافته است، امّا به شکل تنفّرآوری یهودیان را به زیر یوغ بندگی رومیان کشیده بود.
یا حیدر کرار
مرقس از بیت‌اللّحم حرفی به میان نمی‌آورد، فقط مسیح را عیسای ناصری می‌نامد. والدینش نام بسیار معمول یسوع را بر او نهادند که معنی آن، یار یهوه است. یونانیان آن را به یسوس و رومیان آن را به یزوس تبدیل کردند.
یا حیدر کرار
وابستگی هرودوس به امپراتوری رومی تا به حدی بود که: به دستور هرودوس، علامت عقاب امپراتوری روم را بر دروازۀ معبد اورشلیم آویزان کردند تا یهودیان در ورود به معبد، مجبور به ستایش امپراتور گردند. هر که از این دستور سرباز می‌زد، بی‌رحمانه کشته می‌شد. بر یهودیان تحمیل کردند که در موقع ادای سوگند، به خدایگان امپراتور روم قسم یاد کنند. تعداد زیادی از فریسیان که حاضر به ستایش امپراتور و ادای سوگند به نام او نشدند، به قتل رسیدند. او در آخرین روزهای عمر خویش، از بستر مرگ فرمان داد تا مقدار زیادی از ربّی‌ها و شاگردانشان را که علامت عقاب امپراتوری را از دروازه معبد به پایین کشیده بودند، زنده زنده بسوزانند و حتّی در لحظات پایانی زندگی چرکین خود، امر به کشتن یکی دیگر از پسرانش داد.
یا حیدر کرار
ادوار رفته بر مسیحیّت تاریخ فرهنگی قبیلۀ لعنت (۵) نویسنده: اسماعیل شفیعی سروستانی انتشارات هلال
Hosein

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۶۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۸/۰۴
شابک۹۷۸-۹۶۴-۶۹۳۸-۹۲-۲
تعداد صفحات۲۶۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۸/۰۴
شابک۹۷۸-۹۶۴-۶۹۳۸-۹۲-۲