دانلود و خرید کتاب کلیدهای رفتار با کودک یک‌ساله مگ زویبک ترجمه زه‍را ج‍ع‍ف‍ری‌
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب کلیدهای رفتار با کودک یک‌ساله اثر مگ  زویبک

کتاب کلیدهای رفتار با کودک یک‌ساله

معرفی کتاب کلیدهای رفتار با کودک یک‌ساله

در کلیدهای رفتار با کودک یک ساله، نوشته مگ زوبیک شما نکات مختلفی درمورد تغییرهایی که در طول سال‌های اول زندگی کودک خواهید آموخت. همانطور که می‌دانید رشد کودک، آمیخته از پیچیدگی‌ها، افت و خیزها و دغدغه‌های فراوان است. مواجهه‌ی درست با هر مرحله از رشد کودک، نیازمند آگاهی و مطالعه است.

درباره کتاب کلیدهای رفتار با کودک یک‌ساله

این کتاب درمورد چگونگی تغییرات بدن کودک و رشد او در یک سالگی و نحوه تغییر کودک بر اثر اندیشیدن او، چگونگی عملکرد کودک نسبت به والدینش و راه‌های استفاده از حواس پنج‌گانه و مهارت‌های فیزیکی برای یادگیری بهتر را توضیح می‌دهد. همچنین در این کتاب با نکاتی درباره نیازهای رشد و نمو کودک یک ساله در فعالیت های زندگی روزانه که بخش عمده وقت شما با یکدیگر را پر می کند شامل تغذیه، خواب، آموزش کنترل ادرار، اجابت مزاج و استفاده از توالت و نظم پذیری را خواهد آموخت. هر کدام از این نکات را می‌توان به‌صورت جداگانه مطالعه کرد اما در صورت مطالعه تمامی نکات، توانایی بیشتری برای درک احساسات و رفتار کودکتان پیدا خواهید کرد.

اگر از پیشرفت کلی آنچه در این یک سال در انتظار شماست، درک کاملی داشته باشید، قطعا مشاهده رشد فرزندتان برایتان لذت‌بخش خواهد بود.

این کتاب شامل سه بخش است:

چگونگی تغییرات در کودک یک‌ساله، چگونگی رفتار کردن کودک و نمونه رفتارهای درست و نادرست کودک.

کتاب کلیدهای رفتار با کودک یک ساله نوشته‌ی مگ زویبک در ایران توسط زهرا جعفری ترجمه شده است و به چاپ رسیده است.

مگ زوبیک نویسنده کتاب کلیدهای رفتار با کودک یک ساله متخصص مراقبت از کودکان و دانشیار کلینیکی در دانشگاه کالیفرنیا در سانفرانسیسکو آمریکا است و سعی کرده در این کتاب به شرح چگونگی رشد و تغییراتی که کودک یک ساله‌تان پیدا میکند، بپردازد. برخورد با کودک یکساله که دوران نوزادی را پشت سر گذاشته ولی هنوز هم از بسیاری جهات به نوزاد شبیه است ، چالشی بزرگ به‌شمار می‌رود و مطالعه کتاب حاضر تا حدود زیادی می‌تواند شما را در شناخت رفتارهای قابل پیش‌بینی و گاهی دشوار و پرمسئولیت در این مرحله از رشد کودکان آگاه کند. در این کتاب، یک کودک یک ساله طبیعی، مراحل رشد، تفاوت های شخصیت و خلق و خوی او و رفتار‌های درست و نادرست رایج و مورد انتظار از او توصیف شده است.

در بخش اول کتاب چگونگی رشد و تغییرات کودک، راجع به نحوه‌ی تفکر کودک یک ساله، آموختن برقراری ارتباط، حرکت و لمس محیط اطراف، مسائل مربوط به تغذیه، خواب، آمادگی برای استفاده از توالت و تربیت کودک چیزهایی می‌آموزیم.

بخش دوم کتاب چگونگی خلق و خوی کودک نام دارد که در آن تفاوت‌های شخصیتی و رفتاری ذاتی کودکان مورد بررسی قرار می‌گیرد. تمام یک ساله‌ها دوره یکسانی از رشد و نمو را طی می‌کنند اما این دوره برای هر کودک مشخصات منحصر به‌فردی دارد. در صورت آگاهی داشتن از خلق و خوی کودک و تفاوت‌های او نسبت به سایر کودکان و احتمالا نسبت به والدینش، می‌توانیم از خصوصیات و کیفیت‌های ذاتی شخصیتی او برای برخورد ساده‌تر و راحت‌تر استفاده کنیم. سبک خلق و خوی ذاتی کودک مشخصه‌هایی دارد که در این سن تا حدی قابل تشخیص است و در طول عمر معمولا تا حد زیادی ثابت می‌ماند. یعضی از این خصوصیات عبارت‌اند از: سطح فعالیت، رعایت نظم و ترتیب، واکنش به موقعیت‌های جدید، سازگاری با محیط، شدت واکنش، خصوصیت خلقی، دامنه پشتکار و توجه، عدم تمرکز، میزان حساسیت به تغییر. این خصوصیات و تحلیل‌های مرتبط با آن‌ها حاصل یک تحقیق علمی معتبر سی ساله در دانشگاه نیویورک بر روی جمعی از کودکان است.

چرا باید کتاب کلیدهای رفتار با کودک یک ساله را مطالعه کنیم؟

این کتاب به ما کمک می‌کند کودک یک ساله خودمان را بشناسیم و در رفع نیازهای او آگاهانه‌تر عمل کنیم.

خواندن این کتاب را به چه کسی پیشنهاد می کنیم؟

خواندن این کتاب برای مادرانی که کودک یک ساله دارند یا کودک آن‌ها در چند ماه آینده یک ساله خواهد شد بسیار مفید و دارای اطلاعات ضروری است.

بخش‌هایی از کتاب کلیدهای رفتار با کودک یک ساله

· «کودک یک ساله شما در طول این سال توانایی اندیشیدن و فکرکردن خود را گسترش می‌دهد. اما برای شما درک آنچه در ضمیر او می‌گذرد، همیشه آسان نخواهد بود. روش فکر کردن کودک یک ساله در مقایسه با بزرگ‌ترها متفاوت است. اغلب والدین نسبت به آنچه کودک یک ساله‌شان درک می‌کند و انتظاراتی که از او می‌رود، هرگز اطمینان کامل ندارند. شما هرچه درک و آگاهی بیشتری از نحوه تفکر کودکتان پیدا کنید، بهتر می‌توانید حمایت و تحرک لازم را برای رشد و پیشرفت هوشی و ذهنی کودتان فراهم آورید، بدون اینکه فشاری بیش ازحد توانایی های کودک، بر او وارد کنید.»

· برای پیشگیری از برخوردهای شدید، دادن حق انتخاب بین دو مورد واقعی، به کودک، یکی از راهبردهای مهم تلقی می‌شود. به‌جای پرسش «شیر میل داری» بپرسید، «شیر را در فنجان قرمز می‌خواهی یا آبی؟»، به‌جای پرسیدن «دلت می‌خواهد برای خرید بیایی؟» بپرسید «دلت می‌خواهد حالا برای خرید برویم یا بعد از شنیدن یک داستان؟» از او نخواهید انتخاب بی‌دلیل انجام دهد: «دلت می‌خواهد همین الآن بخوابی یا بعدآ؟» پرسیدن چنین مطلبی از یک کودک بسیار خسته و بدخلق عادلانه نیست. پیشنهاد و انتخاب، یک روش اجتناب از بعضی واکنش‌های منفی است، که همیشه مفید واقع نمی‌شود.

نظرات کاربران

حسین(ع) همه جا با ماست
۱۳۹۸/۰۹/۰۷

کتاب خوبی بود. خواندن قسمت گاز گرفتن کودک هم برام خیلی مفید بود.با خوندنش دید بازتری به پسر یکساله ام پیدا کردم.

مامان قشنگ
۱۳۹۸/۰۵/۲۷

به نظرم کتاب خوبی بود. بخصوص بخش خلقیات بچه ها..اینکه خلق و خوی هر بچه متفاوته. من دوسش داشتم و ازش نت برداشتم

tahere.hp
۱۳۹۹/۰۴/۲۳

سلام‌..چرا برای کتابها در متن کتاب صفحات فهرست رو‌نمیزارید..؟.واقعا موقع خوندن اذیتم میکنه اینکه یک دید کلی به کتاب نداشته باشم

fateme.sadat
۱۳۹۹/۰۹/۱۲

واقعا کتاب خوبی بود و به من در شناخت شخصیت دختر یکساله ام و فهمیدن دلیل رفتارهاش کمک کرد و دید خوبی برای سال پیش روم داد، یک نکته مثبت دیگه اش این که بر عکس خیلی از مشاورها و

- بیشتر
کتابخوار
۱۳۹۹/۰۳/۳۱

واقعا کتاب کاربردی و عالی ای بود. همه نگرانی‌هایی که در مورد فرزندم داشتم برطرف شد و فهمیدم کارهایی که میکنه طبیعیه و فقط باید در برابرش صبر داشته باشم. به همه پدر و مادران جوان توصیه میکنم. حتما هم

- بیشتر
sanaz kheirandish
۱۳۹۹/۰۱/۲۰

کتاب در شناخت فرزند یکساله ام بسیار به من کمک کرد.نکات آموزنده بسیار خوبی دارد.به عنوان یک مادر بی تجربه خیلی چیز ها یاد گرفتم.ترجمه بسیار روان و خوب بود.

شادی
۱۳۹۸/۰۵/۰۹

کتاب خوبیه ولی مشخصه بعضی جاها ترجمه مشکل داره.

محدثه
۱۳۹۷/۱۱/۰۱

عالیییییی بود

H.Rahimi
۱۴۰۰/۱۱/۰۵

کتاب فوق العاده خوبی هست با خواندن این کتاب رفتارهای پسرم را بهتر درک میکنم واقعا از خواندنش لذت بردم و کلی چیزهای جدید یاد گرفتم

s khalili
۱۳۹۸/۰۵/۱۱

ه نظر منم کتاب خوبیه . به والدین کودک یکساله شناخت خوبی از کودکش میده. غدا خوردن و چن تا مسیله دیگه رو خوب توضیح داده. یه عیبش این بود که با بچه یه ساله زیادی محاوره ای هست.آخه بچه یه ساله چه

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه (۷۵)
زمانی که کودک دچار قشقرق شدید می‌شود راه درستی برای توقف آن وجود ندارد، اما یک راه اشتباه وجود دارد و آن تسلیم شدن است. در مقابل کج‌خُلقی فرزندتان تسلیم نشوید.
محدثه
وقتی یک‌ساله شما کلمه «نه!» را بر زبان می‌راند، ببینید آیا واقعآ در مقابل چیزی که حق مقاومت دارد، ایستادگی می‌کند؟ اگر از خوردن پوره‌اش یا پوشیدن جوراب‌های صورتیش، یا بوسیدن عمه اِولین خودداری می‌کند، به تمایل به «نه!» احترام بگذارید. اما اگر از نشستن روی صندلی مخصوص بچه در اتومبیل، تعویض پوشک یا بر زمین گذاشتن قیچی‌ای که در کشوی میز تحریر پیدا کرده است، مقاومت کند، شما باید در مقابل او محکم و ثابت‌قدم باشید. در چنین حالاتی، حفظ آرامش بدون توجه به نوع موضوع، مفید و مؤثر خواهد بود.
r.heidari
منحرف کردن فکر و حواس کودک از رفتار نادرست، یکی از روش‌های بسیار مؤثر اصلاح و تعدیل محیط اطراف است.
s khalili
برای پیشگیری از برخوردهای شدید، دادنِ حق انتخاب بین دو مورد واقعی، به کودک، یکی از راهبردهای مهم تلقی می‌شود. به‌جای پرسشِ «شیر میل داری» بپرسید، «شیر را در فنجان قرمز می‌خواهی یا آبی؟»، به‌جای پرسیدنِ «دلت می‌خواهد برای خرید بیایی؟» بپرسید «دلت می‌خواهد حالا برای خرید برویم یا بعد از شنیدن یک داستان؟» از او نخواهید انتخاب بی‌دلیل انجام دهد: «دلت می‌خواهد همین الآن بخوابی یا بعدآ؟» پرسیدن چنین مطلبی از یک کودک بسیار خسته و بدخُلق عادلانه نیست. پیشنهاد و انتخاب، یک روش اجتناب از بعضی واکنش‌های منفی است، که همیشه مفید واقع نمی‌شود.
r.heidari
از آلودگی پوشک کودکتان شکایت نکنید و ابرو درهم نکشید. چون کودک فکر می‌کند شما او را تأیید نمی‌کنید و دلیل این عدم تأیید را درک نمی‌کند. درهرصورت شما می‌توانید هنگامی که کودک نیاز خود را به تعویض پوشک اعلام می‌کند او را تحسین کنید، چون با این نوع توجه کردن، به او پاداش داده‌اید.
حسین(ع) همه جا با ماست
چنانچه او «نههای زیادی بشنود یا دریابد از لمس کردن هر آنچه میل دارد، منع شده است، ممکن است این احساس در او به‌وجود آید که تلاش کنجکاوانه او مطبوع طبع و مورد پذیرش شما نیست. اگر با دراختیار قرار دادن اشیای ایمن ولی تحریک‌کننده، او را به فعالیت‌های مختلف تشویق و تهییج کنید، نه تنها علاقه او را برای یادگیری تحریک کرده‌اید بلکه به‌عنوان یک پاداش اضافی، درخواهید یافت زمان بازی او افزایش یافته است و شما چند دقیقه وقت اضافی برای خود خواهید داشت!
حسین(ع) همه جا با ماست
اگر کودک از تیررس نگاهتان خارج شده و صدای او را نمی‌شنوید، احتمالا او در معرض خطر است!
m.ghasemi
والدین می‌توانند با در اختیار قرار دادن غذاهای مقوی در وعده‌های کوچک غذایی و میان‌وعده‌هایی مجموعآ پنج الی شش‌بار در روز، یک کودک مستقل را به فرد خوش‌خوراکی تبدیل کنند.
s khalili
برخلاف دانشمند، که می‌تواند از تجربه دیگران بیاموزد، کودک یک‌ساله در هنگام آموختن به تجربیات شخصی خود نیاز دارد
r.heidari
فرزند یک‌ساله‌تان گاه‌گاهی از کارهایی که قادر به انجام آن‌هاست چنان احساس مباهات و غرور می‌کند که گویی شما اصلا در کنار او حضور ندارید ولی در زمان‌هایی که از کوشش‌هایش برای استقلال خسته و ناامید می‌شود، مانند سابق به دامان شما می‌آویزد.
مهرصاد

حجم

۱۶۳٫۱ کیلوبایت

سال انتشار

۱۳۹۳

تعداد صفحه‌ها

۱۹۴ صفحه

حجم

۱۶۳٫۱ کیلوبایت

سال انتشار

۱۳۹۳

تعداد صفحه‌ها

۱۹۴ صفحه

قیمت:
۶۰,۰۰۰
۵۴,۰۰۰
۱۰%
تومان