با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
یک ماه در زندان

دانلود و خرید کتاب یک ماه در زندان

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب یک ماه در زندان  نوشته  داوود ع‍ل‍ی‌ب‍اب‍ائ‍ی‌  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب یک ماه در زندان

«یک ماه در زندان»، ماجرای دستگیری داود علی‌بابایی نویسندهٔ کتاب است. علی‌بابایی بر اثر مشکلات مالی‌اش در انتشاراتی که صاحبش بود، دستگیر می‌شود و یک ماه را در حبس می‌گذراند و این کتاب ماجرای آن یک ماه و مشاهدات و تحلیل‌های او از فضا و امکانات زندان است. او نظر خود را در پیش‌گفتار کتاب نوشته است که در ایران، سیاست بر همه‌چیز ارجحیت دارد؛ بنابراین سرمایه‌داران کشور حاضرند به سیاسیون و سیاست‌بازان مساعدت مالی و معنوی نمایند و به فرهنگیان، ناشران، نویسندگان و مترجمان اعتنایی نکنند. «بعضی می‌گویند به‌علت اینکه خیرین نتوانستند کمک بکنند، پول گاز را نتوانستند پرداخت کنند و گاز قطع شده است. کلاً زندان‌ها به‌وسیلهٔ خیرین اداره می‌شود؛ به‌خصوص در زندان اوین، اگر پولی از طرف خیرین نرسد، کارهای زندان اوین معلق می‌ماند. فقط غذا شامل صبحانه، ناهار و شام از طرف دولت تأمین می‌شود ولی بقیهٔ مخارج را خیران تأمین می‌کنند. تمام وسایل برقی از یخچال گرفته تا کولر، تلویزیون و غیره را خیران تأمین می‌کنند. در کشور نفت‌خیز ایران این باید وضع زندان‌هایش باشد؟ آن هم با چه وضع افتضاحی. پس این همه درآمد نفتی به کجا می‌رود؟»
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۵)
فرهنگ کتاب و کتابخوانی در سراشیب سقوط قرار گرفته است
سیّد جواد
یک دانشمند و پژوهشگر اروپایی می‌گوید سیاستمداران مهمانان تاریخند و فرهنگیان و هنرمندان میزبانان تاریخ.
سیّد جواد
سی و اندی سال پیش که برای اولین بار دست به قلم بردم و شروع به نوشتن مقاله برای روزنامه ها کردم و ۱۵ سال پیش که انتشارات امید فردا را تاسیس نمودم و بیش از ۱۶۰ عنوان کتاب نشر کردم و خود بیش از ۳۰ عنوان کتاب در زمینه ی سیاست، تاریخ، ادبیات مشروطه و داستان کوتاه تالیف نمودم نمی دانستم که سرانجام فعالیت فرهنگی ام به زندان و حبس و ورشکستگی منجر خواهد شد.
سیّد جواد
ما فرهنگ پرقدمت خود را فروختیم و از دست دادیم و سیاست و سیاست بازی و نیرنک را خریدیم و در این دادوستد هم حکومت زیان کرد و هم مردم زیان کردند و این برای ما سنگین و گران بود در کشور ما با اینکه فرهنگ و دانش هزاران سال قدمت دارد و سیاست مدون شاید قدمت آن به سه قرن نرسد ولی هم‌اکنون سیاست، سیاست زدگی و سیاست بازی بر فرهنگ و هنر و دانش غلبه نموده است و سایه شوم سیاست گسترده شده است
سیّد جواد
سیاست بسیار سست و سیاستمداران ناپایدار می‌باشند به همین سبب سهراب سپهری گفته است من قطاری دیدم که فقه می‌برد و چه سنگین می‌رفت (چون فقه و فقاهت یک مقوله فرهنگی می‌باشد) من قطاری دیدم که سیاست می‌برد و چه خالی می‌رفت (سیاست یک مقوله پوچ و بی‌محتوا می‌باشد که خیلی زود جای خود را به سیاستی دیگر خواهد داد)
سیّد جواد

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۹۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۷,۵۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
شابک۹۷۸-۹۶۴-۹۰۳۴۶-۷-۶
دسته بندی
تعداد صفحات۹۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۷,۵۰۰تومان
نوع فایلEPUB
شابک۹۷۸-۹۶۴-۹۰۳۴۶-۷-۶