با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
حقوق مومنان از دیدگاه خاتم پیامبران (ص)

دانلود و خرید کتاب حقوق مومنان از دیدگاه خاتم پیامبران (ص)

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب حقوق مومنان از دیدگاه خاتم پیامبران (ص)  نوشته  ابراهیم شفیعی سروستانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب حقوق مومنان از دیدگاه خاتم پیامبران (ص)

مومنان در جامعه اسلامی حقوقی دارند که در دایره اخلاق اسلامی می‌گنجد. همچون چشم‌پوشی از خطا و عفو و گذشت، پایداری بر دوستی، رازداری، عیادت و دلجویی از هم‌نوع، قدرشناسی و سپاس‌گزاری، اندرزگویی و خیرخواهی، ارج نهادن و ارزش‌گذاری به یکدیگر، مراقبت و سرپرستی، وفای به عهد و پیمان و... کتاب «حقوق مؤمنان از دیدگاه خاتم پیامبران (ص)» نوشته ابراهیم شفیعی سروستانی، همان گونه که از نامش پیدا است این حقوق را از دیدگاه حضرت محمد (ص) پیامبر اسلام بررسی کرده‌است. امیرمؤمنان علی (ع) که روایت حقوق را از پیامبر اکرم (ص) نقل کرده‌است، در پایان این روایت می‌فرماید: سَمِعْتُ رَسُولَ اللّه‌ِ (ص) یَقُولُ إِنَّ أَحَدَکمْ لَیَدَعُ مِنْ حُقُوقِ أَخِیهِ شَیْئا فُیُطالِبُهُ بِهِ یَوْمَ الْقِیامَةِ فَیُقْضی لَهُ وَ عَلَیْهِ. (وسائل‌الشیعه، ج ۸، ص ۵۵۰، ح ۲۴.) «از رسول خدا (ص) شنیدم که آن حضرت می‌فرمود: در روز قیامت، برادر مسلمان شما که حقی از حقوق او را ادا نکرده‌اید، در پیشگاه خداوند، حق خود را مطالبه می‌کند و خداوند نیز به نفع او و به ضرر شما حکم خواهد کرد». دقت در این کلام کافی است که ما را در ادای حقوق دیگران و عمل کردن به وظایف و مسئولیت‌هایی که در قبال مردم جامعه خود داریم، جدی‌تر سازد و توجّه ما را جلب کند که حتّی اگر در این دنیا بتوانیم به بهانه‌هایی از زیر بار مسئولیت‌ها و تعهّدات اجتماعی خود شانه خالی کنیم یا به نحوی حقوق دیگران را پای‌مال کنیم، سرانجام در دادگاه عدل الهی می‌بایست پاسخ‌گو باشیم و از عهده حقی که ضایع ساخته‌ایم، برآییم.
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲)
نبی گرامی اسلام (ص) فرمود: إِعمَل بِفَرائِضِ اللّه‌ِ تَکنْ أَتقَی النّاسِ. به واجبات الهی عمل کن تا پرهیزکارترین مردم باشی. امیرمؤمنان (ع) نیز در این‌باره می‌فرماید: اَلْمُتَّقِیُّ مَنِ اتَّقَی الذُّنُوبَ. پرهیزکار کسی است که از گناهان دوری گزیند.
مادر بزرگ علی💝
رسیدن به مقام متقین که برترین مقام انسان است، جز با عمل به آنچه خداوند امر کرده (اوامر) و دوری جستن از آنچه او نهی کرده (نواهی)، امکان‌پذیر نیست.
مادر بزرگ علی💝

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۰۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۵/۰۸/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۶۹۶۸-۹۶-۷
تعداد صفحات۱۰۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۵/۰۸/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۶۹۶۸-۹۶-۷