با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
شهربانو

دانلود و خرید کتاب شهربانو

۴٫۶ از ۱۱۵ نظر
۴٫۶ از ۱۱۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب شهربانو  نوشته  مریم قربان‌زاده  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب شهربانو

مریم قربان‌زاده درباره کتابش در مقدمه این‌گونه نوشته‌است:

هرچه این جا می‌خوانید برگرفته از متن یک زندگی است. برش‌هایی است از ۲۰ سال زندگی یک مادر ۸۰ ساله که از همهٔ سال‌های جوانی‌اش، همین برش‌ها را غنیمت نگه داشته‌است تا برای من و امسال من بگوید... نوشتن برای من اصلاً کار راحتی نبود. برای مادرجان هم گفتن‌اش اصلاً راحت نبود. بارها در حین مرور خاطرات‌اش بی‌حال می‌شد و کارش به سرم قندی- نمکی می‌رسید.

من؛ پیر شدن‌اش را در این چند ماه جلوتر انداختم و این مایه عذاب وجدانم شد اما چاره‌ای نبود. باید این حرف‌ها را از زبان خودش می‌شنیدم. باید همه چیز را آن طور که خودش گذرانده بود می‌نوشتم و حالا روبه‌روی شما، خلاصه بیست سال از زندگی یک مادر است:

می‌دانستم که باید به فکر پختن آش پشت پای ابراهیم باشم. دخترها هم که خبر را شنیدند خودشان را رساندند خانه ما. ابراهیم مدرسه بود. قرار بود برود خداحافظی کند با مدیر و معلم‌ها و هم‌کلاسی‌هایش. دلم خیلی گرفته بود. اشک بود که مدام از چشم‌هایم می‌ریخت. سبزی پاک کردنم، کشک سائیدنم، رشته درست کردنم، نعنا کوبیدنم همه‌اش با اشک چشم همراه بود. وقتی حبوبات را پیمانه می‌کردم مثل آدم‌های خرافاتی یک پیمانه می‌گفتم: برمی‌گردد، یک پیمانه می‌گفتم: برنمی‌گردد!

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۶۵)
#انسان_بمانیم
۱۳۹۸/۰۹/۲۴

یه پلاک..! که بیرون زده از دلِ خاک…●♪♫ روی اون، اسمیه از یه جوون…●♪♫ یه پلاک… از دلِ خاک…●♪♫ یه پوتین، فقط مونده از یه جوون، که خوابید روی مین…●♪♫ استخون!●♪♫ یه کلاه، با یه عکسِ وصیت نامه، غرقِ خون…●♪♫ یه جوون که پدر شد و

- بیشتر
زهرا
۱۳۹۹/۰۹/۰۵

یکی از بهترین کتاب هایی که در تمام عمرم خوندم،فکر میکنم تا دم مرگ یادم بمونه،حالا نمیدونم معجزه شهیده یا قلم نویسنده؟؟با شاید هر دو و این که ایشون قطعا نویسنده توانمندی هستن که شکسته نفسی میکنن نسبت به ذهن و

- بیشتر
Zra__Ka
۱۳۹۹/۰۹/۰۶

کتاب جالبی بود و از خوندنش خوشحالم :) با اینکه اولین کتاب و داستانی بود که از شهدا و خانواده هایشان میخواندم و زیاد هم رغبت برای خواندنش نداشتم اما کم کم تحت تاثیر زندگی شهربانو قرار گرفتم!

Melika
۱۳۹۹/۰۸/۲۹

من اینو قبلا خوندم نویسنده شود.شودعوت کرده بودن برامون امضاکردن خیلی صحبت های قشنگی کردن کتابشون فوق العاده رود

AminKhp
۱۳۹۹/۰۹/۰۲

خیلی خیلی عالی بود توسعه میکنم بخوانید انشالله شهدا ما را شفاعت کنند

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۶۵ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۴,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۱/۱۵
شابک۹۷۸۶۰۰۲۵۴۰۴۳۰
تعداد صفحات۱۶۵صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۴,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۱/۱۵
شابک۹۷۸۶۰۰۲۵۴۰۴۳۰