با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
در جست‌وجوی معنا؛ رهیافتی معناشناختی در علم اطلاعات

دانلود و خرید کتاب در جست‌وجوی معنا؛ رهیافتی معناشناختی در علم اطلاعات

۳٫۰ از ۱ نظر
۳٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب در جست‌وجوی معنا؛ رهیافتی معناشناختی در علم اطلاعات  نوشته  نرگس نشاط  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب در جست‌وجوی معنا؛ رهیافتی معناشناختی در علم اطلاعات

«در جست وجوی معنا: رهیافتی معناشناختی در علم اطلاعات» اثر دکتر نرگس نشاط است. امروزه، هرکس با اطلاعات، محتوا و متن سروکار دارد، نیازمند ابزاری علمی است تا بتواند با کمک آن رویکردی تحلیلی به پیام‌های مخابره شده، اطلاعات انتقالی، محتوا یا متن داشته باشد. ممکن است این سوال پرسیده شود که چه چیزی این احساس نیاز را بوجود می آورد یا سبب تشدید آن می‌شود؟ هر متن یا هر پیامی که ارسال می‌شود دانسته‌های فراوانی در خود نهفته دارد. به همین دلیل باید با آن به عنوان موضوعی شناختی برخورد کرد. معناشناسی به گونه‌ای که مورد نظر کتاب حاضر است، در پی کشف چگونگی سازماندهی این دانسته‌ها و بررسی تاثیر معنایی آنها در گیرنده، خواننده یا شنونده در حوزه علم اطلاعات است. در واقع باید دانست که معنا در کجا و چگونه تولید و سپس بازتولید، تفسیر و فهمیده می‌شود. بنابراین مساله محوری معناست و آن‌چه مستقیم یا غیرمستقیم با آن پیوند دارد. جستجوی معنا با جستجوی امکانات تحقق معنا پیوستگی دارد. این امر ضرورت پرسش درباره ماهیت معنا را برای آزمایش اعتبار در خود دارد: نمی‌دانیم که آیا باید مفهوم معنا را رها کنیم، یعنی معنا را بی‌معنا بدانیم؟ از آنجا که نمی‌خواهیم معنا را به هر قیمتی، به قیمت از دست دادن معنا پیدا کنیم، پس در این کتاب تلاش خواهدشد مبارزه‌ای برای جستجوی معنا بر مبنای راهبرد شناخت معنا آغاز شود...

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
eeeeeeehsan
۱۳۹۸/۱۱/۱۵

چقدر زبان این کتاب گنگه؟ یعنی چی "در ژرف ساختن اطلاعات"؟! آدم حس میکنه بعضی کتاب ها نت برداری از ترجمه یه سری کتاب تحت اللفظی ترجمه شده ست!!!

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۲۳ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۲/۰۴
شابک۹۷۸-۶۰۰-۵۴۸۹-۹۹-۶
دسته بندی
تعداد صفحات۲۲۳صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۲/۰۴
شابک۹۷۸-۶۰۰-۵۴۸۹-۹۹-۶