با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
پرواز شبانه

دانلود و خرید کتاب پرواز شبانه

۴٫۰ از ۱ نظر
۴٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب پرواز شبانه  نوشته  آنتوان دوسنت اگزوپری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب پرواز شبانه

در رمان «پرواز شبانه» آنتوان دو سنت اگزوپری (۱۹۴۴-۱۹۰۰) داستان دلاوری‌ها و کارهای تحسین‌برانگیز یک پیشتاز هوایی را می‌خوانید. وقایع داستان در آمریکای جنوبی اتفاق می‌افتد، در دورانی که هوانوردی تجاری کاری قهرمانانه بود. اگزوپری، که خود در ١٩٢٩ مدیر پست هوایی آرژانتین بود، در این رمان، گذران زندگی رئیس یک شرکت پست هوایی، به نام «ریویر» و گروه خلبانانش را شرح می‌دهد. هدف اصلی که ریویر، شخصیت اصلی رمان، برای خود تعیین کرده‌است عبارت است از اثبات این موضوع که برای رساندن محموله‌های پستی، هواپیما وسیلۀ نقلیه‌ای است سریع‌تر از قطار؛ به این شرط که خلبانان وادار به کار بسیار خطرناک پرواز شبانه شوند تا، به این ترتیب، زمان صرفه‌جویی شده در روز، در شب از دست نرود. آندره ژید در مقدمه‌ای که بر این اثر نوشته، می‌گوید: پروازشبانه، نه عاری از رفتارهای انسان‌گرایانه که مزین به حسنی فراانسانی است. گمان می‌برم آنچه بویژه دراین داستان تکان‌دهنده برایم خوشایند است، اصالت اوست. ما نمونه‌های بسیاری از ضعفها، بی‌قیدی‌ها و وتباهی‌های آدمی را دیده‌ایم و ادبیات امروز ما درافشاکردن مواردی چنین ماهر است؛ اما این درگذشتن از خود مستلزم اراده‌ای توانمند است و ما نیاز مبرم داریم که برایمان نمایانده شود. گزیده‌ای از داستان را می‌خوانید: ریویر بیرون می‌رفت تاکمی قدم بزند و آن ناراحتی را که جانش را احاطه کرده بود بزداید، و او که تنها بخاطر انجام کار زندگی می‌کرد، کاری وخیم، اکنون تعجب‌زده احساس می‌کند واقعه تغییریافته وجنبه فردی یافته است. دراین اندیشه بودکه خرده‌بورژواهای شهرهای کوچک بر اطراف دکه موسیقی‌شان زندگی را آشکارا به‌آرامی و سکوت می‌گذرانند، ولی گاهی وقایعی ناگوار و سنگین برایشان پیش می‌آید: بیماری، عشق، اندوه، و شاید... دراین اندیشه بود که دردش چیزهای بسیاری به‌ او آموخته‌است وروزنه‌های تازه‌ای به رویش گشوده‌است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
Farzaneh Parsinejad
۱۳۹۹/۰۱/۰۴

پرواز شبانه داستانی است درباره نخستین دوره های ارسال پست های هوایی در طول شب؛ و سختی ها، خطرات و لذت های کار با قلمی گیرا و جذاب، از یک سو از زبان یک رئیس سخت کوش، و از سوی

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
" نمی دانم کی بازخواهم گشت، ازچند ماه پیش کارهای زیادی برای انجام دارم: جستجوی رفقای ناپدید شده، تعمیر هواپیمای سقوط کرده در سرزمین مخالفان، وچند محموله پستی برای داکار. " به موفقیتهایی هم نائل شده ام: بمدت دوشبانه روز با یازده موریتانیایی ویک تعمیرکار به تعمیر هواپیمایی پرداخته ام. هشدارهای متعدد وجدی. برای اولین بار صدای زوزه گلوله ها را دربالای سرم شنیده ام. عاقبت پی برده ام که من دراین حال وهوا بسیار آسوده تر از موریتانیایی ها هستم.
neda

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۰۸ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۶/۰۶
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۷۹۴-۲۹-۵
تعداد صفحات۲۰۸صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۶/۰۶
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۷۹۴-۲۹-۵