تختخوابت را مرتب کن: چیزهای کوچکی که می‌توانند زندگی‌ات و شاید دنیا را تغییر دهند
۳٫۵از ۳۰۶ نظر

دانلود کتاب تختخوابت را مرتب کن: چیزهای کوچکی که می‌توانند زندگی‌ات و شاید دنیا را تغییر دهند

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه
۳٫۵از ۳۰۶ نظر
۳٫۵از ۳۰۶ نظر
۳٫۵از ۳۰۶ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب تختخوابت را مرتب کن: چیزهای کوچکی که می‌توانند زندگی‌ات و شاید دنیا را تغییر دهند

«تختخوابت را مرتب کن» نوشته ویلیام اچ مک‌ریون (-۱۹۵۵) دریاسالار بازنشسته‌ی نیروی دریایی آمریکا درباره چیزهای کوچکی است که می‌توانند زندگی‌ات و شاید دنیا را تغییر دهند. این کتاب ۱۰ فصل دارد و هر فصل به یکی از اصول رفتاری و تربیتی یگان ویژه نیروی دریایی ایالت‌متحده آمریکا می‌پردازد. این رویکردهای رفتاری، ویژگی‌هایی هستند که می‌تواند زندگی روزمره افراد و اجتماع را بهبود بخشد و به پیش ببرد. دریاسالار مک‌ریون چکیده این کتاب را در قالب سخنرانی جشن دانش‌آموختگی دانشگاه تگزاس انجام داده است و در بخشی از آن می‌گوید:

شعار دانشگاه این است: «چیزی که در اینجا آغاز می‌شود، جهان را تغییر می‌دهد.» باید اعتراف کنم این جمله را باور دارم و آن را دوست دارم. «چیزی که در اینجا آغاز می‌شود، جهان را تغییر می‌دهد.»

امشب تقریباً هشت هزار دانشجو از دانشگاه تگزاس فارغ‌التحصیل می‌شوند. نیمی از آمریکایی‌ها در زندگی‌شان با ده هزار انسان روبه‌رو می‌شوند. تعداد خیلی زیادی است. ولی اگر هر کدام از شما زندگی تنها ده انسان را تغییر داده باشد و هر کدام از این ده نفر نیز زندگی ده نفر دیگر را تغییر داده باشد- فقط ده نفر- در این صورت در پنج نسل –صدوبیست‌وپنج سال- دانشجویان سال ۲۰۱۴ زندگی هشتصد میلیون نفر را تغییر خواهند داد.

ولی تغییرِ دنیا می‌تواند در هر جایی و توسط هر کسی اتفاق بیفتد. بنابراین چیزی که در اینجا آغاز می‌شود می‌تواند دنیا را تغییر دهد، ولی سؤال این است: پس از اینکه دنیا را تغییر دادید، چه شکلی خواهد بود؟

جنسیت، پیشینه‌ی مذهبی یا قومی، جهت‌گیری ذهنی و یا جایگاه اجتماعی شما مهم نیست. در این دنیا مشکلات ما مشابه است و درس‌هایی که برای غلبه بر این مشکلات و حرکت رو به جلو یاد می‌گیریم- تغییر دادن خودمان و دنیای اطرافمان- برای همه‌ی ما به شکلی برابر کاربرد دارند.

ahmad
۱۳۹۹/۰۶/۲۵

من این کتابو خوندم که در واقع خاطرات یک افسر نیروی دریایی آمریکا هست. جذابیت این کتاب بیشتر به سرفصل های اون و یکسری تک جمله ها در متن و لحن بااراده و انگیزشی نویسنده هست و به نظرم چیز

- بیشتر
کاربر ۱۵۳۱۳۰۵
۱۳۹۹/۰۶/۲۰

کتاب داستانی بود و بیشترش درباره سختی ها و تلاش هایی که در نیروی دریایی انجام داده تا پیشرفت کنه نوشته شده بود ولی خوندنش میتونه موثر و انگیزه فرد را افزون کنه.

Najmeh
۱۳۹۹/۰۶/۰۲

کتاب خوبی بود، من نسخه یچاپیش رو دارم برای کسانی که تازه دارن توی این زمینه، مطالعه میکنن خوب بود ولی برای کسانی که تو این زمینه به صورت حرفه ای کتاب میخونن شاید حرف جدیدی نداشته باشه

negar
۱۳۹۹/۰۵/۲۹

کتابی جالب و عالی از تجربیات و درس های زندگی یک دریاسالار ایالات متحده حجم کتاب کمه و پر از نکته های قابل تامل برای زندگی خواندن این کتاب وقت زیادی از ما نمی گیره ولی درس هایی که بهمون

- بیشتر
آیلین عبدی
۱۳۹۹/۰۵/۲۰

من بسیار از این کتاب آموختم و همواره توصیه می‌کنم بخوانید این اثر جاودان را... دریا سالار ویلیام اچ مک ریون عالی ترین و خوش قلم ترین👌🏻

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۶۵۶)
. آن‌طور که فهمیدم، تغییر هرگز آسان نیست؛ به‌ویژه برای افرادی که باید تغییر کنند.
niloofaralizad
گاهی اوقات نمی‌توانستم بهترین باشم، ولی هرگز دست از تلاش برنداشتم.
somaye
بدون شجاعت، دیگران مسیر شما را مشخص می‌کنند.
محمد فیض
اگر روز خود را با تأسف‌های بی‌شمار پر کنید، تأسف به‌خاطر رفتاری که با شما شده، گلایه از سهمتان در زندگی و سرزنش شرایط خودتان نسبت به دیگران یا محیط اطراف، در این صورت زندگی برای شما طولانی و دشوار خواهد شد. از سوی دیگر، اگر از برآورده کردن رؤیاهایتان دست نکشید و در برابر دشواری‌ها بایستید، در این صورت زندگی همان چیزی می‌شود که آن را می‌سازید و مطمئن باشید که می‌توانید آن را عالی بسازید.
میلاد
کار امروز به فردا مگذار اگر می‌خوای جهان رو تغییر بدی از تختخوابت شروع کن
Bahman
اگر کنار بکشین کل زندگی‌تون بابت این مسئله تأسف می‌خورین. کنار کشیدن، کارها رو آسون‌تر نمی‌کنه.
ka'mya'b
زورگوها همگی مثل هم هستند، چه در محیط مدرسه، چه در محیط کار و یا حکمرانی بر یک کشور با کمک اعمال ترس و وحشت. این افراد بر ترس و ارعاب تکیه دارند. زورگوها قدرت خود را از طریق ترس و ضعف دیگران به دست می‌آورند. زورگوها مثل کوسه‌ها هستند که ترس را در آب بو می‌کشند. آن‌ها دور طعمه حلقه می‌زنند تا ببینند آیا طعمه تقلایی می‌کند یا نه. ضعیف بودن یا نبودن قربانی‌شان را بررسی می‌کنند. اگر شجاعت روبه‌رو شدن با این وضعیت را نداشته باشید، به شما حمله خواهند کرد.
Amir
اگر می‌خواهید دنیا را تغییر دهید، باید در تاریک‌ترین لحظات، بهترینِ خود باشید.
محمدمعین
به خاطر داشته باشید... کار امروز را به فردا نگذارید. کسی را پیدا کنید تا در زندگی به شما کمک کند. به همه احترام بگذارید. بدانید که زندگی همیشه بر وفق مرادتان نیست و گاهی اوقات شکست می‌خورید. ولی ریسک کنید، در مقابله با دشواری قوی باشید، با زورگویی‌ها مقابله کنید، شکست‌خورده‌ها را بالا بکشید و هرگز تسلیم نشوید- اگر این کارها را انجام دهید در این صورت می‌توانید زندگی خود را به شکلی بهتر تغییر دهید... و شاید حتی دنیا را!
ka'mya'b
شکست هم برای خودش قیمتی دارد.
ka'mya'b

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۰۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۱/۰۲
شابک‫‭۹۷۸-۶۰۰-۴۶۱-۰۵۳-۷‬‬
تعداد صفحات۱۰۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۱/۰۲
شابک‫‭۹۷۸-۶۰۰-۴۶۱-۰۵۳-۷‬‬