با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
پدران مهربان ما

دانلود و خرید کتاب پدران مهربان ما

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب پدران مهربان ما  نوشته  اسماعیل شفیعی سروستانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب پدران مهربان ما

«پدران مهربان ما» اثر اسماعیل شفیعی سروستانی، تحلیل روایی، ادبی و فرهنگی شأن پدری اهل بیت(ع) است. این اثر که به قول نویسنده «بابی به دفتر رحمت حضرت محمّد(ص) و فرزندانشان می‌گشاید»، پنجره‌ای است که ما را به تماشای پدرانی می‌نشاند که هر چه داریم از آنها است. پدرانی که فراموششان کرده‌ایم و منزوی‌شان ساخته‌ایم. در حالی که این پدران، دعایمان می‌کنند، روزی‌رسانمان هستند و زندگی و مرگمان را رقم می‌زنند. این کتاب، نشانمان می‌دهد که چقدر غافل و قدرنشناسیم و برای جبرانش چه باید بکنیم. در میانه‌ی این کتاب، به مقام بلند امام حسین (ع) با عنوان «رحمت واسعه‌ی خداوند» اشاره شده‌است که علاقه‌ی ما را به آن حضرت دو چندان خواهدساخت. در برگی از این کتاب می‌خوانیم: «العاقل یکفیه الاشاره: برای عاقل همین یک اشارت بس است.» که درگاه حسین (ع) درگه نومیدی نیست. هر که خواهی باش، وقتی خاک کوی حسین (ع) بر پیشانیت نشست، کیمیاگری می‌کند و این صفت را خداوند، در عالی‌ترین وجه در کوی حسین(ع) و خاک درگاه او نهاده‌است: «و لو کره المشرکون» این عبارت بلند را از قول سید احمد نجفی قوچانی نقل می‌کنم که فرمود: هیچ توقّفی در شمول رحمت از مجرای حضرت سیدالشّهداء(ع) برای هیچ‌کس نیست.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
mahdi.ch73
۱۳۹۶/۱۰/۰۶

ممنون بابت این کتاب

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
از عاقّ پدر و مادر بترسید؛ زیرا بوی بهشت از هزار سال راه به مشام می‌رسد؛ امّا هیچ‌گاه به کسانی که مورد خشم پدر و مادر هستند، نخواهد رسید
F313

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۹۱۸-۴۱-۶
تعداد صفحات۱۲۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۹۱۸-۴۱-۶

تجربه بهتر در اپلیکیشن